Ски опрема

Член од
24 ноември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
5
Здраво , ме интересира каде поточно можам да купам ски опрема, везови, дански, кондури... имам разбрано дека има некои магацини во Скопје со половна опрема, некој да има искуство , препорака, каде се наоѓа итн...
Може препорака и за нова опрема , па да разгледаме...
Благодарам
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.262
ako parite ne se problem vo trgovski., prodavnicata na salomon ., brudzhi., shampion.... a polovna se znae shutka.....a bolje rol ski da kupish., trevava po planinive dushu si dala za rolski.......so sreka:place:
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
5
Aha znachi shutka ima polovna oprema, ok ke vidam ke razgledam, jas sum za bord , pa moze da bide poloven, a kondurike gledam da zemam novi, ke vidam.
Za rol ski.... neeee ,ke zavrne, ke zavrne , ako nisto drugo odime na vestacki :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
ako parite ne se problem vo trgovski., prodavnicata na salomon ., brudzhi., shampion.... a polovna se znae shutka.....a bolje rol ski da kupish., trevava po planinive dushu si dala za rolski.......so sreka:place:
Озбилен си за ова дека во Шутка има половни сноуборди или се заебаваш нешо ,ја не сум слушнал за ова
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Здраво , ме интересира каде поточно можам да купам ски опрема, везови, дански, кондури... имам разбрано дека има некои магацини во Скопје со половна опрема, некој да има искуство , препорака, каде се наоѓа итн...
Може препорака и за нова опрема , па да разгледаме...
Благодарам
Имаш во Маџари после надвожњакот половни даски/скии и друга опрема. Има еден голем објект во кој се продава се и сешто половно
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Да ја живнам темава :)

Имам скии, се друго ми фали... Кондури, панталони, чорапи, ракавици...

Квалитетни, а да не се скапи. Македонскиот синдром де, се разбираме.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Да ја живнам темава :)

Имам скии, се друго ми фали... Кондури, панталони, чорапи, ракавици...

Квалитетни, а да не се скапи. Македонскиот синдром де, се разбираме.
Имам јакна за скијање, мене ми е смалена ќе земам нова, купена е 2012, 2 сезони користена ако си заинтересиран да ти дам поќе инфо.
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Три пара скии ЕЛАН - евтино
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.081
Барам добри скии со везови, кондури и стапчиња, на ново, каде да барам, на ново зборам со прикладни цени? Препорачајте некоја продавница.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Барам добри скии со везови, кондури и стапчиња, на ново, каде да барам, на ново зборам со прикладни цени? Препорачајте некоја продавница.
па на ново од прилика сегде ти се исти цените, а богами нигде не се прикладни хахахха
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Некој да ми каже колкава треба да биде даската за човек висок 179 cm!?
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Па различо е , зависи за што го користиш бордот, ама претпоставувам рекреативно т.е она обичното бордање на ски стази...не се разбирам многу од бордови ама како што гледав треба да ти е некаде до брадата брордот
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Решив да скијам од годинава, разгледував по спортскиве продавници....
Највише око ми фати брендот Фишер, што можете да ми кажете за нив?
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Решив да скијам од годинава, разгледував по спортскиве продавници....
Највише око ми фати брендот Фишер, што можете да ми кажете за нив?
Екстра бренд ти е Фишер, стандардно меѓу најдобри 3 брендови се за ски опрема, така да немаш гајле...до душа сеа ти е исто дали ке земеш Фишер, Росињол, Атомик ...разликите се премногу мали
 

Kajgana Shop

На врв Bottom