Скијање и сноуборд

Што возите на снег?


  • Вкупно гласачи
    250

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Најлош момент, коа ќе ми се приборда у јули... -.-
Хахахах ќути последниве 2-3 месеци како ми се борда повеќе него во зима :D + си намерачив нова даска сега уште повеќе ќе биде јанза до декември/јануари :D
 
П

Паган-др

Гостин
Хахахах ќути последниве 2-3 месеци како ми се борда повеќе него во зима :D + си намерачив нова даска сега уште повеќе ќе биде јанза до декември/јануари :D
Де пофали се со слика. :D
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Znaci vekje 5 godini skijam sum bil i vo Austrija i kade ne , ali ipak Shapka si e Shapka...Ne velam ne, Austrija kade kade e posofticifirana vo uslovite za skijanje, kakvi se gondoli, ski liftovi i kolku dolgi tereni samo ima, vo Austrija za snegot ne predstavuva prasanje, sekogas ima , i nekoas ako nema so vestacki sneg kje staat preku topovite...ali naviknat sum na sapka,Tetovo ziveam i taka...Inace skijam i po natprevari imam dobri uspesi....Vozam sekakvi skii......Sekoja godina mozete da me najdete na Ge i Ceripasina na sapka...omileni stazi :P ... Kade vie skijate? Kakvi skii vozite? Pisete slobodno :P i doite godinava na sapka da se zaebaame na snegot ^_^

*Se izvinuvam do site poradi fonfot na latinica*
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Zdravo lugje sakam da prasam kolku se prodavaat skii na staro bidejki imam edni vo garaza a jas neam poim od skianje pa si rekov zoso da ne gi prodadam :) Inace Rossignol se skiite pa ako moze nekoj da pise bi bilo super :) Pozdrav.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Zdravo lugje sakam da prasam kolku se prodavaat skii na staro bidejki imam edni vo garaza a jas neam poim od skianje pa si rekov zoso da ne gi prodadam :) Inace Rossignol se skiite pa ako moze nekoj da pise bi bilo super :) Pozdrav.
Најискрено, ако се од оние ептен стари модели... би требало да му платиш на некого со цел да ти ги земе, а штом ти немаш поим од скијање, скиите се сигурно ептен стари, па не гледам кој би ти ги купил....
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Луѓе еден совет, кој знае нека пише. Лани купив нови кондури за скии, само еден ден скијав со нив, за повеќе немав време. Многу ме стегаат и страшно болат нозе, после пола саат скијање е невозможно да се продолжи. Значи ги одбрав убаво, не ми се мали во никој случај, ги разгазев низ дома пред тоа едно два дена, никаков проблем немаше додека не поминав половина час со нив на стаза. Ако има некој слично искуство нека ми пише што да правам? Дали е нормално тоа, ќе попуштат ако ги носам уште неколку пати на сила или да тражам друго чаре?
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Препорачајте некој половен евтин snowboard за почетник (читај за прв пат )...
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
58
Поени од реакции
23
Некој ако е заинтерсиран за купување на скии и кондури за скијање нека ме контактира во ПП.
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
58
Поени од реакции
23
Да не знае некој кај можам овие да ги најдам во Македонија?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Можеби не е за тука огласов но незнаев каде да го ставам: Продавам неделни ски карти за восзрасни за Банско, 100 евра од карта фисно. 070 384 665
 

Kajgana Shop

На врв Bottom