Скијатос

M

macgowan

Гостин
Каде е подобро да си сместен во градот Скијатос или местава по плаживе? Слушнав дека не било баш блиску, а побитно ми е ноќниот живот да ми е поблизу а не плажите, пошто превоз до плажите има секој ден (и која цена е обично автобус ме интересира?)
Смести се во градот ако ти е за ноќен живот. Инаку еве ги цените на билетите на автобускиот превоз. Линијата по која сообраќаат автобусите ја имав ставено поназад.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Агенција со подобри понуди за Скијатос?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.459
Има некој што скоро се врати од Скијатос?Ако да,би бил благодарен ако сподели импресии а и како се движат цените годинава?Јас при едно крстарење лани бев на еден ден,цените беа еве да речам прифатливи,ама сеа се вратила другарка на брат ми и му кажала некои ненормални цени кои скоро секој ден рипале?Сакам да идам накај 20 август,се надевам нема да биде ептен огин скапо :(
 
M

macgowan

Гостин
Moj prijatel se vrati pred nekoj den i spored toa sto kaza cenite ne se nesto pojaki od porano. Jas bev lani na skopelos i alonisos i toa go zedov kako reper za cenite.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Бил некој во Villa Memories ? Каков е смештајот и околината и за колку време се стигнува до центарот ?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.578
Moj prijatel se vrati pred nekoj den i spored toa sto kaza cenite ne se nesto pojaki od porano. Jas bev lani na skopelos i alonisos i toa go zedov kako reper za cenite.
како е на Скопелос, еден србин ми вика само јужна страна, северната е иста како северна Евиа, ништо посебно? Освен тоа ако се оди без кола, колку далеку е од смештајот што го нудат нашите агенции до плажа и супермаркети ?, истото прашање и за Скијатос .
 
M

macgowan

Гостин
како е на Скопелос, еден србин ми вика само јужна страна, северната е иста како северна Евиа, ништо посебно? Освен тоа ако се оди без кола, колку далеку е од смештајот што го нудат нашите агенции до плажа и супермаркети ?, истото прашање и за Скијатос .
Скопелос(островот) е вистински бисер, едно од најубавите места што сум ги посетил. Борова шума и прекрасно море. Доволно места да се посетат а да не биде `едно па исто`. И пред се, мир, кој го нема на Скијатос. Скопелос секогаш ќе ми биде пред ултракомерцијалниот Скијатос. Јас го искомбинирав и со неколку дена на Алонисос - егзотика. На топ листата од места во Грција ми го дели првото место со Крит, иако се сосем други светови(Крит е огромен и подобен за луѓе кои сакаат подинамичен одмор и авантура а Скопелос е мало островче со сите нишани и прекрасна Хора).

На Евиа не сум бил и не можам да дадам споредба но мислам дека е сосем `друго 20`. А тој што ја поделил таа педа рај на северна и јужна и бара `посебности` на Егејот или е некој експерт за топлите мориња околу Нова Каледонија или Малдиви или репер му е `брате`туризмот од типот сви срби на Закинтосу и гостувањата на српските певаљки таму. Имам запознато и такви експерти `ма који к.рац брате, боље је у Пефу`. Батали ги.

Туристичка агенција немам посетено доолги години и не знам ни дали се нуди Скопелос воопшто?

Маркети има доволно, АБ, Маринопулос и уште по некој(сите се во Хората- градот Скопелос)а плажи нема песочни како на Скијатос но во тоа е шмекот на островот. Кола е задолжителна, ако е мало островчето. Нема така организиран превоз како на Скијатос.

Ако не заминам наредно лето на Јадранот, со посебен ќеф би му се вратил на Скопелос!
 
Последно уредено од модератор:

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Цената за траект која е и колку време трае?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Јас бев лани на еден ден во Скијатос , островот е мал али доста убав :)
Бев на плажата Кукунариес , супер е плажата има два - три кафичи и водата е кристално чиста , одличен остров за одмор еден од поубавите во Грција и цените не беа многу скапи , нормални за остров .
 
Член од
1 септември 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
Возел некој со точак на Скијатос??? Сакам да го/ја прашам некој работи :)
 
A

Avenger99

Гостин
Да каже некој, колку чини фери од Волос до Скијатос за двајца возрасни и еден автомобил? Благодарам.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Да каже некој, колку чини фери од Волос до Скијатос за двајца возрасни и еден автомобил? Благодарам.
Mislam okolu 250 evra, jas pred 3 god plativ za 4ca vozrasni i kola okolu 300 evra ama imas agencija sto posreduva, odnosno si kupuvas karti za traekt, agencijata ti se naogja kaj poranesno bluekafe vo kapistec karsi elena luka prodavnicata za vencanici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Mislam okolu 250 evra, jas pred 3 god plativ za 4ca vozrasni i kola okolu 300 evra ama imas agencija sto posreduva, odnosno si kupuvas karti za traekt, agencijata ti se naogja kaj poranesno bluekafe vo kapistec karsi elena luka prodavnicata za vencanici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Немогуче човече, јас лани за двајца возрасни и 1 автомобил на Крф платив 97 евра. Ако е толку скапо, онда отпаѓа одма Скијатос. 300 евра плати еден мој другар за на Крит траект.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Немогуче човече, јас лани за двајца возрасни и 1 автомобил на Крф платив 97 евра. Ако е толку скапо, онда отпаѓа одма Скијатос. 300 евра плати еден мој другар за на Крит траект.

Jas za tasos plativ 30-40 evra ama za vamu e skapo mnogu, rasprasaj se vamu kaj sto ti kazav moze cenite da se namaleni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Jas za tasos plativ 30-40 evra ama za vamu e skapo mnogu, rasprasaj se vamu kaj sto ti kazav moze cenite da se namaleni


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тасос ми е секако прва опција, знам дека ферито не е скапо ама не верувам и на Скијатос да е волку скапо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom