Скарани градови: Прилеп против Битола

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]

Наместо порака, Џумерко вели: "Ако Битола е конзулски град, Прилеп е град на Александар Македонски и затоа му подигнавме споменик .Ама злобните прилепчани велат: "Гледа кон Битола".


[/FONT]

Болен народ аух леле ме здоболе стомакот од смеење хахахаха!
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Ne gledam pricina za rivalstvo,jas ziveam vo Bt i cesto odam Pp samo onaka za setanje i bas mi e interesno,ima mnogu iskulirani luge vo pp.Samo sto porano se pcuea na fudbal ali nema veze i toa pomina
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
abe ostaj prilep so bitola daj kazete bitola so skopjee lele mart ke ni dojdat stadion PELISTER - VARDAR jako kee eeee :( ako voopsto dojdat komiti)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Добре бе Бтиолчани толку многу сте се вљубиле во Прилеп што неможете ни една лоша мисла да кажете? А јас пак мислев ке се фатиме малку 'за гуша' ама изгледа треба 'за половина' да се фатиме!:majmun9:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Навистина меѓу Прилеп и Битола постои ривалство,но никогаш не сум видел да се мразат меѓу себе прилепчани и битолчани.Имам другари од Битола и никогаш не сме се скарале.Ама сепак паѓаат зафрканции за дијалектите:D:D:D
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Neznam vo koja smisla rivalstvo i zosto skarani gradovi.Edinstveno moze da stanuva zbor za individualna omraza.
Sum bila PP imam rodnini tamu,poznavam i drugi luge od tamu bas dobro me prifatile i ne mu precelo toa sto sum od BT.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
5
Prilep i Bitola neznam dali nekogas bile neprijatelski gradovi, ama sega mislam deka Prilep i Bitola se zaedno protiv Sk
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
5
cesto sum BT dolgi godini i nikogas nemalo nekoi zlonamerni prefrlanja i navistina mislam deka se prijatni lugeto i duri na nekoj nacin ne sozaluvaat i imaat ubavi mislenja za PP
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Ривалство имало многу големо а сега речиси е исчезнато.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
абе вакви работи има секаде секогаш во Македонија
земете ги: Кавадарци со Неготино, Гевгелија со Валандово, Гостивар со Тетово, Охрид со Струга(и со Дојран ради езерото) ама најјак е Скопје-со сите ебаго:smir::smir:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
Да Да .. најјак Скопје .. со сите е скаран тој ни води ебаго што е така така си е рака на срце барем признајте x)))))))))
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Најсмешни фрази од текстот:

Младите битолчанки ја замениле традиционалната облека со облека со европски стил, а кога се движеле по широк сокак, ги треселе задниците и дури имале и соодветни изрази за тоа - "Шантикле" и "скерца".

Кога беше изградена деветокатницата во Прилеп, битолчани велеа дека сме ја граделе за да гледаме од неа како се облечени битолчани.

Прилепскиот пазар е најбогатиот во Македонија и во сабота се продава и убаво спакувана "битолска лепешка".

Наместо порака, Џумерко вели: "Ако Битола е конзулски град, Прилеп е град на Александар Македонски и затоа му подигнавме споменик. Ама злобните прилепчани велат: "Гледа кон Битола".

Иначе јас прв пат слушам за толку големо ривалство. Зафрканции, јес да, ама до толку не знам. Баш средно учев со еден прилепчанец, стално со него се мајтапевме. Ah, the good old days :helou:


 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Абе какво ривалство, пу пу скраја да е.... Големо пошто:hump:вање си имам со прилепчанки. Да ми се здрави и живи ќе речам само нашите сосеTки :smir: И да, 100 пати се пооткачени од Битолчанки... Битолчанки, спуштете го малце носето и земете пример од Прилепчанки :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom