Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Da mnogu butkaat jas polagav i me butnaa za mala sitnica butkaat
Автоматски споено мислење:


Da butkaat mnogu za mala sitnica butkaat
Полигонот од прв пат го положив, ама со градска уште се мачам до сега 4пати ме имаат буткано.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Резервирав термин преку https://termin.mvr.gov.mk/ ама не ми е јасно дали директно е за полагање теорија или само документи поднесување, па да се одреди датум за теорија полагање. Некој искуство или што знае?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Резервирав термин преку https://termin.mvr.gov.mk/ ама не ми е јасно дали директно е за полагање теорија или само документи поднесување, па да се одреди датум за теорија полагање. Некој искуство или што знае?
Ова ти е да резервираш за да се сликаш
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
2
Па и голем стрес е тоа 7 пати и ќе изгубиш желба за возење и од старт некој така да ти каже лошо влијае. Никој не е професионалец после тие часови, треба искуство, ама почетник и 77 пати да полага пак ќе прави грешка. Оно искусни прават најосновни грешки и не почитуваат правила. Ќе видиме што ќе биде, подобро е дај и пари и нека се гонат у пм.

Мој братучед и ги частеше па пак го паднаа, после си плати 150 евра. Некои ќе кажат купена, ене го цела Европа со камион ја вози после тоа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Koja e taa komisija sto prifakja da ja platis za da te pomine, cisto informativno prasuvam bidejki i jas polagam za kola, a slusam deka mnogu gi butnuvaat radi pari da zemat. Jas koga go prasav instruktorot dali postoi takvaa moznost mi rece vo nieden slucaj deka nemoze...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Koja e taa komisija sto prifakja da ja platis za da te pomine, cisto informativno prasuvam bidejki i jas polagam za kola, a slusam deka mnogu gi butnuvaat radi pari da zemat. Jas koga go prasav instruktorot dali postoi takvaa moznost mi rece vo nieden slucaj deka nemoze...
Секоја, само ти требаат подебели врски со некој од комисија или инструкторот да сака да ти заврши преку него, но тој може и да не знае дека ти имаш платено за да положиш.
Ако знаеш да возиш не се замарај со ваков брз начин на добивање дозвола, секако ќе поминеш, не мора да е прв или втор пат.

За истиот тој што имам пишано во тој пост сега скоро положи и за автобус од трет пат без давање пари и не сакаше по што првиот пат во кафана ги частеше и му направиле 200 евра сметка, а после уште 150 евра.
Ај комисија и инструкторот овие и други си поканиле на таа маса, кој пријател, кој брат, кои и за дома нарачувале на таа сметка.

Ми расправаше дека е со друг инструктор, ама тој претходниот истиот ден кога дознал дека положил и за автобус пробал да го намести пак да части, ама не му успеало. Се јавил на некој од комисија и кажал дека тој и тој кандидат ќе части. Какви гадови за едно јадење што ќе го испосерат газ ќе дадат.
Ништо поарни од тие во комисија свињи што јадат сметки додека некој полага.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Да прашам за совет околу најдобар реон за полагање во Скопје и исто за период од денот
Фала
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Да прашам за совет околу најдобар реон за полагање во Скопје и исто за период од денот
Фала
Имасто ти се фаќа кај и кога ќе полагаш, секако ќе те паднат два три пати
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Да прашам за совет околу најдобар реон за полагање во Скопје и исто за период од денот
Фала
Низ Аеродром, реон Хотел Русија, најубаво од сабајле, немаш многу замарање, само да ги научиш уличките низ Аеродром..
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Знае ли некој да ми каже дали на полагање се смета за грешка ако на зелено за лево кај што треба да пропуштам возила од карши стојам пред семафорот т.е. не навлегувам во раскрсницата. Многу е заебано ова ако навлезеш те фати црвено и не поминеш посебно семафорон кај железничка после макпетрол
Поз
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Знае ли некој да ми каже дали на полагање се смета за грешка ако на зелено за лево кај што треба да пропуштам возила од карши стојам пред семафорот т.е. не навлегувам во раскрсницата. Многу е заебано ова ако навлезеш те фати црвено и не поминеш посебно семафорон кај железничка после макпетрол
Поз
Нормално, треба да ги пропуштиш да поминат тие од карши макар и на пешачки да бидеш застанат, значи кога веќе имаш зелено, си возиш нормално, само внимаваш на пешаци и тоа е тоа.
 
Член од
25 јануари 2010
Мислења
62
Поени од реакции
15
Поздрав шофери , би сакал да ве прашам , каде се полага за возење ( управување) на багер , која би била цената , колку би чинело , верувам дека е една многу добра инвестиција , која носи добар приход во иднина , инаку имам само возачка б категорија стара 4 години.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Pozdrav decki.
Me interesira koe e vaseto mislenje za polaganje gradska(B kategorija), koe e najdobroto mesto za polaganje vo Skopje?
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Pozdrav decki.
Me interesira koe e vaseto mislenje za polaganje gradska(B kategorija), koe e najdobroto mesto za polaganje vo Skopje?
Земај си Хотел Русија, низ Аеродром возиш, немаш ништо што да погрешиш ако го знаеш Аеродром :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom