Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Член од
31 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
4
Ви благодарам на сите за советите што ми ги дадовте.
Со мало одложување денеска конечно си положив.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Некој да каже некое искуство со "новава комисија" бидејки не утепав од фрлање пари за полагање градска.Бутаат за глупости и за работи што само они ги виделе.
Си имаат и они критериуми или на 3 или 4 пат, си положил, зависи од комисија до комисија.:pos:
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
4
А сега да ве прашам што понатака?
Како оди вадењето возачка?
Мене не ми е баш јасно пошто од испитен центар не ми дадоа никаква потврда за положен испит.
И какви тоа сликички треба да се однесат за возачка книшка?
И дали треба посебно да се иде за возачка, а од кога ќе ја земам возачката па да идам за книшка?
фала ви однапред
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
А сега да ве прашам што понатака?
Како оди вадењето возачка?
Мене не ми е баш јасно пошто од испитен центар не ми дадоа никаква потврда за положен испит.
И какви тоа сликички треба да се однесат за возачка книшка?
И дали треба посебно да се иде за возачка, а од кога ќе ја земам возачката па да идам за книшка?
фала ви однапред
Мислам дека од полиција се издаваше потврда за положено додека не ја земеш возачката, таму треба да бараш. Автошколата си ја брка процедурата со достава до полиција, барем кај мене беше така. Што се однесува до сликата, носиш таму слика мала, било каква,дали од матурант, апсолвент, или рандом слика да не е само многу стара, таа ти треба за на книшка. Возачката и книшката во ист ден се земаат, кога ќе ти ги направат, ке ти звонат.
 
Член од
1 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
здраво на сите.. јас сум баран од турција. полагав тест и полигон од прв положив.. А денес на Градска 4врти пат ме буткат.. Ке се побудалам незнам со да правам... За едни ситни ме пагаат па пагаат.. Немам врски не познавам никој.. Шо да правам бе лугее Доста е ова веке.. Ми здосади ова веке, Не сакам ни да полагам пак бидејки не верувам дека ке ме пуштат овие.. Јас на 4ти пат скроз чисто возев а очекував да ме честитат а тие ми велат паднат си... Незнам шо ке правам.. НЕКОЈ ТРЕБА ДА МУ РЕЧИ ШО ПРАЈТЕ !!!!
ВЕ МОЛАМ И НА ТИЕ ШО СЕ ПОЛОЗЕНИ, ПОМОГНУВАЈТЕ ДА ГИ ПРОТЕСТИРАМЕ, Сите ми велат немој поке нема шанса да положиш ова она.. НЕ Е ФЕР ИСПИТОТ ЗА ЦАБЕ ГИ ПАГААТ ЛУГЕ 3, 4, 5, 6 ПАТИ А НЕКОЈ 10 ТИ ПАТИ..
ДА НАПРАВИМЕ НЕШТО НЕ САМО ЗА НАС И ЗА ГЕНЕРАЦИЈАТА ПОСЛЕ НАС ВЕ МОЛАМ НА СИТЕ ВАС..
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
107
Поени од реакции
22
Од ко че ја завршам практичната обука и дур ми дојдат главните испити (1 месец ипол треба да чекам за главниот испит) можам да ја возам колата под придружба на родител кој има возачка? Оти дур ми дојдат главните испити барем да вежбам да не заборам.
 
L

Löwe

Гостин
Од ко че ја завршам практичната обука и дур ми дојдат главните испити (1 месец ипол треба да чекам за главниот испит) можам да ја возам колата под придружба на родител кој има возачка? Оти дур ми дојдат главните испити барем да вежбам да не заборам.
Normalno deka ne.
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
1
Здраво, треба ли да се уплаќа за издавање на уверение за положен возачки испит?
Дали се зема од испитен центар или тие ги доставуваат до Мвр?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
953
Поени од реакции
812
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.893
Поени од реакции
34.485
Дали некој ги има тестовите во pdf да ми ги прати?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.022
Поени од реакции
1.893
Положил некој од прва со новата комисија? Мислења/искуства ??
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
107
Поени од реакции
22
За една недела полагам полигон. На 3 та вежба, паралелно паркирање не ми излегува нешто најј. Со колата од авто школа е ок, но со домашната не. Од десната страна задното колце, или ја допира или ја гази линијата исто и предното пред да го испрам воланот. Тешко мие, ко ќе враќам назад т.е претпоследниот чекор со испраен волан незнам до кај треба. На авто школа колата е до рачката т.е кваката од врата и ступчето да се израмнат, на домашната предното десно крило и ступчето, на јутуб гледав задното лево тркало да дојди пред белата линија. Го знај некој претпоследниов чекор?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.676
Поени од реакции
16.571
За една недела полагам полигон. На 3 та вежба, паралелно паркирање не ми излегува нешто најј. Со колата од авто школа е ок, но со домашната не. Од десната страна задното колце, или ја допира или ја гази линијата исто и предното пред да го испрам воланот. Тешко мие, ко ќе враќам назад т.е претпоследниот чекор со испраен волан незнам до кај треба. На авто школа колата е до рачката т.е кваката од врата и ступчето да се израмнат, на домашната предното десно крило и ступчето, на јутуб гледав задното лево тркало да дојди пред белата линија. Го знај некој претпоследниов чекор?
А што ќе ти е со домашната кола кога ти со таа од авто школа ќе полагаш. За полагањето не ти е потребно да вежбаш со друга.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
107
Поени од реакции
22
А што ќе ти е со домашната кола кога ти со таа од авто школа ќе полагаш. За полагањето не ти е потребно да вежбаш со друга.
Абе реков ај да појдам да видам да се присетам на вежбиве, и да повежбам. Ама некако нее најј на домашната кола.. Дали инструкторот те зема порано за да повежбаш пред да дојди комисијата или не?
 
На врв Bottom