Скандинавија и Финска

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Абре Македонче, ако не проба да го зезне системот не е живо. Во Норвешка фатиле двајца наши со возачки дозволи на кои си прилепиле повисоки категории за шлепери, иако имале положено само за Б категорија.

http://www.tv2.no/2015/11/26/broom/falske-forerkort/vogntog/statens-vegvesen/7705502
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
1
Некој да има информација за сезонска работа во Финска за берење јагоди, планирам да аплицирам па би ме интересирале информации од прва рака.
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
Некој да има информација за сезонска работа во Финска за берење јагоди, планирам да аплицирам па би ме интересирале информации од прва рака.
i mene me interesira za sezonska rabota nadvor od Mk ... imate li nekoja infoo??
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
i mene me interesira za sezonska rabota nadvor od Mk ... imate li nekoja infoo??
Огласи за сезонска работа во Финска во 2016 | Емигрико
Sezonski posao, branje jagoda u Finskoj, sezona 2015. ~ F I N S K A
еве,овде имаш објаснето што-како иде,имаш линкови и е-маил адреси кај можеш да аплицираш
аплицирав ја пред 2-3 недели со уште двајца другари на сите фарми али уште нема ништо
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Огласи за сезонска работа во Финска во 2016 | Емигрико
Sezonski posao, branje jagoda u Finskoj, sezona 2015. ~ F I N S K A
еве,овде имаш објаснето што-како иде,имаш линкови и е-маил адреси кај можеш да аплицираш
аплицирав ја пред 2-3 недели со уште двајца другари на сите фарми али уште нема ништо
Се` уште нема ништо или?
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Некој до сега има аплицирано за дозвола за престој на база за учење на Шведски јазик?
Имам во план да почнам интензивно на Фолкуниверзитет.
Исто така дали после би можел да продолжам да останам во Шведска на база на отварање и управување на фирма.

Поздрав
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
ima li kurs po Norveski vo tetovo negde? i dali nekoj znae nekoja rabota za na leto
 
Член од
2 април 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Мора да се има ЕУ пасош за Скандинавија? Дозвола за работа, визи, како иде тоа?
 
Член од
7 јуни 2017
Мислења
11
Поени од реакции
2
Каде во Скопје,се учи Шведски ???[DOUBLEPOST=1523031271][/DOUBLEPOST]
Мора да се има ЕУ пасош за Скандинавија? Дозвола за работа, визи, како иде тоа?
Би било препорачливо да имаШ ЕУ пасош многу поголеми шанси имаш и за работа и за СЕ,колку што јас знам сепак нека каже и некој поискусен на ова прашање :vrtioci:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom