Скандалозно: Србија ни украде туристички спот

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
не па ја темава ја читам и тап еден гледам нешто како досетлив бил па пишал дека на македонската маса имало леб сирење и сметки као ние сиромашни ти текнуе хехехх -.-
Ми текнуе, оти јас го живеам тоа, а на тебе ти текнуе дека има луѓе што баш тој живот го живеат во реалноста или мислиш дека сите се благословени како тебе, па фрижидерот им е досаден од што им е полн.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Ми текнуе, оти јас го живеам тоа, а на тебе ти текнуе дека има луѓе што баш тој живот го живеат во реалноста или мислиш дека сите се благословени како тебе, па фрижидерот им е досаден од што им е полн.
ооо не замарај никогаш не реков не на тоа(дека не постојат сиромашни) ама воопшто не е поврзано со темата немора секаде да мешате мрачни работи ... -.- аман веке
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
ооо не замарај никогаш не реков не на тоа(дека не постојат сиромашни) ама воопшто не е поврзано со темата немора секаде да мешате мрачни работи ... -.- аман веке
Да, да секогаш е подобро да ја игнорираме реалноста која не опкружува. Слободно сврти го погледот кога ќе видиш човек како бара јадење по контејнер, оти нели не е убаво да мешаме мрачни работи. ;)
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Да, да секогаш е подобро да ја игнорираме реалноста која не опкружува. Слободно сврти го погледот кога ќе видиш човек како бара јадење по контејнер, оти нели не е убаво да мешаме мрачни работи. ;)
оди бе вработи се у црвен крст не ме замарај на темава
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
оди бе вработи се у црвен крст не ме замарај на темава
Хахаха... те замарам !? Хахахха.... знаеш дека постои и опција не одговарање на коментари ако те замараат !?
Колку ти е тебе лесен животот ако ова ти е замарање.

А за црвениот крст, не дај Боже некад да треба да стоиш пред него и да чекаш пакет со храна, тогаш ќе те видам дали ќе ти е убав животот во вукојебинава.

пс. таквите како тебе треба да се вработат во Црвен Крст, за да нели малку споделат од прекрасниот живот што го живеат, освен ако не се себични.... за што не се сомневам. ;)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Ќе ги пријавиме у полиција чим ни го украле :)
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Хахаха... те замарам !? Хахахха.... знаеш дека постои и опција не одговарање на коментари ако те замараат !?
Колку ти е тебе лесен животот ако ова ти е замарање.

А за црвениот крст, не дај Боже некад да треба да стоиш пред него и да чекаш пакет со храна, тогаш ќе те видам дали ќе ти е убав животот во вукојебинава.

пс. таквите како тебе треба да се вработат во Црвен Крст, за да нели малку споделат од прекрасниот живот што го живеат, освен ако не се себични.... за што не се сомневам. ;)
добро во ред има сиромашни луѓе секогаш имало секогаш има секаде има и што да прајме ајде на секоја тема ќе се жалимеееееееее !!!!!!!!!
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
добро во ред има сиромашни луѓе секогаш имало секогаш има секаде има и што да прајме ајде на секоја тема ќе се жалимеееееееее !!!!!!!!!
Мислам дека ти фали уште еден извичник, бидејќи не се разбира што збориш вака.
Слободата на говор ми дава право да зборам што сакам, каде сакам, а ако нешто претерам си има кајгана администрација, па жали се таму.

Инаку темата е за спотот, колку да не испадне дека отидовме офтопик премногу. ;)
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Мислам дека ти фали уште еден извичник, бидејќи не се разбира што збориш вака.
Слободата на говор ми дава право да зборам што сакам, каде сакам, а ако нешто претерам си има кајгана администрација, па жали се таму.

Инаку темата е за спотот, колку да не испадне дека отидовме офтопик премногу. ;)
добро и мене ми е дозволено да ти кажам дека си заморен со жалењето колку сме сиромашни и колку сме ќорави и сакати сите :/ не за друго туку пошто не е така
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ок заклучивме дека има сиромашни и не сиромашни :D Сеа идеме он топик : Рекламата е на ист фазон направена додека ние сме се сконцентрирале на јадењата како готови, односно спремни да се вкусат, додека Србите се сконцентрирале на тоа од каде им потекнува каде е најквалитетното во кој предел/реон. А и долга е не ја доглеав :D Ваљда за на ТВ ќе ја скратат
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
добро и мене ми е дозволено да ти кажам дека си заморен со жалењето колку сме сиромашни и колку сме ќорави и сакати сите :/ не за друго туку пошто не е така
Сиромашни сме, ќорави и сакати не. Не ме читај бе другар, никој не те тера.

Јас имам став и ти имаш став. Јас не го напаѓам твојот, ти го напаѓаш мојот. Ја гледаш разликата !?

Инаку дозволено ти е да збориш се што сакаш, ама да ми кажеш дека не е се така црно во државава, а да не си бил во моја кожа, немаш право. ;)

пс. инаку работиш, плаќаш сметки, кредити нешто.. или на тацна е се !?

ппс. темата може слободно да се прекрсти во како Таруно и метхМКД попија бан, оти очигледно натаму иде работава. :)
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
за ппс ти е лајкот пхахаххахахахахахаах
 

Kajgana Shop

На врв Bottom