Скази во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
11 Фебруари, Скази ќе дојдат во Скопје.
Не сум баш сигурна за датата, али едвај чекаааам!
Ќе иде некој?:icon_lol:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
abe jas razbrav deka skinal konci od over
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Leeeee...Super Ej....Idam obavezno...Skazi RUUULZ!
A koga, kade, zasto, kolku, ????
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
The_Grim напиша:
Leeeee...Super Ej....Idam obavezno...Skazi RUUULZ!
A koga, kade, zasto, kolku, ????
Па коа бев на Окенфолд имаше мал милион флаери за Скази, и само запамтив дека е на 12 фебруари. Ваљда на саем ќе доат. Ќе се распрашам и ќе пишам:icon_lol:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Харибо нешо?

Не бе, не идам. Се откажав од журки преклани.
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
SKAZI

Skazi ke bidat vo Skopje na 12 februari vo MKC , na promocija na noviot album in live,vlez ke bide 500-600 denari.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Ushte li kje ve lazhe Dani so negovite 10 evra zhurki so ispukani DJ kao Skazi :)
pa sea kao Live kje prael :)
Ne mi se verue deka ushte posetuete vakvi zhurki.
 
Член од
22 јануари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
1
Caligula напиша:
Ushte li kje ve lazhe Dani so negovite 10 evra zhurki so ispukani DJ kao Skazi :)
pa sea kao Live kje prael :)
Ne mi se verue deka ushte posetuete vakvi zhurki.
Druze ne e u red vakvi stvari da zborish... Do sea bev na site Digital Dance zurki i ednas ne se pokajav :) taka da na skazi znam deka kje bide druskane LIVE :) ti teknue ova kje bide vise povekje kako koncert... jes da ne postuem still kako na dani... ali sepak toa si e negovo pravo i ti nemash nikakvo pravo da go kritikuvas dali se 10 evra zurki... ima lugje sto postuvaat takva muzika taka da ti brat ako ides veruj nema da se kaes :)
 
Член од
22 јануари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
1
ThA-BiTcH напиша:
Па коа бев на Окенфолд имаше мал милион флаери за Скази, и само запамтив дека е на 12 фебруари. Ваљда на саем ќе доат. Ќе се распрашам и ќе пишам:icon_lol:
Aj da ne se macis :) MKC pa videte de postete digital dance forumot i kje doznaete se...
 

miss

ОСО со РОСО
Член од
21 јануари 2006
Мислења
26
Поени од реакции
1
:music3:jas sigurno idam ,ama slusam muabeti deka umrel vo soobrakajka se nagoltal tipot eksteri i pustil srce,ali ja ne veruem da e toa vistina :devil3:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Идеме на СКАзиииииииииииииииии
Би требало закон да биде,само кажете дата и саат и таму сум
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Digitalis напиша:
Druze ne e u red vakvi stvari da zborish... Do sea bev na site Digital Dance zurki i ednas ne se pokajav :) taka da na skazi znam deka kje bide druskane LIVE :) ti teknue ova kje bide vise povekje kako koncert... jes da ne postuem still kako na dani... ali sepak toa si e negovo pravo i ti nemash nikakvo pravo da go kritikuvas dali se 10 evra zurki... ima lugje sto postuvaat takva muzika taka da ti brat ako ides veruj nema da se kaes :)
Koj kje mi kaze deka nemam pravo da kritikuem..sea kje te iskritikuem i tebe ali poso si mlado dete koe tek pocnalo da mafta so racete u vis,kje te poshtedam.
Ja koa idev idev...moeto tamu zavrshi.Ciu Ciu i gitarskite frustracii na Skazi slusajte mu gi vie...ja vidov dovolno.
A so mene za muzika ne se r`chkaj.
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Скази, има шанси, можно е да се оди. Мерак ми прави тоа што ќе бидат во живо, типците и типките се ненормални ги гледав на тв во една турнеа откачија ептен.
 
B

babsy

Гостин
TargeT напиша:
Скази, има шанси, можно е да се оди. Мерак ми прави тоа што ќе бидат во живо, типците и типките се ненормални ги гледав на тв во една турнеа откачија ептен.

Samo edna mala korekcija! Skazi e EDEN TIP! (ASHER SWISSA) SAM!
E sea koa prai Live ima pridruzba od uste eden tip (ASAF BIVAS) zatoa najverojatno ve buni sho se dvajca na plakat!
A da...i korekcija okolu datata -11ti Februari ne 12ti
btw. ziv i zdrav e coekot...:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom