Си купив стрип

  • Креатор на темата dobramuzika
  • Време на започнување

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.171
Поени од реакции
84.887
Aко сакаш колекција убаво спакувани Tин Тин.

Како бе вака алиекспрес продава вакви ствари?
Не е све кај нив фејк?

Јас ги имам иначе првите 2 тин-тин на српско-хрватски требаше еднаш годишно да вадат демек..ама ништо нема уште.

Истава оваа колекција што си ја постирал само во плаво издание ја имаше и во Икона и Академска книга чинам..нели, прескапо.

Ако веќе некој зема ова би препорачал IRL од Академска/Икона (ако уште има) да си земе, појма немам овие Алиекспрес за вакви ствари како се
Автоматски споено мислење:

Кога мислам првите две, мислам на првите две од оваа колекцијава што си ја постирал.
Се надевам наскоро ќе продолжат и короанва не ги сјебале со плановите за превод :( (поевтини се вака иначе од англискиве, затоа ги чекам да продолжат :D )
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
Како бе вака алиекспрес продава вакви ствари?
Не е све кај нив фејк?

Јас ги имам иначе првите 2 тин-тин на српско-хрватски требаше еднаш годишно да вадат демек..ама ништо нема уште.

Истава оваа колекција што си ја постирал само во плаво издание ја имаше и во Икона и Академска книга чинам..нели, прескапо.

Ако веќе некој зема ова би препорачал IRL од Академска/Икона (ако уште има) да си земе, појма немам овие Алиекспрес за вакви ствари како се
Автоматски споено мислење:

Кога мислам првите две, мислам на првите две од оваа колекцијава што си ја постирал.
Се надевам наскоро ќе продолжат и короанва не ги сјебале со плановите за превод :( (поевтини се вака иначе од англискиве, затоа ги чекам да продолжат :D )
Поима немам дали е фејк или не е. На Али све и свашта има таму.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.683
Поени од реакции
13.300
Како бе вака алиекспрес продава вакви ствари?
Не е све кај нив фејк?

Јас ги имам иначе првите 2 тин-тин на српско-хрватски требаше еднаш годишно да вадат демек..ама ништо нема уште.

Истава оваа колекција што си ја постирал само во плаво издание ја имаше и во Икона и Академска книга чинам..нели, прескапо.

Ако веќе некој зема ова би препорачал IRL од Академска/Икона (ако уште има) да си земе, појма немам овие Алиекспрес за вакви ствари како се
Автоматски споено мислење:

Кога мислам првите две, мислам на првите две од оваа колекцијава што си ја постирал.
Се надевам наскоро ќе продолжат и короанва не ги сјебале со плановите за превод :( (поевтини се вака иначе од англискиве, затоа ги чекам да продолжат :D )
Toa што го има преведено на српски е всушност репринт од изданијата што искачаа во политикин забавник, неколкукратно. Да е до србиве проблем мислам дека не е, све ми мириса дека нашиве не се замараат да ги донесат ради недоволна популарност меѓунаша раја па оттаму и непрофитабилност.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.210
Поени од реакции
35.203
Да е до србиве проблем мислам дека не е, све ми мириса дека нашиве не се замараат да ги донесат ради недоволна популарност меѓунаша раја па оттаму и непрофитабилност.
Бункер работат со порачки. Доколку е достапен, при следниот увоз можат да го донесат било кој стрип кој ќе им се побара.
 
D

dobramuzika

Гостин
Како бе вака алиекспрес продава вакви ствари?
Не е све кај нив фејк?

Јас ги имам иначе првите 2 тин-тин на српско-хрватски требаше еднаш годишно да вадат демек..ама ништо нема уште.

Истава оваа колекција што си ја постирал само во плаво издание ја имаше и во Икона и Академска книга чинам..нели, прескапо.

Ако веќе некој зема ова би препорачал IRL од Академска/Икона (ако уште има) да си земе, појма немам овие Алиекспрес за вакви ствари како се
Автоматски споено мислење:

Кога мислам првите две, мислам на првите две од оваа колекцијава што си ја постирал.
Се надевам наскоро ќе продолжат и короанва не ги сјебале со плановите за превод :( (поевтини се вака иначе од англискиве, затоа ги чекам да продолжат :D )
ako se raboti za tie od darkwood, nema da prodolzhat da gi izdavaat, shteta, gi imam i jas prvite dve knigi.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
Никогаш не сум купувал од овие на трафика затоа што не ми биле привлечни толку стриповите кој ги нудат. На времето купував и Загор на македонски, Текс имам два броја српски, Алан Форд на македонски. Од сите Алан Форд ми се допаѓа но не нешто претерано да сум обожавател.

Еве ќе праат акција по трафиките изгледа им останало доста залиха не продадено.

 
D

dobramuzika

Гостин
Никогаш не сум купувал од овие на трафика затоа што не ми биле привлечни толку стриповите кој ги нудат. На времето купував и Загор на македонски, Текс имам два броја српски, Алан Форд на македонски. Од сите Алан Форд ми се допаѓа но не нешто претерано да сум обожавател.

Еве ќе праат акција по трафиките изгледа им останало доста залиха не продадено.

Podobro da ne pochnea, ili da pochnea na primer so Dragonero ili DD i da isteraa do kraj... Vaka zapochnati no nedovrsheni serijali zhimi majka
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.290
Поени од реакции
81.478
Ова хоби, на кое толку многу сум му посветувал време и пари, се повеќе делува како рецидив.
Тажна вистина е фактот дека последните стрипови кои сум ги купил (некои Дилан Догови и Алан Фордови, пред некој месец) сеуште не сум ги прочитал. Некаде у подрум има кутии со комплет (скоро) све од Марти Мистерија и неколку колекции уметнички стрипови. Господ знае у каква состојба се. Може деценија се непипнати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom