Си купив книга

Член од
19 април 2014
Мислења
308
Поени од реакции
790
Книжарница Просвета, Охрид. Лани од таму ја зедов Мансарда од Киш, годинава одлучив да соберам се останато што немам. Малку скапички се, ама си побарав попуст, дека 8 книги вкупно зедов, и ми дадоа, до душа само 10%, ама и тоа е нешто. За тие што сакаат да земат нешто, еве што остана (минус тие што ги зедов јас):

Прегледај го приврзокот 339459
Прегледај го приврзокот 339460
Ме стави во мисла сега, ама ќе почекам до наредна плата :ROFLMAO:
Цените претпоставувам се истите што беа во Табернакул?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
9.028
Поени од реакции
29.708
Се мислам за Музеј на невиноста, ама страв ми е да не е тупаџиска :D

Ја имам дома Се викам црвено, па да ја прочитам таа и после ќе влечам заклучоци :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.123
Поени од реакции
27.083
Цените претпоставувам се истите што беа во Табернакул?
Не помнам колку беа конкретните наслови таму, ако се сеќаваш, ваму ги купив Фукоовото нишало - 900, Акимудија - 700, другите по 350 или 290.
Автоматски споено мислење:

Се мислам за Музеј на невиноста, ама страв ми е да не е тупаџиска :D
Музеј на невиноста ја имаш кај Блага за 450. Овде не видов цена, ама не верувам дека е под 700.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
308
Поени од реакции
790
Не помнам колку беа конкретните наслови таму, ако се сеќаваш, ваму ги купив Фукоовото нишало - 900, Акимудија - 700, другите по 350 или 290.
Автоматски споено мислење:


Музеј на невиноста ја имаш кај Блага за 450. Овде не видов цена, ама не верувам дека е под 700.
Тие беа цените, 890, 690...скапи беа табернакул.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.123
Поени од реакции
27.083
Букберис? Ги имам двете. Оваа на Три е со далеку поубава корица од новото издание, истата ја имам. Ама па новите изданија се сите слични, прават една едиција, би сакал и таа да ја имам. :(

Инаку, не знам за колку пари ја зеде Надја. Јас на времето од Саем за 50 денари, believe or not!
 
Член од
19 април 2014
Мислења
308
Поени од реакции
790
Букберис? Ги имам двете. Оваа на Три е со далеку поубава корица од новото издание, истата ја имам. Ама па новите изданија се сите слични, прават една едиција, би сакал и таа да ја имам. :(

Инаку, не знам за колку пари ја зеде Надја. Јас на времето од Саем за 50 денари, believe or not!
Букберис да. И мене ова издание ми е најубаво и чекав да се појави од некаде, новите ми се грди не мора да ги имам комплет таква едиција.

Надја 200 беше. Ја порачав и јужно од границата западно од сонцето ама ја немале па ја сменив со Надја.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
4.162
Поени од реакции
12.204
Конечно најдов време за себе и ја прочитав Планини на Лудилото. Кај Хоророт во Музејот од друга страна сум заглавен веќе цела година на средина некаде, малку пауза па ќе продолжам да конечно ја завршам.

20220730_202845.jpg
20220730_202857.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom