Си купив книга

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од Вокерка, 5 октомври 2014.

 1. ЈуријАркадиевич

  ЈуријАркадиевич Модератор

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  781
  Допаѓања:
  2.434
  Јакуб Арбес - Свети Ксавериј
  Суфиски приказни
  Зигмунт Бауман - Флуидна љубов
  Драгослав Михаиловиќ - Кога цветаа тиквите
  Фроде Гритен - Соби покрај морето, соби во градот
  Ладислав Клима - Страдањата на кнезот Штерненхох
  Радка Денемаркова - Парите од Хитлер
  Ришард Капушќињски - Уште еден ден живот
  Игнаци Карпович - Соња
  Ерик Ааронс - Маркс вс Хајек
  Јарослав Хашек - Мојата продавница за кучиња
  Славомир Мрожек - Слон
  Ален Бадју - Пофалба на љубовта
   
 2. <<Goku>>

  <<Goku>>

  Член од:
  19 април 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  234
  Ништо ли не купивте од Матица?:confused: :D 20180124_180051.jpg
   
  На ЈуријАркадиевич и krkac им се допаѓа ова.
 3. ЈуријАркадиевич

  ЈуријАркадиевич Модератор

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  781
  Допаѓања:
  2.434
 4. <<Goku>>

  <<Goku>>

  Член од:
  19 април 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  234
  Конечно го најдов првиот дел и тоа сосема случајно! :D
  20180529_145316.jpg
   
  devilko, Ryan Giggs, krkac и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.852
  Допаѓања:
  30.300
 6. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.910
  Допаѓања:
  2.320
 7. guevara

  guevara

  Член од:
  13 март 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Каде ја најде? Јас ја барам одамна ама безуспешно:(
   
 8. Hm_Hm

  Hm_Hm

  Член од:
  4 октомври 2010
  Мислења:
  3.082
  Допаѓања:
  2.803
 9. Patience

  Patience Гостин

  Викендов ова ќе се чита. Скромно.
  IMG_20180712_213226_144.JPG
   
  На Krstev, <<Goku>>, BilboBaggins и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  9.053
  Допаѓања:
  12.227
  IMG_20180714_142651.jpg
   
  <<Goku>>, Zlatikevichius, Redhead и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. guevara

  guevara

  Член од:
  13 март 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Знае ли некој каде има штанд за книги во Охрид оваа година?
   
 12. Dumbledore

  Dumbledore Професор

  Член од:
  24 октомври 2013
  Мислења:
  5.508
  Допаѓања:
  4.949
  Да, имаш на кејот супер скап штанд и имаш еден човек кој продава книги на портокаловата патека покрај плажите после мостот со достапни цени (IT на англиски си ја земав за 300 ден). Гледам дека споделуваат слики од штандови и по групиве на фб, ама другите искрено не знам каде се. :)

  Бонус. Имаш попуст во Просветно дело, 150 ден. книга, и имаш попуст и на книгите на книжарница Три во книжарницата во центарот. ;)
   
 13. nicole_l

  nicole_l

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  515
  Допаѓања:
  599
  Конечно :love:
  20181107_133749.jpg
   
  На џимеј, Gladiatorized, snatch и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: