Ситуацијата во Црна Гора, како ќе се одрази на приемот во Нато ?

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.162
Лошо е што не протестира обичниот народ.
Протестираат опозициски полтрони за нечии цели.
Тоа ми е јасно, али позитивна работа ќе биде ако дојде до дестабилизација на државата и тоа влијае негативно на влезот во НАТО. ;)
 
M

Moon Child

Гостин
Тоа ми е јасно, али позитивна работа ќе биде ако дојде до дестабилизација на државата и тоа влијае негативно на влезот во НАТО. ;)
Не верувам дека би дошло до дестабилизација. Луѓето таму се сеуште во својата конфорна зона. Не е толкаво незадоволството кај нив, колку што е кај нас, ова се поединци засебе ситни интереси, а крупни за лидерите. Народот поопуштено живее. Мислам дека не се уште они зрели за било каква дестабилизација, револуција, уште не им гори под нозете.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.120
Поени од реакции
4.800
Дали се ова просрбите што протестираат?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.162
Не верувам дека би дошло до дестабилизација. Луѓето таму се сеуште во својата конфорна зона. Не е толкаво незадоволството кај нив, колку што е кај нас, ова се поединци засебе ситни интереси, а крупни за лидерите. Народот поопуштено живее. Мислам дека не се уште они зрели за било каква дестабилизација, револуција, уште не им гори под нозете.
Јас пак имам чувство дека се многу побунтовни и посвесни кога станува збор за социјална правда.
http://www.herceg.tv/politika-cg/1610/crna-gora-vecina-gra-ana-protiv-nato-pakta

Овие што гласале „за“ сигурно се Србијанци и Албанци. :icon_lol:

За што беше гласањето пред неколку години кога Црногорците си тераа спрдња и гласаа за „Мики Маус“, ќе ме потсети ли некој?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Како ќе се одрази? :D

Или си на листата за прием во НАТО или не си.

Ако си на листата, влегуваш, макар и анти отан протести да има секој ден, 24/7

Ако не си, не влегуваш, макар државата ти била Оаза на Мирот, со про Отан движење.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.162
Како ќе се одрази? :D

Или си на листата за прием во НАТО или не си.

Ако си на листата, влегуваш, макар и анти отан протести да има секој ден, 24/7

Ако не си, не влегуваш, макар државата ти била Оаза на Мирот, со про Отан движење.
Уништувач на соништа! :(
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Лошо е што не протестира обичниот народ.
Протестираат опозициски полтрони за нечии цели.
Полтрон или не - Никој не заслужува ваков ќотек освен ако не е терорист кој однел невини луѓе на другион свет. Особено со оглед на тоа што не се противел на апсењето.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
треба на браќата црногорци да им извеземе малку соросоидни портали ( имаме и за извоз), не само турски домати ( што ни ги вратија)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Лошо е што не протестира обичниот народ.
Протестираат опозициски полтрони за нечии цели.
Па и во Македонија не протестираше македонскиот народ, што беше видливо.[DOUBLEPOST=1445156973][/DOUBLEPOST]
Дали се ова просрбите што протестираат?
Ко и кај нас.
 
M

Moon Child

Гостин
Полтрон или не - Никој не заслужува ваков ќотек освен ако не е терорист кој однел невини луѓе на другион свет. Особено со оглед на тоа што не се противел на апсењето.
Не гледав, извини. Знам дека со денови седеа на булеварот Свети Петар Цетињски. Не сум разбрала дека е применувана сила.
Па и во Македонија не протестираше македонскиот народ, што беше видливо.[DOUBLEPOST=1445156973][/DOUBLEPOST]
Ко и кај нас.
Не те срам?
Татко ми и сестра ми кои не се членови на ниедна партија беа на протестот. И уште многу други луѓе кои не се ни симпатизери на опозициска партија присуствуваа. Опозицијата да има онолкава војска, одамна немаше да биде опозиција.
Протестираше народот на кој му се СКУРЧИ. Доброволно дојден народ, кој не беше тегнет за уши да дојде. Не велам дека немаше симпатизери на опозицијата, нормално, во секоја демократска, модерна држава, тоа МОРА да се случува. Само вас сеуште не ви е јасно. Не сте разбудени од сонот.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не гледав, извини. Знам дека со денови седеа на булеварот Свети Петар Цетињски. Не сум разбрала дека е применувана сила..
Беше објаснето на линкот од првиот пост. Не знам колку е вистина, медиумите спинуваат, ама ако е вистина тогаш ова преоѓа во лудило. И да не е, новинаров снимал само протест. Пошо е, нели, новинар. Треба да пренесе инфо преку визуелна медија за тоа што се случува. Ти ако немаш што да криеш нема да го тераш да гаси камера и да не снима ништо. Башка ако е вистина дека го тепале по кичма, а човеков не е ни млад, па да речеш помалку трајни последици.

Па и во Македонија не протестираше македонскиот народ, што беше видливо.
Знаеш што е видливо? Нафтата околу твојата уста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom