Ситуации кои што ве вадат од такт

  • Креатор на темата Lu
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.235
Поени од реакции
81.381
што да се кладиме СЕ ЗНАЕ,дека е еден од ѕиврашите, ЧКЉ што ќе ќаже еден член тука.
Тогаш Канал 5 лажат дека бил од Паланка.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Не знам дали си бил на Истра, али таму сите слаткарници и пицерии во крајбрежјето се на "земљаци". Така да, скроз е можно ова. Плус, нерегулиран престој му извадиле. Тоа не е турист.[DOUBLEPOST=1406811831][/DOUBLEPOST]
Ако е од Паланка, тогаш 100% не е "земљак".
Не е поентата да се таргетира одреден етникум. Најмалку битно е тоа во случајов- дали е земљак или не е, и од едните и од другите имаш и љубители и монструми, кога се животните во прашање.
За тоа само што ја избркал-1500 куни!
Кај нас, убиваат, мачат, силуваат, палат живи, дерат... па пак си се шетаат по улица. Мора да се прави одреден притисок за да се затегнат малце конците. Законите постојат- нема кој да ги спроведе!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
20.838
леле овој ја претепал фоката, крвови насекаде !!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.235
Поени од реакции
81.381
Така де, овие нашиве објавија дека ја претепал, сите ние го испцувме сељакот, а на снимкава личи дека можда само бил глуп и мислел дека се насукала, па сакал да ја подбутне во вода.
Нашиве медиуми се екстремен случај на attention whores. Џабе ги читаме вестите, коа не можеме на ништо да веруваме, дур со свои очи не видиме.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Така де, овие нашиве објавија дека ја претепал, сите ние го испцувме сељакот, а на снимкава личи дека можда само бил глуп и мислел дека се насукала, па сакал да ја подбутне во вода.
Нашиве медиуми се екстремен случај на attention whores. Џабе ги читаме вестите, коа не можеме на ништо да веруваме, дур со свои очи не видиме.
Mass media по дефиниција се attention whores. Подобро е да го припишеме проблемот на природата на нештата отколку на локалната (не)способност. Вака ни се протнува малодушност и дефетизам која се претвора во затворен круг кога ќе прерасне во комплекс на пониска вредност. Со фокусирање и делување кон структурните проблеми има шанси да се развие квалитетна критичка мисла, која е неопходна да мрдне ова општество напред.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Situacii koi me vadat od takt okolu kucinjata se toa so na kucinjata im se dava losa reputacija potocno se etiketiraat kako losi mnogu kucinja so ne se takvi loso kuce moze da bide sekoe toa zavisi od gazdata... isto taka koga ke ti dojde doma gostin i ti se obrakja so trgni go kucevo me straf ili grozno mi e....... cekaj be lugje ti si gostin ovde toa tuka zivee....... isto neshto so mnogu e bezobrazno i grevno se borbite so kucinja toa e sram kon prirodata!!! razbiram cuvar kuce sto znae da te zastiti ali glavnata krivica e kaj gazdite na kucinjata tie gi pravat ubijci...... druga rabota so ne e igracka i e mnogu opasna e toa so koga odish kaj lugje so imaat agresivno ili cuvar kuce i te ubeduvaat bez da go zadrzat da vlezes kaj niv vo dvor..... i uste mnogu mnogu statovi, reakcii i odnosi pomegju kucinjata, opsto milenicinjata, gazdite na milenicinjata i okolinata. :)
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Не е баш ситуација, туку едно говедо во форма на човек... го шетав кучето и го сретнувам пред неговиот двор. Беки му се радува зошто очекуваше да ја гали, но кретенов ја плукна. Причина: НЕМА! И го погледнувам оштро, а тој се правда: „Не го шетај кучето, деца има“. Арно ама, деца немаше... добро, си продолжив напред.. после свртив круг и се шетав пред неговиот двор, додека тој намуртено ме гледаше. Е, така од нервоза се прошетав пред неговиот двор едно 100 пати, смеејќи му се во намуртениот сурат. Тој мене ќе ми кажува дали да го шетам моето куче или не... :tapp:
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Незнам како можат некои луѓе така да измачуваат мирни животинчиња. Ова сто посто го имаат сторено некои деца кои немале попаметна работа, па решиле да се изживуваат на мачорот. Кај нас во маало истотака имаше едно лоши деца кои честопати убиваа мачки и кучиња, но тогаш никој не збореше ништо за тоа. Едноставно на сите им беше гајле што се убиваат животни.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.235
Поени од реакции
81.381
УЖАС ВО ОХРИД: КУЧЕ ВРЗАЛЕ ВО КЕСА И ГО УДАВИЛЕ ВО ЕЗЕРОТО (ФОТО)
Објавено: 08/04/2015 14:41
Здружението за заштита на животни „Анималиа“ од Охрид денес објави фотографии од удавено куче во најлонска вреќа, кое Охридското Езеро го исфрлило кај селото Пештани.


OhridNews-Кучето најверојатно е живо удавено. Ставено во вреќа со песок за да потоне во водата и езерото потоа го исфрлило трупот. Молиме за некаква информација која би не донела на чекор поблиску до монструмот кој го извршил ова злодело, велат од Анималиа.

Оттаму потенцираат дека за оваа постапка треба да се одговара, а никоја од институциите досега сериозно не го третирала овој противзаконски случај.

OhridNews
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Каде се овие да се јават пак како Анима Мунди дериватив хипстераши само го потат со вакви случаи ко што беше за време на Вевчанскион карневал? Ова е симптоматично. А ако не ги третираш симптомите, инфекцијата се шири. Ене го кога беше карневалот. Не беше одамна. Сликиве некој треба да ги опне на туристички блог за Македонија да шириме свест кај туристиве у која дупка од држава и народ зеле да престојуваат и да ни развиваат туризам.
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Сте заборавиле да ги спомнете овие два случаеви од пред недела- две... секојдневно се повеќе и повеќе ги има...
линк-тука!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.235
Поени од реакции
81.381
Овој од ВМРО што бил на Мијалков дете, што убиваше коњи и приредуваше гладијаторски борби у Ѓорче, у затвор е, така?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Овој од ВМРО што бил на Мијалков дете, што убиваше коњи и приредуваше гладијаторски борби у Ѓорче, у затвор е, така?
Не. Извади гз ѓубрето, погоди зашто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom