Ситуации кои што ве вадат од такт

  • Креатор на темата Lu
  • Време на започнување
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Луѓе нема агресивни раси на кучиња, има само некои што се појаки и некои што се послаби, разбирате што сакам да кажам ... и сеа Пит Бул, Доберман, Ротвајлер се агресивни ?

Јас имав женка Пит Бул, ја шетам у маало и кога глеам од таму едно 7 селски кучиња (ЏУКЕЛИ) и кучиња што ги (ЧУВААТ) пуштени не врзани, и јас идам културно врзано кучево и од таму се стрчаа сите околу нас, и мојава си седна баш седна, а овие околу неа лаат ржат, некој пуштаат глава ја касаат, и јас културно ја подгурнав ... ми пукна филмот и кога рипна покажа заби, за нивна среќа убаво ја држев, сите се разбегаа и од тогаш не и се приближуваат, и она си оди ништо не напаѓа, ја ставам во кокошарник со кокошки, си седи со кози ништо не чепка.
Многу ме нервираат и на живци ми одат мали (ЏУКЕЛИ) што се сипуваат на кучиња, иде една жена со мал Лабрадор у раце го носеше, овие се собраа околу нејзе рипаат лаат :(
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Ист проблем како на членот погоре...
Секогаш кога ја шетам Беки се собира цела глутница кучиња... Најтрагично е тоа што сите се доминантни мажјаци. Денес еден пит бул ме "нападна", скокаше по мене и сакаше да си игра со Беки. Другарка ми како што има фобија од кучиња, а уште поголема од пит були, штрафта дома почна да бега. На крај, ја однесов дома Беки и морав да одам да го погалам питот, прекрасен беше. (немаше ланче и сопственикот не му го видов, само кружеше околу нашиот двор и комшиските кучиња лага по него)[DOUBLEPOST=1403308563][/DOUBLEPOST]А, да, многу се нервирам кога некој ми се прави експерт за кучиња и тврди дека мојот Ердел бил Германски ловен териер. Ако е црно со кафеаво териерче, мора да значи дека е Германски ловен териер?! Еден дури почна да се праи дека мечки ловеле расите како Беки...
 
Последно уредено:

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Ne znam toccno koga bese, ama mnogu se iznervirav od sluckava..
Si ja setam Beki i obicno mi e otklucen povodnikot na metro koga ja setam zosto se vlece nazad ako zabelezi deka ne moze da seta kako sto taa saka. I pominuvame kraj edna zena so dete vo kolicka i zenava se dere "Abe kucevo ke mi go izede detevo, devojce, spastri go!" Da gospogo, sigurno, 2 mesecno kuce jade deca, omilen obrok mu se... (ne se obrativ taka, se razbira, samo se napraviv kako da ne ja slusam i prodolziv) Inace Beki uz noga si seta, mozebi koga znae deka odime na nekoe mesto kade sto taa saka ke pocne da vlece, no obicno ne vlece napred.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
кога стаорецот е поголем од мачката и кога истата се плаши да го погледне ... после дождот во тафталиџе !!!
tomandjerry.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Само така му треба.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.491
Како се создаваат вакви тука?
Кој ги раѓа?


Македонец истепал фока, протеран од Хрватска на 5 години
Четврток, 31 Јули 2014 12:47

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин.


Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел за забрана за вознемирување на строго заштитените животни, особено фоките.

Од големиот број на посетители, се издвоил Македонецот . Тој преминал преку лентите за забрана за движење, се доближил до една фока и почнал да ја удира. Неколку пати ја удрил во грбот и таа избегала од плажата во морето.

На местото на настанот веднаш пристигнала полиција која утврдила дека македонскиот државјанин го прекршил Законот за заштита на природата. Судот му изрекол казна од 1500 куни, кои Македонецот ја платил на лице место.

Полицијата утврдила и дека овој човек незаконски престојува во Хрватска, бил уапсен и протеран од Хрватска со забрана 5 години да се врати назад.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Како се создаваат вакви тука?
Кој ги раѓа?


Македонец истепал фока, протеран од Хрватска на 5 години
Четврток, 31 Јули 2014 12:47

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин.


Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел за забрана за вознемирување на строго заштитените животни, особено фоките.

Од големиот број на посетители, се издвоил Македонецот . Тој преминал преку лентите за забрана за движење, се доближил до една фока и почнал да ја удира. Неколку пати ја удрил во грбот и таа избегала од плажата во морето.

На местото на настанот веднаш пристигнала полиција која утврдила дека македонскиот државјанин го прекршил Законот за заштита на природата. Судот му изрекол казна од 1500 куни, кои Македонецот ја платил на лице место.

Полицијата утврдила и дека овој човек незаконски престојува во Хрватска, бил уапсен и протеран од Хрватска со забрана 5 години да се врати назад.
Не е кој ги раѓа и како се создадени... проблемот е што нема кој да ги казнува и спроведува законите кај нас.
Само сообрајќајци казнуваат а другиве... дојди и натерај ги да си ја вршат работата - говнари со мевови...
Имаме страшни проблеми, страшни прекршоци во законот за благосостојба на животни, имаме закони и за загрозени видови... ама само на папир.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.464
Поени од реакции
31.374
Швицарац бил, да се кладиме?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.491
Швицарац бил, да се кладиме?
Не знам дали си бил на Истра, али таму сите слаткарници и пицерии во крајбрежјето се на "земљаци". Така да, скроз е можно ова. Плус, нерегулиран престој му извадиле. Тоа не е турист.[DOUBLEPOST=1406811831][/DOUBLEPOST]
Крива Паланка, така барем Канал 5 изјавија.
Ако е од Паланка, тогаш 100% не е "земљак".
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404

Kajgana Shop

На врв Bottom