Ситни колачи

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Just Breathe, 11 март 2006.

 1. Just Breathe

  Just Breathe

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  1.769
  Допаѓања:
  30
  SI GI PREPISAV receptive epa alal da vi e
   
 2. osicka

  osicka ЅвЕрЧе

  Член од:
  12 декември 2005
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  4
  Decki crcinja ste sea odma sednuvam da pravam kolaci
   
 3. ViRuS

  ViRuS ПрОвОкАтОр

  Член од:
  20 август 2005
  Мислења:
  2.048
  Допаѓања:
  15
  абе дајте рецепра за мачмалоу !!! тоа немам јадено па добри 5-6 години
   
 4. faraon

  faraon БОГ

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  16.657
  Допаѓања:
  19.143


  Обожавам мачмалоу...Си го препишав рецептот..
   
 5. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.038
  Nekoj se sprema za svadba???
  Hahahahahaha!

  A znae nekoj kako se spremaat Mozart kugli?
   
 6. HITCH

  HITCH Гостин

  Ова е убав рецепт :vozbud: :smir:
   
 7. Олимпија

  Олимпија Македонија во срцето!!!

  Член од:
  26 март 2008
  Мислења:
  5.604
  Допаѓања:
  9.047
  Да и многу брзо се прави :)
   
 8. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  :aplauz:
  Ti znas sitan kolac
  da napravis

  vanila cimet i orasi
  kad vatra dodje na pola tri

  Ti dodajes na zumance
  od meseca
  pola kasike polena


   
  На makedonka1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Довичински

  Довичински TheTruth

  Член од:
  8 февруари 2009
  Мислења:
  3.547
  Допаѓања:
  729
  Ах еклерчињата ми го праат меракот, мњам, мњам...
   
 10. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  ushte 1 slikichka da staveshe :raz: shtom nema step-by-step -objasnuvanje
   
 11. Олимпија

  Олимпија Македонија во срцето!!!

  Член од:
  26 март 2008
  Мислења:
  5.604
  Допаѓања:
  9.047
  [​IMG]
  Во подготовка, мислам дека е убаво објаснето :pipi:
   
 12. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  Thank you so much for posting this recipe!:smir:
  ali ako imash neshto so povekje filovi - bi bilo extra :helou:
   
 13. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  ееееее алал да ви е ... си направивте муабет онака домаќински, си разменивте рецепти и искуство...:(а за оние кои не знаеме за што зборувате БАРЕМ сликички да ставевте па да имаме претстава за елки/чките и домашното емби o_O
   
 14. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  5.934
  Допаѓања:
  11.273

  Се важи и сликичка, во еднина. Така? :icon_lol:

  [​IMG]
   
  На @cool@ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  5.934
  Допаѓања:
  11.273
  Знам. :) Јас му ја пратив основната слика од колачите како изгледаат, за да има представа за што станува збор. :)

  Со среќа ако се нафатиш да ги правиш вакви. :))
   
  На dzulija му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: