Ситница што ме нервира

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.700
Поени од реакции
22.016
Sve toa ok so rezervni klucevi, no sto ako ja zatvorite so klucot postaven vo brava od vnatresnata strana? Imam OCD okolu vratata koga ke ja otvoram, po 3 pati proveruvam dali sum go izvadil klucot.
Скроз ве сфаќам сите и по мене најпаметно е овие што направија, плати си бравар 2 бона, раатот што ќе го добиеш за тие пари е неспоредлив.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
368
Поени од реакции
1.188
Другари што имате вакви врати какви што ги спомнавте погоре налет на животот што го живете, за тоа стресови да имаш е непотребно а вие ги имате, би ги имал и јас ако ја имам секако многу се нелогично направени.Еднинствено убава работа за овие врати е дизајнот и изгледот -пример ако носиш некое маче дома со самото тоа што ја гледа вратата знае дека влага и мора да го прими меѓу нозе во спротивно нема излез.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
297
Поени од реакции
881
Sve toa ok so rezervni klucevi, no sto ako ja zatvorite so klucot postaven vo brava od vnatresnata strana? Imam OCD okolu vratata koga ke ja otvoram, po 3 pati proveruvam dali sum go izvadil klucot.
Првин ја отварам вратата, го ставам клучот од надвор пошто ќе клучам секако и после излагам и облачам јакна и патики :D

Другари што имате вакви врати какви што ги спомнавте погоре налет на животот што го живете, за тоа стресови да имаш е непотребно а вие ги имате, би ги имал и јас ако ја имам секако многу се нелогично направени.Еднинствено убава работа за овие врати е дизајнот и изгледот -пример ако носиш некое маче дома со самото тоа што ја гледа вратата знае дека влага и мора да го прими меѓу нозе во спротивно нема излез.
Неможам да разберам зошто вака функционираат, многу ретко да видам обични врати со квака од надвор, барем тука во Германија кај што сум, а тоа ми е работа, цел ден сум на туѓи врати. :ROFLMAO:
Ај за згради можам да разберам, сите имаат долу ѕвонче, стискаш и некој ти отвара улазни врата ама горе по станови? Не сфатливо ми е.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom