Сите ученици и студенти да си седнат на своите клупи

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
кажи ми ти, поверојатно е да се зарази човек ако иде еднаш у месецот и седи на маса со свое друштво или цел ден пет пати у неделата у школо?
Немој со толку комплексни реченици да и се обраќаш!
Срам те било.
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Класната на син ми бараше родителите да се изјаснат за физичко присуство или учење од далечина. Речиси сите беа за физичко присуство, што ме зачуди.

А како што читам по портали и групи на ФБ, во повеќето школи така се изјасниле повеќето
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Класната на син ми бараше родителите да се изјаснат за физичко присуство или учење од далечина. Речиси сите беа за физичко присуство, што ме зачуди.

А како што читам по портали и групи на ФБ, во повеќето школи така се изјасниле повеќето
Ima eden hint vo prikaznata.. Ako se izjasnat za fizicko prisustvo, mozat da smenat vo online.. Obratno ne moze..
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Треба онлине да биде а не да одат во школо
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Ima eden hint vo prikaznata.. Ako se izjasnat za fizicko prisustvo, mozat da smenat vo online.. Obratno ne moze..
Е не знам, ама мислам дека школото ако добие дозвола за физичко присуство, ќе им организира да одат со сите протоколи. Ги добивме на мејл и протоколите, еден куп ги има - од како ќе влегуваат во училиште, до како ќе изолираат некого ако има температура :D
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Е не знам, ама мислам дека школото ако добие дозвола за физичко присуство, ќе им организира да одат со сите протоколи. Ги добивме на мејл и протоколите, еден куп ги има - од како ќе влегуваат во училиште, до како ќе изолираат некого ако има температура :D
Аха, и тоа ќе трае три дена додека се мотаат новинарчиња. Никој не може да ме убеди дека деца можат да се контролираат со протокол.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
За жал ова можеме да го очекуваме и кај нас.....доколку започне наставата со физичко присуство.....па и за оние деца од 1-3-то одделение.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406

ако ова е точно, тогаш сите што беа болни од корона, треба да седат дома како хронично болни...
тешко нас е работава, уште лутаат со изјави, ништо не знаат или пак нејќат да кажат во јавност, еднаш засекогаш, која е правата вистина за короната:facepalm:
Што се однесува за училиштата и градинките, верувам дека се посигурни и позаштитени децата внатре, отколку надвор од нив.....
 
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Што се однесува за училиштата и градинките, верувам дека се посигурни и позаштитени децата внатре, отколку надвор од нив.....
Имаш ли нешто рационално, некогаш напишано овде?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Имаш ли нешто рационално, некогаш напишано овде?
Zosto mislis deka ne e racionalno!?
Nikoj ne se zarazil od uciliste ili od gradinka.
Parkovite, igralistata, kafanite, ete tie se izvorot na zarazata.
Po tvoe razmisluvanje, ucilistata I gradinkite ne bi gi otvoril uste edna godina, mozebi I poveke, neli, se dodeka trae virusov...a ke potrae bogme.
Ti samo mislis deka taka gi zastituvas decata.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Zosto mislis deka ne e racionalno!?
Nikoj ne se zarazil od uciliste ili od gradinka.
Parkovite, igralistata, kafanite, ete tie se izvorot na zarazata.
Po tvoe razmisluvanje, ucilistata I gradinkite ne bi gi otvoril uste e
dna godina, mozebi I poveke, neli, se dodeka trae virusov...a ke potrae bogme.
Ti samo mislis deka taka gi zastituvas decata.
Целиов пост ти е збир на погрешни изјави.
Се чини како да не читаш вести поврзани со ова.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Целиов пост ти е збир на погрешни изјави.
Се чини како да не читаш вести поврзани со ова.
Smaceno mi e da citam I da slusam vesti.
Dovolno mi e sto gledam.
Treba da prestanat da ne traumatiziraat so dosadni objavi na lica zaboleni ili pocinati od kovid.
Zivotot mora da prodolzi no so poinakov
Tek.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom