Сите серии што сум ги гледал...

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
1. Twilight Zone
2. 3rd rock from the sun
3. That 70s show
4. South park
5. Friends
6. The Unit
7. Lie to me
8. Spartacus blood and sand
9. The L word
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Cosby show
Friends
Joey
Will and Grace и Sex and the City( крајот никогаш не сум го гледала :p )
Coupling
According to Jim
3d Rock from the Sun
Modern Family
How I met your mother
Two and a Half Men
Big Bang Theory

Las Vegas
La Femme Nikita
CSI - Las Vegas
24
Dexter
Chuck
Lie to me
The Mentalist

Charmed
The Invisible man
Heroes (до 2. сезона и се откажав)
Lost (последната сезона ја немам гледано сеуште :eek: )
Supernatural
Battlestar galactica
True Blood

Tell me you love me
Californication
Desperate Housewives
Grey's anatomy
House MD

Melrose place, 90210 BH, ER, X-Files, Models Inc., Mu So-called Life, Heartbreak High, па француската како се викаше, Сен Тропе...многу се вакви, .т.е. од поодамна :) не ми текнуват сите)

Bones и Fringe (1. сезона)
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Friends
Will and Grace
Big bang theory
How I met your mother
Samantha who? (баш штета што не ја завршија)
The Vampire Diaries
Nikita
Gossip Girl
No ordinary family
Desperate Housewives
Lost
The Tribe
Scoundrels
Pretty Little Liars
Misfits
Glee
Two and a half men
Charmed
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Beverly Hills 90210 (старата)
90210
Blue Mountain State
Chase
Friday Night Lights
Friends
Hawaii Five-0
Nikita
One Tree Hill
Shit My Dad Says
The Big Bang Theory
The Event
The Vampire Diaries
The Walking Dead
V
Weeds
Prison Break
CSI: Las Vegas
CSI: New York
CSI: Miami
24
October Road (сега гледам почнаа да ја дават на Fox Life, тапа драма според мене)
SouthLAnd
The IT Crowd
Entourage
It's Always Sunny In Philadelphia
LOST
How I Met Your Mother?
South Park
According to Jim
How To Make It In America
The O.C.

Некои ги имам изгледано, некои уште ги гледам и се во тек... а некои може и да имам заборавено бидејќи ги имам еден куп гледани-недогледани :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Речиси и не ја забележав Fringe. Др. Бишоп ќе ве сецне генетски...

Иначе:

Prison Break
Heroes
Fringe
House M.D
CSI Miami
The Big Bang Theory
Supernatural
Nikita
The Vampire Diaries
Heaven
Harper's Island
The O.C
Gossip Girl
V
Numb3rs
NCIS
My Name is Earl
Boston Legal
Dirty Sexy Money
EUREKA
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Гледам/чекам:

Entourage
House MD
Dexter
The Mentalist
The Big Bang Theory
How I met Your Mother
Shit! My dad says
It's Always Sunny in Philadelphia
Two and a Half Men
Lie to Me
True Blood
Fringe
Boardwalk Empire
Curb Your Enthusiasm

Гледано:

Six Feet Under
Twin Peaks
The Sopranos
LOST
Friends
Scrubs
Spin City
Terminator: The Sarah Connor Chronicles
FlashForward
FM.04
Rebelde Way
Charmed
Harper's Island
Happy Town
Joey
Masters of Science Fiction
Prison Break
The Deep
The O.C

Планирам:

Californication
Breaking Bad
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
1. 24
2. Heroes
3. Stargate SG-1
4. Stargate Atlantis
5. Stargate Universe
6. Sanctuary
7. Las Vegas
8. Greys Anatomy
9. Charmed
10. Нешто од CSI: Miami
11. Beverly Hills 90210
12. La Femme Nikita
13. Nikita
14. Vampire Diaries
15. Нешто од Battlestar Galactica
16. JAG
...... и толку ми текнуват. А да и еден куп шпански серии хахах
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Серии што ги имам гледано на компјутер од прва до последна епизода :
Stargate SG1/Atlantis
Prison Break
Dexter
Dragonball
Legend of The Seeker
Sliders
А гледани серии по телевизииве има мал милион, нема поента да почнам да ги набројувам.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Friends
Two and a half men
The walking dead

Само овие ми оставиле добар впечаток... другото - турско говно.
 

Лествичник

дете голомеше
Член од
1 март 2011
Мислења
0
Поени од реакции
1
The Sopranos
Mad Men
House M.D.
CSI Las Vegas
NCSI
My name is Earl
Dexter
Friends
Scrubs
Criminal Minds
Spin City
Everybody hates Chris
How I Met Your Mother

Редоследот не е случаен.
Инаку, ова ми е прв пост на форумов. Да не речам „прв пат ми е“
Имам и прашање до сите озбилни форумџии а истовремено страсни гледачи на серии „Кој го скина Тони Сопрано?“
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: wot

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
24
Нешто од CSI: Miami
Prison Break
CSI Las Vegas
Friends
 

X_Tina

Really ?
Член од
5 јули 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Од постариве што сум ги гледала од почеток до крај:
Frasier (all time favorite!!!)
3rd Rock From The Sun
Star Trek (Voyager & TNG)
Married with Children
Matrioshki (многу добра и потресна серија базирана на вистински случувања за трговија со бело робје, мислам дека ја даваа на Телма едно време, но јас ја симнав и ја изгледав, вреди да се погледне)
Prison Break (освен последната сезона повеќе не можев да гледам :pov:)

Од оние кои уште играат:
Entourage
House MD
TBBT
How I Met Your Mother
Shit! my dad says
Two and a half men
Glee
Gossip Girl
Modern Family

и по некоја епизода ако закачам од овие на Фокс - Spin City, Will & Grace, Alo' Alo . . . да не ги набројувам сите.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Изгледани:
 1. Stargate SG-1
 2. Stargate Atlantis
 3. Stargate Universe
 4. Battlestar Galactica
 5. Caprica
 6. Star Trek Enterprise
 7. Star Trek The Next Generation
 8. Andromeda
 9. Fringe
 10. V
 11. Eureka
 12. The Simpsons
 13. Family Guy
 14. The Cleveland Show
 15. Lost
 16. CSI New York
 17. Prison Break

Следни на списокот за гледање:
 1. Star Trek Deep Space Nine
 2. Star Trek Voyager
 3. Firefly
 4. Babylon 5
 
С

сашенко

Гостин
Doctor Who
Изгубени-слабо
24
Two And A Half Men
Frasier
CSI
According To Jim
Еverybody hates Chris
Пријатели
My name is Earl
Округот Оринџ
Рекс
Медикоптер
Кобра 11
Волшебинчки
Племе

МНоогу други ама ништо немам догледано до крај.Неможам да гледам нешто многу долго бргу ми здосадува све.Ова така од што ве читам вас па ми текнува и јас сум му фрлил око и сум гледал некое време..
 
Член од
30 март 2011
Мислења
117
Поени од реакции
12
Незнам дали ке се сложите со мене но порано имаше многу поубави и поитересни серии и емисии ,сеа сме некој црнци све плачки баш тапа. Памтам како помал немаше кој не гледаше , да не ги заборавиме MUPPET SHOW-http://www.youtube.com/watch?v=NA90IlymdZ4, и памтам имаше една многу добра серија нешто се викаше у стил беше ''сонцето после заоѓање'' не ми текнува баш(нешто со сонце или месечина беше) иначе темата беше група тинејџери одат во куќа и после еден по еден некој ги убива (еден од нив) многу беше добра баш и старо и младо ја гледаше.исто јака беше 3ed rock from the sun ....dr.baker....frasier crane ..according to jim, да не ги заборавиме и К-15 оние старите легендарни серии .....Beverly Hills -Класика, ај ваљда ке се свести некој па ке почне да се емитуваат пак...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom