Сите кои игравме САМП

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Денес најдов еден стар PC, ме интересираше што има на него, решив да го дадам не ми треба и кога ќе видам времињата на кои играв САМП(Сан Андреас Мулти Плајер) на Дреам Ворлд, по цел ден дремев, интересно беше ама после рестартот не продолжив почнав да работам и оставив. Ми дојде идеја да отворам тема со цел да се потсетиме на старите денови, се сеќавам кога требаше да се гласа на ФБ за натпревари, ќе ни дадат левел уп и уште нешто да гласаме, а тие си добиваа скутери. Имаше донатор опција знам повеќе кои донираа пари за да добијат некоја привилегија на серверот. Јас лично, ми беше глупо да давам реални пари за пари во игра и некои привилегии. Сигурно ќе се најде некој на форумов кој играл. За жал немам слики, ако некои има може и да сподели.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Играв Самп на времето ама не сум играл никогаш DreamWorld. Најмногу играв на еден сервер кај што имаше војна меѓу континентите, па си бираш дали сакаш Европа/Австралија/Азија итн да си, па почнуваш од база, ако некој ти ја нападне и проба да земе знамето треба да се заштитиш, ако случајно ти успееш да земеш знаме добиваш многу поени. Имате оружја и превоз во зависност од рангот и поените. Најјако беше коа ќе се соберевте во една иста кола и ќе тргневте групно во лов, знам во тоа време ми беше нереално интересен серверот, едвај чекам новиот ден да дојде за пак да играм. Ама дали падна или не знам што се деси, ама офлајн беше едно време, после играв нешто глупости со коли да поминуваш препреки, да скокаш да вртиш поени да собираш, ама не ми беше многу интересно и баталив набрзо Самп. Ама по убави спомени ја памтам.
Имаш иначе ваква тема тука
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Ја играше 2013-2014 тај период мислам беше кд беше 8мо па 9то и одма заразување, дома кд беше само тоа играше. Оставаше га компјутеро навечер или кд сам прва смена на школо упалам га сабајле па после кд си дојдам играм. Беше донирал само едншка 200 денара и 4м ми дадеа. Прво беше купил Џестер ли како беше па после засвиѓа ми се Булет па Туризмо имаше. И едншка направиа ми превара поебаа ме хахаха и замара се пола година викаше га голд килер он беше заменик ама никако да си врнам парите. Прв инвајт беше зимал у пд и тоа првата недела откако почна да играм и тогај врска немаше у рп мп. Беше стигнал дури до 5ти ранк ама брзо ме тргнаа :icon_lol: После беше лцн до 4ти балас до 4ти гсф до 3ти јакуза до 4ти и канал7 до 5ти ранк. Се на се околе година и пол игра.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Играв Самп на времето ама не сум играл никогаш DreamWorld. Најмногу играв на еден сервер кај што имаше војна меѓу континентите, па си бираш дали сакаш Европа/Австралија/Азија итн да си, па почнуваш од база, ако некој ти ја нападне и проба да земе знамето треба да се заштитиш, ако случајно ти успееш да земеш знаме добиваш многу поени. Имате оружја и превоз во зависност од рангот и поените. Најјако беше коа ќе се соберевте во една иста кола и ќе тргневте групно во лов, знам во тоа време ми беше нереално интересен серверот, едвај чекам новиот ден да дојде за пак да играм. Ама дали падна или не знам што се деси, ама офлајн беше едно време, после играв нешто глупости со коли да поминуваш препреки, да скокаш да вртиш поени да собираш, ама не ми беше многу интересно и баталив набрзо Самп. Ама по убави спомени ја памтам.
Имаш иначе ваква тема тука
Мислам дека си играл на COD5 Resurrection или Total War(овај понов беше) потоа го менија името на заедницата во CODE5 ги држеше еден белгиец со ник ExoSanty.


Инаку на серверов за првиов зборувам бев админ едно време , исто и имам и на турнири играно каде имам освоено прво место , настрана од COD5 имам играно на A/D сервери , имам играно и на DreamWorld прилично многу , раните тинејџерски години ги изгубив на оваа игра матер и ебем
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Имам играно период 2010-2013/14 со неколку паузи помеѓу...
10 год. поминале.. ватафак
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
2010 до кај 2012 не континуирано играв на Балкан Експрес, српски беше серверот рол плеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom