Сите жени се исти?

Член од
4 октомври 2019
Мислења
504
Поени од реакции
932
Znam problem e samo sto sum vo brak i moram da imas nekoj kompromis za nekoi odluki.... dobiv extra svesnoat za toj aspekt od koga izedovme teskotii site vo brak posle Korona a isto taka i deteto si igra svoja uloga....
Sega goaga za odredeni odluki koga zivees kako mototo... To je to ako ne ti se sviga tvoje je....
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.180
Поени од реакции
12.729
Znam problem e samo sto sum vo brak i moram da imas nekoj kompromis za nekoi odluki.... dobiv extra svesnoat za toj aspekt od koga izedovme teskotii site vo brak posle Korona a isto taka i deteto si igra svoja uloga....
Sega goaga za odredeni odluki koga zivees kako mototo... To je to ako ne ti se sviga tvoje je....
Има секаков тип на жени, има некои ќе глумат жртва пред децата за секакви ситници, а таткото ќе биде лошиот.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
625
Поени од реакции
1.959
Znam problem e samo sto sum vo brak i moram da imas nekoj kompromis za nekoi odluki.... dobiv extra svesnoat za toj aspekt od koga izedovme teskotii site vo brak posle Korona a isto taka i deteto si igra svoja uloga....
Sega goaga za odredeni odluki koga zivees kako mototo... To je to ako ne ti se sviga tvoje je....
Ја не сум женет, бев блиску ама баш ради тоа што правев многу компромиси, односно попуштав, го изедов дебелиот крај.
Сега уште од старт ако зацртам дека нешто ќе биде така, така ќе биде и веќе никад нема да правам компромиси и да се водам по памет на жена затоа што како што ти пишав и погоре, дури и се да и идеш по ќејф, пак ќе си крив кога ќе и се смени расположението а ти си инвестирал време, одлука, пари и нервози во некои нејзини барања.
Сега играм како што требаше и пред тоа, сакаш, нејќеш, немораш! Па макар и сам останал цел живот.
Тоа со деца е заебано зошто еве сведок сум на близок пријател ситуација кај жена му со изговор на дете му прави пиздарии а овој се еде во себе, се пропи и пропадна како жетон ама и он уште од старт тргна по патот на кој што бев ја, папучарски.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Кога ќе се жениш, има еден одговор само (без разлика дали си во право или не): Океј душо, така нека биди.

Кажи ти батуле ДА, еднаш, колку да не ти ја напрај глата бабура, после терај по свое и кога на крај ќе испадне добро работата речи и: Видиш, супер шо те послушав, инаку ќе згрешевме за тоа и тоа. ;)
Пак ќе ти ќенка де, жени, оди разбери ги.

Си брмчи и кога е во право и кога не е во право, битно коа ќе те праша дали е во право ти по дифолт ќе и кажеш: Па да, секако дека си во право. :D
Унапред изгубена битка ти е со жена да се докажуваш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.461
Поени од реакции
40.333
Нема компромиси со жена, ако не те сака безусловно таква не ти треба. Ти само што ќе почнеш да попушташ таа ќе почне со глупости.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
504
Поени од реакции
932
Ја не сум женет, бев блиску ама баш ради тоа што правев многу компромиси, односно попуштав, го изедов дебелиот крај.
Сега уште од старт ако зацртам дека нешто ќе биде така, така ќе биде и веќе никад нема да правам компромиси и да се водам по памет на жена затоа што како што ти пишав и погоре, дури и се да и идеш по ќејф, пак ќе си крив кога ќе и се смени расположението а ти си инвестирал време, одлука, пари и нервози во некои нејзини барања.
Сега играм како што требаше и пред тоа, сакаш, нејќеш, немораш! Па макар и сам останал цел живот.
Тоа со деца е заебано зошто еве сведок сум на близок пријател ситуација кај жена му со изговор на дете му прави пиздарии а овој се еде во себе, се пропи и пропадна како жетон ама и он уште од старт тргна по патот на кој што бев ја, папучарски.
Edinstvem problem e ovde sto kajgana nema pinned koment, ovde da stoi kako prv najgore posto ova e celata vistina i stav... nema potreba poveke za zenite da se diskutira samo ova koj koga ke go sfati dali pred ili po jadenjeto na realnosta... sekoja zena ima podmuklo ego sto si gi ispolnuva zelbite koga ke najdat na papucar....mazot vo opsto pogolem procent od zenite opsto ke gleda se dabide vo najdobar red i da se podobri blagosostojbata... no ke dojde moment koga mazot stanuva Adrian Tate mindset.... za sreka ili za nesreka cel zivot papucar....
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
625
Поени од реакции
1.959
Edinstvem problem e ovde sto kajgana nema pinned koment, ovde da stoi kako prv najgore posto ova e celata vistina i stav... nema potreba poveke za zenite da se diskutira samo ova koj koga ke go sfati dali pred ili po jadenjeto na realnosta... sekoja zena ima podmuklo ego sto si gi ispolnuva zelbite koga ke najdat na papucar....mazot vo opsto pogolem procent od zenite opsto ke gleda se dabide vo najdobar red i da se podobri blagosostojbata... no ke dojde moment koga mazot stanuva Adrian Tate mindset.... za sreka ili za nesreka cel zivot papucar....
Тејт и брат му се малце сељаци ама ако го земеш тоа што го зборат со резерва и некои работи ги размислиш ќе сфатиш дека тоа функционира само ако си пун како брод.
Ја ти зборам од аспект на обично машко, обичен човек што не е пун како брод, не ти треба Тејт манјдсет за да сфатиш како треба машко да се постави.
Нема докажување, нема компромиси, така ќе биде и готово, ако сака, сака.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.417
Нема компромиси со жена, ако не те сака безусловно таква не ти треба. Ти само што ќе почнеш да попушташ таа ќе почне со глупости.
samo majka ti te saka bezuslovno ronche dronche
Автоматски споено мислење:

Тејт и брат му се малце сељаци ама ако го земеш тоа што го зборат со резерва и некои работи ги размислиш ќе сфатиш дека тоа функционира само ако си пун како брод.
Ја ти зборам од аспект на обично машко, обичен човек што не е пун како брод, не ти треба Тејт манјдсет за да сфатиш како треба машко да се постави.
Нема докажување, нема компромиси, така ќе биде и готово, ако сака, сака.
a shto ako smeni karakter totalno a pominale 10 god, si so nejze i imate 3 deca?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.500
Поени од реакции
5.279
samo majka ti te saka bezuslovno ronche dronche
Автоматски споено мислење:


a shto ako smeni karakter totalno a pominale 10 god, si so nejze i imate 3 deca?
ВОЛКОТ И ЗМИЈАТА ГИ МЕНУВААТ САМО КРЗНОТО И КОЖАТА ДОДЕКА КАРАКТЕРИТЕ СЕКОГАШ ИМ ОСТАНУВААТ ИСТИ.
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.362
Поени од реакции
4.718
...ниедно живо суштество на планетава не заслужува да биде несреќно, а уште помалку омаловажувано и малтретирано!!!
...и кога секој човек би го сфатил и користел ова златно правило многу работи би биле сосема поинакви
...имај доблест и признај ги своите грешки и пушти го/ја да си оди по својот пат понатака. Оти во една врска или брак никогаш не е само еден кривец за настанатата ситуација
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
504
Поени од реакции
932
Тејт и брат му се малце сељаци ама ако го земеш тоа што го зборат со резерва и некои работи ги размислиш ќе сфатиш дека тоа функционира само ако си пун како брод.
Ја ти зборам од аспект на обично машко, обичен човек што не е пун како брод, не ти треба Тејт манјдсет за да сфатиш како треба машко да се постави.
Нема докажување, нема компромиси, така ќе биде и готово, ако сака, сака.
Zboruvam za Tate mindset vo vid za zeni frministski, saka 2 deca, kariera, 6 hobinja, teretana, estecka hirurgija.. ima i normalni sto se domakinki i sto go slusat mazot kolku tolku... Inaku ako imas takov totalen stav ke bide so site se drolji, ewam i begam, koja ja ewe.... imam tqkov brat koj po totalen papucar sega sekoj den naoga po edna na tinder, cel svet se drolji za nego i e so toj stav... inaku ima i vekevo zrela doba mazi koi imaat poroci a sakat da se zenat i zeni koi glumele jaki i sega zasto sum sama.... pak treba da se ima nekoj kompromis vo odel toj sto e popameten da nosi 90% odluki, kako velat ying yang.. pak nekoj balans.....ali bolje Total Tate nego papucar toa e sigurno
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
775
Поени од реакции
1.040
Не се сите исти.

Некои ми даваат по една недела, некои по месец два а некои дури по година.

Тие по година што рекоа до ден денеска мислам се уште без дечко, кога ми рече една бивша во еден момент "Ти ми си најмилото нешто на светов", и очекуваше да и го речам истото, ама не го споделив истото мислење, стана, почна да оди брзо со плачење и си замина.

Моралот на приказната, не се стегајте, дај си моме убаво.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
763
Поени од реакции
1.915
Нема компромиси со жена, ако не те сака безусловно таква не ти треба. Ти само што ќе почнеш да попушташ таа ќе почне со глупости.
ronche ti so mudrostive na temive si ko ja u temata za taoizam, neshto iam videno slushnato na jutub i najjak ekspert sum tamo....
Автоматски споено мислење:

vlade i tebe ti treba preveduvac ko ovaj
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom