Сите Македонци во Канада - пишувајте тука! =)

Член од
23 јануари 2014
Мислења
64
Поени од реакции
79
Nisto so nasite vo Kanada, dali slaba propaganda/reklama na kajgana ili navistina nezainteresiranost na nasite od tamu za spodeluvanje bilo kakvo info....kojznae sto e, vazno MINUS ogromen za kanadskite kajgadzii,
Знам дека имаше едно време на интернетов форум од нашинците од Канада кој изобилува со информации за визи и слично. Ја заборавив адресата ама ако некој има линк нека стави.
 
Член од
4 февруари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Член од
24 јануари 2012
Мислења
509
Поени од реакции
529
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Ovoj mesec (mart 2014), Kanadskata provincija Nova Scotia otvori nov stream za provinciska nominacija za koj ne baraat job offer !! Slichno kako i na FSW se bara samo profesijata da vi bide na spisokot od, vo sluchajov, 43 barani profesii.

http://www.cicnews.com/2014/03/nova-scotia-announces-immigration-stream-job-offer-needed-033285.html

http://novascotiaimmigration.com/immigrate/regional-labour-market-demand/
5тата точка од првиот линк малце ме буни
  • Be legally residing in current country of residence;
Дали ова значи дека треба веќе да има престој во Канада?
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
509
Поени од реакции
529
5тата точка од првиот линк малце ме буни
  • Be legally residing in current country of residence;
Дали ова значи дека треба веќе да има престој во Канада?

Toa znaci deka mora da si so legalen prestoj vo zemjata vo koja zivees, odnosno ako si ilegalno da receme vo USA ke ne mozes da apliciras
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
926
Ахх таа пуста Канада :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom