Сител телевизија

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Николина Пишек нова водителка на Бекстејџ

По трите ултра згодни презентерки на естрадните сителови новости Марјана Станојковска, Дагана Чуприна и Снеже Велков, од вечерва во Бесктејџ нова водителка.

Атрактивната хрватска презентерка и модел Николина Пишек ќе ја има својата македонска премиера. Атрактивната Пишек која е заштитно лице на хрватската телевизија Нова, за прв пат, вечерва во 18:45 ќе се јави како домаќинка во најгледаниот естраден магазин Бекстејџ.
Таа ќе ги води гледачите во вечерашното издание на емисијата веднаш по централниот дневник на Сител. Николина Пишек која е заштитно лице на македонската винарија Тиквеш, не сакаше да открива детали за водителскиот договор со емисијата, ниту за хонорарот за кој ќе настапува.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/nikolina-pishek-nova-voditelka-na-bekstejdz
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.502
Поени од реакции
1.256
Николина Пишек нова водителка на Бекстејџ

По трите ултра згодни презентерки на естрадните сителови новости Марјана Станојковска, Дагана Чуприна и Снеже Велков, од вечерва во Бесктејџ нова водителка.

Атрактивната хрватска презентерка и модел Николина Пишек ќе ја има својата македонска премиера. Атрактивната Пишек која е заштитно лице на хрватската телевизија Нова, за прв пат, вечерва во 18:45 ќе се јави како домаќинка во најгледаниот естраден магазин Бекстејџ.
Таа ќе ги води гледачите во вечерашното издание на емисијата веднаш по централниот дневник на Сител. Николина Пишек која е заштитно лице на македонската винарија Тиквеш, не сакаше да открива детали за водителскиот договор со емисијата, ниту за хонорарот за кој ќе настапува.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/nikolina-pishek-nova-voditelka-na-bekstejdz


Od tolku voditelki vo mk nie najdovme od hr da barame?:nenene: ziva glupost zimi se...Mnogu me nervira Sitel Tv,neznam zoso ali ima mnogu tapa programa..baska i anglisko prvenstvo go upropastija..
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Od tolku voditelki vo mk nie najdovme od hr da barame?:nenene: ziva glupost zimi se...Mnogu me nervira Sitel Tv,neznam zoso ali ima mnogu tapa programa..baska i anglisko prvenstvo go upropastija..
гледај го на а1 зоки фаци или што водеше ... :tapp:
 
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
гледај го на а1 зоки фаци или што водеше ... :tapp:

Е убаво му кажа Киндер. Аман, крај не им се наоѓа. Патриотизам и во естрадна емисија. Пишек е топ, а прав потег на Бекстејџ е што изненадија за 8ми март со нејзе. Девојката е стварно супер и одлична балканска водителка, у осталом твоите очи навикнале на нашите Хелена Роза и Натали :vozbud:
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
A1 ne e tolku gledana i dobra kako sto si mislime. Ocigledno e deka vrtat poveke pari, imaat poveke reklami (sto ne e pozitivno bas za gledacite) i imaat poskapi emisii, no ne e nisto pokdobro i pogledano od Sitel, osven Milioner. Vestite bea najgledani no mislam deka na narodot mu zdosade da slusa sekoj den anti Grueski propaganda. Sitel raspolaga so daleku pomal buget od A1 i za smetka na toa dobro se drzi. Najposle na A1 nema fudbal, a fudbalot e znacaen moment koga stanuva zbor za gledanost. Dodeka Sitel dava fudbal za vikend, koga najmnogu se gleda tv, A1 dava reprizi na Seherzad i Dolina na volcite.
 
Х

Ханзо

Гостин
Lolouts до Сител, покатастрофален превод од овој на Перл Харбор немам видено до сега, ни на бтр/амазон/другателевизијасорусланамузикавореклама.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Сител помал буџет од А1????Види само за кои суми ги земаа Премиер лигата,Преживеан,ГБ,Бегство од затвор и не велам дека тоа е лошо напротив добро е да се вложува во програмата,а сега друго е прашањето од каде се тие пари???
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.564
Поени од реакции
415
понепрофесионална телевизија од сител немам видено. кај најдоа па и англиско они да пренасат, ама додека сител и ѕинго лижат газ на вмро ќе имаат пари за све и свашта да пренасат...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
а па за бекстејџ немам зборови:tapp:
си мислат дека се нешто нај нај
тотална непрофесионалност
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Сител е најкатастрофална телевизија, единствено ќар имаат што се блиски до власта и со тоа ги земаа најдобрите шоу и спорт програми кај нас:tapp:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
А1 Премиер лига - Сител премиер лига
А1 народни приказни - Сител народни приказни
А1 турска серија - Сител турска серија
А1 велики брат - Сител велики брат
А1 екслузив - Сител Бекстејџ

овие од А1 да почнат гомна да сркаат на телевизија утредента овие од Сител пролив на екс ке пијат
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
А1 Премиер лига - Сител премиер лига
А1 народни приказни - Сител народни приказни
А1 турска серија - Сител турска серија
А1 велики брат - Сител велики брат
А1 екслузив - Сител Бекстејџ

овие од А1 да почнат гомна да сркаат на телевизија утредента овие од Сител пролив на екс ке пијат
:pos2::pos2:Абе не збори така не се Сител така лоши имаат и тие нешто од нивна продикција еве на пример Не Биди Паун :pos2::pos2:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
:pos2::pos2:Абе не збори така не се Сител така лоши имаат и тие нешто од нивна продикција еве на пример Не Биди Паун :pos2::pos2:
по кретенско од ова здравје
 
T

Tetro

Гостин
гледаше некој вести на сител?
:vozbud::vozbud::vozbud:
Ивона Талевска........:pos2::pos2::pos2:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
гледаше некој вести на сител?
:vozbud::vozbud::vozbud:
Ивона Талевска........:pos2::pos2::pos2:
Шо е со неа бе, па вика уште сега озбилни да бидеме, па вестите што се мури, стенд ап шоуа, ама ај, ја банга неа Латас излеа, или шо ти знам што ја држи таму не знам на кого како му е политичката определба.
Ти ебм плагијаторите.
Добро, барем комикс бејсед филмови пуштаат, нешто позитивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom