Сител телевизија

Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Од утре на Сител во 13.15 продолжува новата сезона на СТИЛИСИМО со најпопуларната македонска стилистка Цаци Паковска.​
Исто така, веќе почна реклама за новата емисија на Зоран Џорлев која ќе почне следната недела.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
280
Поени од реакции
127
браво за сител од 10 натпревари во премиер лига не најдоа термин да пренесуваат некој натпревар од премиер лига ама за ѓумуш и бумбар мора да има иначе гвујо црвен ке им пише :pos2: катастрофа невидена се
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Филмски премиери на Сител


1 јануари - петок
01.00 - Оги Роуз
09.50 - Земја пред времето 7 - цртан
11.05 - Земја пред времето 8 - цртан
12.15 - Гринч го украде Божиќ
15.30 - Нарнија - Лавот, вештерката и плакарот
19.45 - Семоќниот Брус
23.30 - Буги ноќи

2 јануари - сабота
08.50 - Земја пред времето 9
13.50 - Патч Адамс
18.00 - Вљубениот Шекспир
22.00 - Подморницата У 571

3 јануари - недела
8.00 - Земја пред времето 10
9.20 - Земја пред времето 11
+ Гладијатор во 15.40
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.963
Поени од реакции
6.411
на канал 5 ќе биде поинтересна програмата за нова година ,се имаат нови филмови
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
ЛЕЛЕЛЕЛЕЛ ЦЕПКИ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ:tapp::tapp:
КОЈ ГО ГЛЕДА СПЕЦИЈАЛНИОТ ДНЕВНИК?
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
ЛЕЛЕЛЕЛЕЛ ЦЕПКИ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ:tapp::tapp:
КОЈ ГО ГЛЕДА СПЕЦИЈАЛНИОТ ДНЕВНИК?
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

партали беше! :pos2:

...аеродромите ќе бидат пренасочувани кон охридскиот аеродром..:tapp:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769
најјак беше министерот за земјоделие - бившиот :)
незнаеше да прочита 2 милјарди :tv:

еј гледај онаа моча кај дрвото :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.406
ТУКА видео за оние што го пропуштиле
Вика страницата не е пронајдена. :toe::nesum:

Инаку гледам на втори ќе го даваат Вљубениот Шекспир, морам да го гледам филмот!:vozbud:
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
Aбе како да го гледаме пак ???
Да не го има на youtube?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Сељачишта тешки. Талент до талент.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Сител во нагорна линија

Телевизија Сител вчера на 05.02 постигна голем успех со тоа што го забележа својот
најдобар резултат од своето работење постигнувајки дневен удел во гледаноста од 27,76 %


Во поредба со другите:

СИТЕЛ 27,76%
A1 17,48%
MТВ1 5,16%
KAНАЛ 5 3,45%
TEЛMA 2,23%

Исто така во последно време оваа телевизија многу често бележи
резултати над 20 % share.

Дали наскоро на А1 ке им падне епитетот НАЈГЛЕДАНА ТЕЛЕВИЗИЈА?Извор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom