Сител телевизија

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
што има да се каже за сител освен дека најголемите лажговци се собрани таму на вестите. посебно Латас :nesvest: :tapp:
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
грдата бети а епа нека острават да заврси онаа шпанскана сапуница лети или така некако се викаше да не им дојди многу грди бети и лети во телевизијата :toe:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Нема што да се каже повеке...Најсељачка телевизија почнувајки од Ѕинго па до Латас и на крај со Игорче.

Жал ми е само за Prison Break и другите добри серии заедно со англиското првенство. :(
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Од сериите на Сител ке гледам само Prison Break:vozbud::vozbud:.Ако може некој да објасни за што се работи во серијата и дали е добра? Инаку од кога ке почне Сурвајвор има некој информации?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Од сериите на Сител ке гледам само Prison Break:vozbud::vozbud:.Ако може некој да објасни за што се работи во серијата и дали е добра? Инаку од кога ке почне Сурвајвор има некој информации?
Имаш цела тема за Prison Break, побарај.
Инаку се работи за човек кој е неправедно осуден на смрт со електрична столица. Брат му, кој патем е најубав човек у свет:pipi:, ќе ја истеторвира на себе мапата од затворот и неуспешно ќе ограби банка, само за да го пратат в затвор и да му помогне на брат му да побегне. Многу добра серија, гледај ја.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Prezivean se najavuva na Sitel od Oktomvri, samo ne kazuvaat vo koj termin, samo znam deka godinava imalo i nasi natprevaruvaci
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Курсаџии ке одат на Сител секој понеделник и вторник од 21:45,а Фарма од понеделник до петок (или секој ден) од 20:50.
Вечер од 20:00 e првата емисија на Фарма.:vozbud::vozbud:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
оф леле колку аматерска телевизија колку се трудат ама никогаш нема да стекнат некое реноме не мора да значи дека така сите мислат но сепак тоа е мое мислење греота е да земаат добри серии и добри утакмици оставете му го тоа на професионалците
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
типичен македонски синдром на негирање се што е македонско, сител го гледам 15 години и секоја година е се подобар
 
Ј

јовица11

Гостин
типичен македонски синдром на негирање се што е македонско, сител го гледам 15 години и секоја година е се подобар
Апсолутна невистина и фаворизирање од незнам која причина на нешто што не вреди. Сител како телевизија е тотално аматерска (иако опстанува 15 години како што рече), со пристрасни (читај партиски) новинари и со филмска програма "укрдена" од онаа на кабелските (Пинк, РТЛ, Нова и сл.) Сител како телевизија не пружаат ништо ново, тоа е проблемот во нив и причината што никогаш нема да бидат лидери во гледаност. Јас радо би имал убави зборови за истата, но тоа нема да се случи во извесен рок, како што осеќам. Од сезона во сезона се покатастофални.
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Сител многу ретко гледам речиси никогаш немаат убави филмови(играни) а и премиер лига радо на копјутер гледам нег таму :toe:
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
jovica slucajno jas rabotam vo edna marketinska agencija, i imam sekojdneven kontakt so nivniot marketing, lugeto se maksimalno profesionalni, ovaa go kazuvam od licno iskustvo. se soglasuvam deka se politicki oboeni, no ne postoi televizija vo svetot koja sto ne e politicki oboena, samo razlicen e pristapot, edni toa go pravat pomeko a drugi se otvoreno pozadi nekoja politicka opcija kako fox news. poradi svoeto rabotno mesto sekojdnevno gi dobivam rejtinzite na televiziite, do pred edna godina a1 bese skoro duplo pogledan od sitel, a sega e samo 10% pogledana. podatocite se od AGB Nielsen, i mozes da gi proveris.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Супер вчера гледам дека почнаа да даваат фарма истото тоа го даваат на пинк најверојатно Сител се стреми да ја достигне Пинк уште и песните да почнат да ги даваат истите како на пинк и тогаш дефинитивно ја бришам од програмите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom