Сител телевизија

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.616
Поени од реакции
1.260
Сител прво и основно треба да разберат (исто и Наша ТВ) колку е важно да се има добар коментатор.

Еве оставете го Игор Трпески да остане спикер во вестите таму ајде, ама дајте за коментатор некој друг, аман веке. Сител редовно прават киксови и во спортските вести имам приметено, многу често им се случува да си дозволат печатни грешки итн ама ајде нека го тоа.

К О М Е Н Т А Т О Р им треба. Огледајте се на сите освен на Наша ТВ, која ретарда го оставил оној глупавиот да коментира за италјанскиот куп ЖИТИ СЕ.

Глупо е да ставиш за коментатор некој што нема појма од фудбал и што незнае да каже два логички збора ,се дере како малоумен, без причина, и тресе глупости (во негативна смисла). Да не го повторувам случајот за Коларов, ама ајде тоа е само влакно во грстот глупости од овој тип (нека си остане во Јади Бурек, нека не остави да гледаме фудбал на раат).

Овие телевизии поставуваат коментатори кои што ја иритираат публиката - дури да помислиш дека намерно ти го прават тоа.

Второ - Сител да си ја среди сликата и да се огледаат на А1 - стакло.

Инаку Prison Break e БРИЛИЈАНТНА серија, првата и втората сезона барем. За сите што ја немаат гледано онлајн, ова е добра можност...
 
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
Бидејќи овде нема специјална тема за Сител, се решив да отворам.

Пред се, бидејќи последниве месеци телевизијата ептен дига прашина, прво со Холограмот, после со Голите Вести, а сега и со најавата дека им ги презеле на А1 лиценците за Англиска Премиер Лига и реалното шоу Survivor, проекти кои беа едни од столбовите минатата сезона на А1, а за кои дале вкупно 900.000 евра!

Латас на последното гостување кај Јанко најави дека Сител правеле 2-3 големи студија кои ќе бидат опремени со најсовремени камери за снимање.

За другата сезона на Сител се најавуваат неколку нови, како и постари познати серии, од кои засега се познати Prison Break (?), Friday Night Lights, 30 Rock, Everybody Hates Chris, Blackadder...

Што мислите, дали телевизијата конечно ќе излезе на прав пат и ќе успее да ја кутне А1 од речиси десетгодишното прво место по гледаност на нашата територија?

Искрено, ако успеат конечно полека да ги исфрлат теленовелите од прајм-тајм, и дадат добра, но стварно добра програма, верувам дека ќе можат да сторат нешто.
Заборави да додадеш дека од А1 превземаа Охрид Фест - Охридски Трубадури, го купија Европското првенство во кошарка каде што се среќаваат Македонија и Грција, дека Бекстејџ каде - каде стана посериозна емисија од Ексклузив исл. Иако сум верен фан на А1 особено на Ангели (уауууу) во неколку наврати напишав дека ваква Сител е многу подобра. Ние како ТВ гледачи треба да бидеме среќни од проста причина што сепак конечно има конкуренција и почнаа да се тепаат меѓу себе. :vozbud:некако А1 ми се однесуваа многу монополски, арогантно и дрско, така да БРАВО за Сител.

ПС Ако некој добро стои со нив можат и Ангели да ја купат за мене :pos2:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Sitel moze da se gleda niz cel svet preku satelit i zato izgleda gi otkupija TV pravata za EP vo kosarka,kvalifkacite vo fudbal na nasata reprezentacija itn. so toa se zgolemi gledanosta na Sitel,pa moraa da investiraat za da se zadovoli vkusot na nas tuka vo Makedonija i nasite koi rabotat i ziveat po drugite drzavi niz celiot svet..Kade e tuka A1,ima nekoi delovi vo Makedonija a da ne zboruvame za na satelit kaj sto nemoze da se gleda
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
181
Поени од реакции
3
можат слободно да си го сменат името до ТВ Сител во ТВ Србија
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Edinstveno nesto sto gledam na Sitel e "Ne bidi paun" i "Opusteno"...super emisii i super voditeli!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.120
Сител телевизија = copy/paste телевизија. Досега ништо нивно не измислиле се им е копија, а и таа копија што ја прават не знаат како да ја направат. Драган Вучич и неговите гости кој од кој поголем пејач :pos2: кога ке запејат и магарињата бегаат, па добро бе мајка му стара има ли таму некој уредник да види какви луге таму се примаат и да направи малку споредба со Не заборави стихове на Нова Тв. Бумбар и Тања по имбецилска емисија не сум гледал. Спортските коментатори приказна сами за себе. Игор Трпевски изјава: Будучност од Титоград (Кој Титоград бе сељак еден од кога не постои Титоград:tapp: и овој треба да го слушаме на Македонска репрезентација и не дај боже Англиска премиер катастрофа неписмењак. Да не зборувам за србизмот и шпанизмот кој го форсираат оти веке се изнервирав:uvo:. Доколку сакаат да се подобрат под итно се потребни реформи првенствено со доведување на нови водители затоа што со овие модели се што е добро ќе го уништат.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.616
Поени од реакции
1.260
Сител телевизија = copy/paste телевизија. Досега ништо нивно не измислиле се им е копија, а и таа копија што ја прават не знаат како да ја направат. Драган Вучич и неговите гости кој од кој поголем пејач :pos2: кога ке запејат и магарињата бегаат, па добро бе мајка му стара има ли таму некој уредник да види какви луге таму се примаат и да направи малку споредба со Не заборави стихове на Нова Тв. Бумбар и Тања по имбецилска емисија не сум гледал. Спортските коментатори приказна сами за себе. Игор Трпевски изјава: Будучност од Титоград (Кој Титоград бе сељак еден од кога не постои Титоград:tapp: и овој треба да го слушаме на Македонска репрезентација и не дај боже Англиска премиер катастрофа неписмењак. Да не зборувам за србизмот и шпанизмот кој го форсираат оти веке се изнервирав:uvo:. Доколку сакаат да се подобрат под итно се потребни реформи првенствено со доведување на нови водители затоа што со овие модели се што е добро ќе го уништат.

Ептен се неписмени стварно...

Изгледа тие коментатори, водители..... сите се со некои врски примени па иако сите знаат дека се неписмени никој не ги брка пошто му се роднини на Ѕинго :)

Водителите се огледало на телевизијата така да......
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Од сабота на Сител започнува реалното шоу
- ФАРМА - (изгледа српското од Пинк)

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.948
Оф леле и Фарма ли ќе даваат сега. Абе овие дрвава знаат ли нешто сами да направат или само на велико ќе купуваат емисии без разлика шо ниедна не е македонска.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Се' што постои од формат РЕАЛНО ШОУ оваа сезона ќе иде на нашите телевизии, дали наше или земено од горе, битно секакво реално шоу ќе гледаме - Фарма, Јас имам талент, Големиот брат, Преживеан, Менувам жена итн итн
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Бидејки нашите телевизии нема средства и луге да прават големи шоу програми, ги купуваат од соседните земји. А1 минатата година ги купи Операција Тријумф-Србија, Идол-Бугарија, Сервајвер-Србија, А годинава Биг Брадер Србија и Имам Талент Србија. Сител минатата година ги емитуваше Хрватскиот Идол, Менувам жена, а годинава ги најавува Фарма и Сервајвер од Србија. Овде се прават само некои квизови, како оној со кутиите и сега најавува А1 некој со тркало. Срека ги имаме сателитските канали.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Сител е катастрофа (и А1 не ја оправдувам), ама Сител значи се што дава е српско-хрватско и шпанско..веќе и ја избришав од програмата...
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Конечно нешто интересно и од Сител. Наскоро ќе се даваат:

Prison Break
Ugly Betty
 
I

Intex

Гостин
Само што ми текна да прашам за PB, видов дека Маестро пишал. Од кога почнува Призн Брејк?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom