Силен земјотрес на Хаити, илјадници загинати!

K

kaiser soze

Гостин
На сета сиромаштија и воени судири,уште овоа им требаше на Хаитите.
Мислам оти опасност уште постои,бидејќи во вака неконсолидирана држава во сите можни аспекти,можностите за појава на болести и вируси,оружени судири е повеќе од возможна.
Сигурно дека треба побрзо да се реагира и да се испрати помош,за народот таму барем полесно да ги преживее овие невидени перипетии.
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
48
Поени од реакции
6
хахаха.... Да бе,албанциве стварно да ги испратиме таму и за 2 години проблем. Малку си имаат проблеми,уште нив. Еве помош,не им ги праќаме... друго да им дадеме немаме...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Но град Скопjе реши да прати помош!

Искрено, многу се радувам. Браво Скопjе!

Добар дел од моето семеjство настрада во 1963 год., па за мене дури и симболична помош е многу значи.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
во врска со сликите погоре:
мамата на сите новинари што за прва страна во весник сликаат деца повредени со дупнати глави, изместени вилици, искршени нозе, и што нивната слава ќе ја стекнат на туѓа несреќа... катастрофа.. или веќе не знам што е ова.. ужас!
Мамата на сите (развиени) земји што се истрчаа пред камери да испраќаат помош, а претходно поттикнуваа (или вака или така, поддржуваа трговија со луѓе и бело робје) не придонесоа ама баш со ништо да се подобрат барем условите за живот, се сликаа кога посинуваа деца од незнам ни јас каде, а не им текна едно нешто и практично да го спроведат, а не само декларативно.Мамата и на претседателот и неговата палата, кога луѓето му спијат по улица и гладни и во нормални услови. (ме фатија емиции....ама Господ да ни се смилува на сите)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ап дејт!

Хаити.............48 часа подоцна!

Клик

ВНИМАНИЕ!!!
Не е препорачливо да се гледа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Проклето место тоа Хаити. Не можат глава да кренат от сите маки со години/децении веќе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Од дикататор на диктатор, постојана нестабилност, вуду, немири, земјотреси, колера, ковид и поплави. Гарант имаше уште нешто, ама не ми текнува.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.587
Поени од реакции
26.099

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.568
Поени од реакции
7.410
Од дикататор на диктатор, постојана нестабилност, вуду, немири, земјотреси, колера, ковид и поплави. Гарант имаше уште нешто, ама не ми текнува.
А интересна работа, Домениканска Република е на истиот остров (го делат со Хаити, река ги дели) ниту имаат проблеми пост земјотреси, развиена земја, алл инклузив аранжмани од цел свет, 5 звезди хотели, туризам, Хилтон, директни летови од цел развиен свет
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Пољаците се криви за постоењето на таа држава.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
А интересна работа, Домениканска Република е на истиот остров (го делат со Хаити, река ги дели) ниту имаат проблеми пост земјотреси, развиена земја, алл инклузив аранжмани од цел свет, 5 звезди хотели, туризам, Хилтон, директни летови од цел развиен свет
dominikanska republika ako e razviena zemja makedonija e na level na svajcarija :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom