Сибирски Хаски (Siberian Husky)

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.333
Поени од реакции
1.891
Значи зборам за расата хаска не треба да лае е сега што се парат кај стигнат не да лае и ке лета.
Воа излава дека педерите се од крава направени ?
Не ти држе вода маабетот.
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
16
Го имам песов помалку од една година. Претходно живееше во нехумани услови во Шутка врзан на тежок синџир цело време на бетон.
Незнам дали е прав Хаски зошто е мал по раст и одвај има 20кг.
Секаде каде ќе го видат мислат дека е млад поради големината, а само јас го имам 8 месеци.
Незнам како да ја одредам староста. Од тоа што ми кажаа неговите први сопственици, а незнам колку се веродостојни дека тој има сигурно 3 години до сега. Забите му се бели и нема никакви искривувања. Дури ветеринарот кога го виде прв пат мислеше дека е млад Хаски (а може и е некое мешанче).
Ушите кога е во двор му се малку настрана, но кога е активен и надвор од двор тогаш ги исправа нагоре.
Иначе кога лае продолжува со завивање.
Еве и некоја слика:
2020-10-02 -001.jpg
2020-12-06 -001.jpg 2020-08-12 -025.jpg
2020-12-30 -003.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom