Се сеќавате ли на првиот оргазам?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Дали се сеќавате на вашиот прв оргазам? Беше ли како што замислувавте и кога се случи?

За првиот „шприц” на мажите сигурен сум дека имале „рачна помош”, но кај жените ме интересира дали првиот оргазам го доживеале сами или со „помош” партнерот?

Беше ли како што очекувавте?


(ве молам да се држите кон темата, сите дудлачки реплики ќе бидат избришани)
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Prviot orgazam go doziveav vo 5-to odelenie.Posle banjanje bev legnal taka vo banjarka i pocnav da si go onadam onaka nesvesno i koga dojde momentot kako da nemozev da zemam vozduh mi stana toplo i ne bev svesen sto mi se slucilo.Prviot pat nemase prskanja.Vo sekoj slucaj bese super i toj moment nikogas nema da go zaboravam.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Првиот оргазам..па можеби имав 11-12 години. Нема по што да го паметам тој оргазам, не беше нешо посебно а и сама се задоволував!:icon_lol:
Вистинскиот оргазам оној со „помош“ на партнерот беше онаков каков што очекував да биде, е тој никогаш нема да го заборавам.:icon_redf
После него имаше уште многу други, ама првиот си е прв и стално се памети.:wink:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Eeeeee, успомени.
Така една вечер немав шо да праам и од досада почнав да се играм со врсников. Он инстиктивно знаеше шо му прија и ја наведуваше десанка рефлексивно преку малиот мозок.
И тогаш бидна!
Ау си викам, ебите си мајка Ајнштајн и Тесла, ја за ова гарант Нобелова добијам.
Си мислев ќе се нафатирам како султанот од Брунеи.
Јебига се разочарав.
Ама сепак добро беше.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Јас искрено не се сеќавам кога и како се случи, ама сигурно беше на 11-12 години. Полесно е кај нас мажите, јебига. Уште како дечишта сме доживувале оргазми, а некои девојки и до 25 немаат доживеано.


Првиот оргазам..па можеби имав 11-12 години. Нема по што да го паметам тој оргазам, не беше нешо посебно а и сама се задоволував!
Не беше тешко сама, или напротив?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Acid напиша:
Не беше тешко сама, или напротив?
Не беше тешко. Зашо би било?:icon_roll
Тебе тешко ти е кога сам се задоволуваш?:wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
The`bItCh напиша:
Не беше тешко. Зашо би било?:icon_roll
Тебе тешко ти е кога сам се задоволуваш?:wink:
Па знаеш за „фамата“ околу женскиот оргазам. Ко демек беше тешко да се доживее.

Поготово сама . А уште повеќе тоа што си била сама и на 12 години. :raz:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Полесно им е на некои да доживеат сами, па дури после некое време навикнале сами да си удоволуваат, па на партнерот им е тешко да го направи тоа за нив:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Значи The`Bitch гадно се заебала... :)

Ти нема да кажеш кога, како, што и дали било како што си очекувала?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Acid напиша:
Значи The`Bitch гадно се заебала... :)
Со тоа мислев на тоа дека кај некои, што не значи дека Бич се зезнала:)

Acid напиша:
Ти нема да кажеш кога, како, што и дали било како што си очекувала?
Секако дека ќе кажев, само се мислев кога беше тоа, ама сепак не ми текна:( Само не можам да кажам како било и што сум очекувала, затоа што мислам дека тогаш не ни знаев дека се вика "оргазам" и какво би требало да е чувството:pos:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Prv pat sedis na solja i mu mavas cakija i poslem nekoe vreme ti doaga nekoe cudno custvo ti se presekuvaat noze, se ti se zgrcuva i ondak frlas ku*** od race posto ne znaes so ti se desava. Ondak sledniot pat ides do kraj pa so bide neka bide i bidna orgazam.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Fir_Maked напиша:
Prv pat sedis na solja i mu mavas cakija i poslem nekoe vreme ti doaga nekoe cudno custvo ti se presekuvaat noze, se ti se zgrcuva i ondak frlas ku*** od race posto ne znaes so ti se desava. Ondak sledniot pat ides do kraj pa so bide neka bide i bidna orgazam.
Интересно:icon_lol: Си рече што е ова, кој ми ги сече нозеве а?:icon_lol: Кога се случи тоа (ако се сеќаваш)?
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Прв оргазам

Одлично се сеќавам на првиот оргазам. Бев малечко девојче. Си легнав на својот кревет со раширени нозе, а меѓу нозете ставив огледалце за да можам да си го видам клитот. Беше убав, темноцрвен, со малечки подиздадени усни. Почнав нежно да го галам. Се изненадив кога почувствувам дека уживам. Се обидов повторно. Беше прекрасно. Еј, си помислив, па вака јас можам бесконечно...и свршив.
:)
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
cyberlady напиша:
Одлично се сеќавам на првиот оргазам. Бев малечко девојче. Си легнав на својот кревет со раширени нозе, а меѓу нозете ставив огледалце за да можам да си го видам клитот. Беше убав, темноцрвен, со малечки подиздадени усни. Почнав нежно да го галам. Се изненадив кога почувствувам дека уживам. Се обидов повторно. Беше прекрасно. Еј, си помислив, па вака јас можам бесконечно...и свршив.
:)
e ova e vejke sejkavanje:)...bravo...
 
Член од
17 ноември 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не се сеќавам на првиот ама се сеќавам дека бев мала (5-6 одд). Исто кога почнуваат машките да си ги проучуваат гениталиите ваљда и девојчињата, значи неретко има девојки кои уште рано рано доживеале оргазам... Мислам дека оние кои до 25 не го почувствувале најубаво своето тело (читај оргазмот) очекуваат оргазам од машкиот полов орган... Нека се јават ако има такви :) Може да отвориме и форум на пр: Како девојките да доживеат оргазам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom