Се продава Nikon D3200 + 18-55 KIT Цена: 15,000 МКД

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Цена: 15,000 МКД (во продавница е 20,990) - (може замена за лаптоп)Nikon D3200 + 18-55 KIT

24.2 megapixel DX-format CMOS sensor
Nikon F mount (with AF contacts)
3 inch 921k dot (VGA) TFT LCD screen
Full 1080p HD video recording in 30p, 25p and 24p with smart autofocus
ISO 100-6400 (extendable up to 12800)
11-point autofocus system
Active D-Lighting
4 fps continuous shooting
EXPEED 3 image processing engine
Scene Recognition system
Guide mode
Photo retouch menu

18-55mm Kit Lens

Линк до албум:
http://imgur.com/a/ocHgI

Еве и неколку направени слики:
http://imgur.com/a/dVmGc

Користен е малку за работа на Fiverr.com за видеа и Fan Signs и неколку аматерски фотографии како во горниот албум. Го продавам зошто си купив Galaxy S6 и некако полесно ми делува преку телефонот да снимам и сликам. :)

Контакт: 072 553 896
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Имам купено други работи од погоре наведениот член, сите биле досега исправни и во одлична состојба.

Би ви го препорачал :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Wiz
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Не ми се верува како паѓаат цениве,се секавам пред некоја година 500 евра го земав али апаратов е одличен во секој случај иако мислам дека треба поскапо да го продаваш :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Wiz

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Не ми се верува како паѓаат цениве,се секавам пред некоја година 500 евра го земав али апаратов е одличен во секој случај иако мислам дека треба поскапо да го продаваш :)
Итно ми требаат пари а и не го користам многу, повеќе сум на телефонот така да... иначе цената си е океј со оглед на тоа дека е користен неколку месеци, повисока не верувам некој да се нафати кога може нов да си купи...
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Итно ми требаат пари а и не го користам многу, повеќе сум на телефонот така да... иначе цената си е океј со оглед на тоа дека е користен неколку месеци, повисока не верувам некој да се нафати кога може нов да си купи...
Јас мислам дека апаратов вади подобри слики од Galaxy S6 али апарат како апарат мораш да го носиш со тебе а телефонов е по практичен :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Wiz
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
ухх да имам пари како би ти ко купил сегаа..од секогаш сум сакал да купам еден, не дека се занимавам со фотографија или било што туку едноставно сакам да имам добар апарат за овековечување на моменти.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Wiz

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
ухх да имам пари како би ти ко купил сегаа..од секогаш сум сакал да купам еден, не дека се занимавам со фотографија или било што туку едноставно сакам да имам добар апарат за овековечување на моменти.
Може некаква замена ако сакаш :)
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.595
Поени од реакции
2.102
Му се заблагодарувам на Wiz за брзата достава. Апаратот е супер.
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Му се заблагодарувам на Wiz за брзата достава. Апаратот е супер.
Продадено на argenthessis успех во бизнисот со фотографии. Голема благодарност и до wizzy- за помошта да се продаде. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom