Се плашите ли од темнината? Зошто?

Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Мене и ми е а и не ми е страв многу често идам за дома пешки кога е во ночните часови и има делови каде што не е осветлено понекогаш кога сум некаде замислен не ми е страв ама понекогаш ме фаќа голем страв од самата помисла дека е ноќе и може да ми се случи нешто а и страв ме фаќа од самите предмети зашто сите работи во темно изгледаат поинаку
 

DARK3R

Македонец
Член од
14 јули 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Не!! Како клинец се плашев многу ама сега веќе не а и нема потреба да се плашам..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Не се плашам...а и да се уплашам некој биднувам како GhostRider ги палам патиките и мајка бежанија:vozbud:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па не се плашам нема ниту потреба да се плашам
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Бла бла бла бла....

Се изначитав одговори во стилот. Да. Не. Малку. Зависи. итн...

...било што било пред да ја осакатам темава на 2-3 пообемни одговори (сложена реченица - онаа со подмет, прирок и неколку додатоци) ќе предупредам дека од сега натаму таквите кратки одговори ќе ги бришам.

Како појаснување за тоа што можете да напишете... е дали се плашите од темнината или не и причините зошто.

Јасно е мислам.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
во глобала не се плашам (кога сум на улица, дома а нема струја)
ми се случи еднаш кога бев помал нон стоп влегувавме во една скривница и беше многу темно, но немав гајле (се правев најхрабар) се додека не се удрив (многу јако) во ѕид и не си го повредив носот и поголемиот дел од фацата... од тоа се плашам:pos2:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
ахахах се плашам коа е темно... а сум сам.... језиво е...
 
T

TaMчЕ

Гостин
Од темнината кога сум дома...а сама по малце од кога ќе почнам да правам филмови...а пред тоа не:pipi: а кога сум надвор и идам негде не ми е страв од темнината туку од човекот или што и да се најде во моментот таму:vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
ne, ali kako pomal se plasev koga bev sam doma navecer posto bratucet mi me lazese deka pod krevet imalo razni bubacki i koga ke sum zaspiel ke me izedele:kesa::kesa:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Абе од таа темница многу страв ме фаќа не знам зошто ама се ми се прават некој филмови дека има некој зад мене ме демнее и такви некој ствари.....
istoto mi se slucuva i mene nezz so e poentata...od nisto vo zivotov nemam strav ali od temnica aaaaaaaaaaaa:S
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
е вака и мене понекоаш ме фаќаат тие филм4иња...и одма по4ињам да мислам на нешто друго, и така ми поминуе.
а ина4е ја тоа си го објаснувам вака.....бидејќи наве4ер се слу4уваат многу повеќе неубави работи одколку дење, и наве4ер сите (повеќето у просек) спијат и коа си одиш сам си мислиш дека и ако се слу4и нешто ќе нема кој да помогне.
и + скоро сите хорор филмови се слу4уваат наве4ер и така тоа ни е вградено дека наве4ер има неубави работи.
воа мое мислење немора да е така...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Единствена фобија во животот!
Нема некоја посебна причина за стравот од темницата, едноставно не се чувствувам пријатно, ме гуши, сетилата не ми работаат нормално, немам осет за ориентација......
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
93
Поени од реакции
1
ау се плашам од темница ама тоа е поради хорор филмовите:tv: повеке се плашам дома кога сум отколку надвор
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Се плашам ко ќе сум сам и се ми се чини дека ке ми излези нешто.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Ради серијата....................... баш беше страшна и психопатска!?!?!?!?!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom