Се ориентираа накај соседството, успех или предавство?

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Свесни сме дека во последно време нашите вистински талентирани ѕвезди( не оние кои си ја купуваат славата ) Тоше,Каролина,Владо,се повеке творат во соседните земји и се присутни на тој пазар по малку заборавајки го домашниот.Тоа треба да го оцениме како напредок во кариерата или бегајки од дома и пеејки на јазик на кој повеке ке земат пари...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се е ок тоа што сакаат да постигнат успех и надвор. Се разбира многу ми е мило кога некој наш музичар постигнува било каков успех. Сигурно нема да седат тука, ако имаат квалитет, секако дека треба да се обидат надвор.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Прва работа тоа го прават.. занивната кариера да идат напред, а после тоа да направат повеќе пари затоа што нашава држава не им нуди доволно финансиски средства како ЅВЕЗДИ на македонската естрада и нормално дека и секој човек да е ќе оди на страна кај што има повеќе пари зашто сепак светот го вртат парите :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Би биле глупави ако би седеле за ич пари во нашава земја каде што најчесто се плукани. Посебно мислам на Тоше ... сите го прават педерче, ваков - таков ... ма ич да не пее тука, најубаво ќе е за него.
А за Владо ... во една емисија кажа дека оди во Хрватска затоа што е потежок пазар (многу јасно) и поголем предизвик ... го поштовам и алал да му е нему. Ќе скапаат овде ако останат. Само напред.:vozbud:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Moра да се сложам со Дивајн,зашто они би седеле тука ако не се ценети и платени доволно
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И само да се надоврзам - зашто некој би го сметал за предавство тоа што Тоше или Владо, сакаат успех. Па тогаш сите што одат во странство се предавници! Мислам дека е во ред и им посакувам на Тоше, Владо, Каролина, Калиопи и останатите што подалеку и повеќе да се пробијат.
 
Член од
31 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
edinstvena pricina so odat tamu se parite.Ovde vo Makedonijava ne se mnogu plateni i ne se ceni nivnot trud.
 
S

Sagan

Гостин
1. Оние кои се задолжени за креирање на програмата по телевизиите, и тоа како не им обрнуваат внимание.

2. Нивните компакт-дискови се продаваат само во форма на плагијат.

3. Наместо да ги сметаат за херои, ги оговараат, која ти била дебела, која грозно стенкала... оваа.. пеела, де, кој ти бил педер и сл.

Па треба некој да е ненормален па да не бега од државата!
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
кога веќе кај нас не можат да се збогатат се залетаа на поголеми пазари во соседството, ама таму не знам дали ќе успеат, за Тоше знам дека сигурно ќе успее, а за другите не знам
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
ке успеат таму,во секој случај имаат повеке шанси од тука
 
N

n/a

Гостин
Nivniot uspeh...e i celokupno nas...makedonski uspeh!
Toe e isto kako edna makedonska firma,(cija sto baza e u MKD) da gi osvoi pazarite so svoite proizvodi vo mnogu drugi zemji.
Kako moze da ne ti bide milo i da ne se raduvas na takov uspeh?
Oni,kako i drugi lugje vo drugi sferi...se reprezenti na Makedonija!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Zevsus напиша:
Nivniot uspeh...e i celokupno nas...makedonski uspeh!
Toe e isto kako edna makedonska firma,(cija sto baza e u MKD) da gi osvoi pazarite so svoite proizvodi vo mnogu drugi zemji.
Kako moze da ne ti bide milo i da ne se raduvas na takov uspeh?
Oni,kako i drugi lugje vo drugi sferi...se reprezenti na Makedonija!
Хммм,прашање дали они сакаат да го споделат успехот со нас? бидејки го променија јазикот,а слушам Мартин Вучич и таму си се преселил
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Да тоа ме нервира .ај шо пеат на друг јазик ај ама Мартин шо се пресели таму и во нивни емисии шо зборат на српски.Е тоа ме нервира
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Поп-пејачот Владо Јаневски пред неколку дена се врати од Белград каде беше специјален гостин на Тв Пинк. Владо гостуваше во неколку најпрестижни тв емисии како "Браво шоу", " Балканнет" и "Викендвизија". Повод за престојот во Белград е најава за неговиот нов албум кој треба допрва да се промовира во Србија. Шармантниот Владо ги воодушевил водителките на тв емисиите во кој гостувал со доброто познавање на српскиот јазик и со спонтаноста. Деновите Владо повторно ќе замине во Белград каде ќе го сними спотот за дуетот " Хајде води ме" со Тијана Дапчевиќ. [/FONT]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom