Се околу депилирање машки нозе

D

dARK_ElementaL

Гостин
Какво депилирање бе, глупост на квадрат ми е тоа. Еднаш неделно се поминувам со брич, низ цело тело, освен грбот и рацете и завршена работа.
Имам премногу влакна на нозе,дали да ги избричам? Другарите викаат животно сум бил хахаххахахах
Можеш и само со машинка да ги поминеш.
Но важно е тебе што ти се допаѓа, а не "другарите". И човекот е животно, така да
 
Член од
13 јули 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој има пробано да се депилира на интимниот дел?
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
не знам за вас али мене машко што бричи нозе и се депилира аутоматски ме асоцира на елџибитијанец и корисник на лубриканти.
Chat pat kje se uklucam najmnogu za tebe ron... solzi mi idat od srekja i otvaram pivo!
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
Ги имам и бричено и само кратено со тример. Поприлично сум рунтаво човече така да мене искрено толкави влакна да ми се пафтаат ме нервира.
Плус со оглед на тоа дека спортувам кога сум среден од глава до пети имам приметено дека помалку се потам.
И не, не се осеќам ко елџибитијанец или мислам дека некој друг кој го прави тоа, па макар и раце да депилира/бричи е елџибитијанец.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Ги имам и бричено и само кратено со тример. Поприлично сум рунтаво човече така да мене искрено толкави влакна да ми се пафтаат ме нервира.
Плус со оглед на тоа дека спортувам кога сум среден од глава до пети имам приметено дека помалку се потам.
И не, не се осеќам ко елџибитијанец или мислам дека некој друг кој го прави тоа, па макар и раце да депилира/бричи е елџибитијанец.
Мене ми се нерамномерно распоредени влакната на нозете од горе надоле погусти. Тоа ми оди на живци па или ги кратам со машинка да ги направам исти или бричам.

Еднаш покушав да се депилирам сам и веќе нема да го повторам. Многу е подруго кога некој друг те депилира, може убаво да фати.
Добро е за у лето ногата ми е поопуштена без влакна.
Исто и мразам премногу влакна, од истава причина и косата ја шишам ептен кратко.
Автоматски споено мислење:

Дали некој има пробано да се депилира на интимниот дел?
Прашуваш за женски интимен дел или машки?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
Мене ми се нерамномерно распоредени влакната на нозете од горе надоле погусти. Тоа ми оди на живци па или ги кратам со машинка да ги направам исти или бричам.
Признај со машинка е побрзо. :D
За бричење ептен ми е пипава работа иако подобро изгледа.
Со пена ги бричиш или како?

Интима исто мавам брич на месец-два.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Признај со машинка е побрзо. :D За бричење ептен ми е пипава работа иако подобро изгледа. Со пена ги бричиш или како? Интима исто мавам брич на месец-два.
Да, со машинка само проаѓаш и завршено за 5 мин. Додека кога бричам повеќе време одзема. Правам пена од сапун, на истиот начин и на лице се бричам.

За интима и јас брич на една до две недели.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
За интима и јас брич на една до две недели
Една до две? Брзо е тоа, а најмногу мразам кога се појавуваат ко црвени точки таму кај што сум поминал со брич.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Една до две? Брзо е тоа, а најмногу мразам кога се појавуваат ко црвени точки таму кај што сум поминал со брич.
И мене на почеток ми се појавуваа сега не.
 
Член од
7 јули 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
И јас се осеќам многу почисто и посвежо без влакна, посебно кога спортувам. И за масажа и на плажа е многу подобро кога треба да се мачкате со крема или масло.
Нозете ги бричам со пена на неколку дена.

За интима (околу к*р и анус) не ми прави проблем бричење, ама најдобро е депилација со шеќерна паста.

На почеток малце боли, после е многу лесно. Нема иритации и точки и нема многу замарање, а мазен сум две недели.

После почнуваат да никнуваат послаби и многу лесно се вадат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom