Се каете ли што сте се иселиле од Македонија?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.138
Поени од реакции
81.171
Мислам дека според законите таму кај што си "на работа", треба да ти го исечат јазикот, оти комуницираш со кафири, па макар и ги вреѓал притоа.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Da znaese sto e komuniciranje.... Po 764 put - odjebi
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2013
Мислења
76
Поени од реакции
14
zdravo na site. Vo skoro zaminuvam za Svedska, Geteborg. Ovde se videlo, odam turisticki no planiram da se iseluvam i ziveam tamu. Vo meguvreme se pripremam i planiram na koj nacin bi ostanal tamu da rabotam. Nezenet sum, imam prekrasna devojka tuka, rodnini vo Svedska pa bi zamolil za sovet i mislejne od nekoj poiskusen za ovaa rabota. Pozdrav
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.823
Поени од реакции
24.877
zdravo na site. Vo skoro zaminuvam za Svedska, Geteborg. Ovde se videlo, odam turisticki no planiram da se iseluvam i ziveam tamu. Vo meguvreme se pripremam i planiram na koj nacin bi ostanal tamu da rabotam. Nezenet sum, imam prekrasna devojka tuka, rodnini vo Svedska pa bi zamolil za sovet i mislejne od nekoj poiskusen za ovaa rabota. Pozdrav
Доколку сакаат роднините да се ангажираат и да ти помогнат за да добиеш престој преку нив, во ред, во спротивно ќе си бараш работа и на тој начин ќе имаш право на престој. Со или без роднините, работата е потребна. Во твојов случај само на овие два начина можеш да добиеш право на престој.
Еве ти страна од одборот за миграција, сѐ ти е објаснето и на англиски.
Ако имаш уште прашања, прашај слободно. Темава ќе ти биде од корист исто така.
 
Член од
4 февруари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
2
Zdravo na site...nov sum na forumot....Momentalno sum vo USA......i toa so dokumenti green card imam.... Mislite deka ovde rastat parite na drvo? Mislite deka vo stranstvo cutat kokicinja ? mislite deka makedonci ima i deka ce vi pomognat...dojdete videte...... ce si kupish kola na rati mesecno po 400 dolari osiguruvanje 400 dolari mesecno 200 dolari derivatot taa kola ne odi na voda 1000 dolari stan so gazdata si obvrzan za istiot stan da plakash osiguruvanje 200 dolari..... 500 dolari jadenje.... ami kade e osiguruvanjeto zatebe.... taksite shto gi plakash....... si zemal telefon na pretplata 120 dolari....sakash iphone 6s....... golema rabota i od inat ostanuvaat demek toj 2 milionski narod e prost shto sede vo mkd....ce si dojde so negovata najgolema zasteda od 2000 dolari i vo mkd eden mesec sum car brate najgolemoto bogatsvo go gubis a toa e semejstvoto...... i da go donesis ovde semejstvoto kako ciganite ce sedite 10 dusi vo edna kuca....i ushte neshto po 20 godini makedonci ima ovde nemat ispadnato od nivniot grad kade sto ziveat od nivnata kuca kade shto spijat i toa mu e niv ubavo........
edna nedela trosok za stanot
edna nedela trosok za jadenje
edna nedela trosok smetkite da gi pokriish
edna nedela da si kupish dolna obleka i patiki za celoto semejstvo od 15 dusi koi ziveat vo edna kuca
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
edna nedela trosok za stanot
edna nedela trosok za jadenje
edna nedela trosok smetkite da gi pokriish
edna nedela da si kupish dolna obleka i patiki za celoto semejstvo od 15 dusi koi ziveat vo edna kuca
Ова е опис на сиромашно семејство во Америка.

Ова е опис на натпросечно семејство во Македонија.

Па ти види сега.
 
Член од
4 февруари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
2
Ова е опис на сиромашно семејство во Америка.

Ова е опис на натпросечно семејство во Македонија.

Па ти види сега.
a koj makedonec e so bogato semejstvo ovde vo USA od 70 iljadi koi uspeale samo 500 i nie makedoncite se "palime"na tie 500
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
a koj makedonec e so bogato semejstvo ovde vo USA od 70 iljadi koi uspeale samo 500 i nie makedoncite se "palime"na tie 500
Баш денеска се појавуваш на форумов и го тераш истиот муабет од изјавата на тој дебелиот од агенција за вработување или што и да е.

Која коинциденција :icon_lol:
 
M

mordekaj

Гостин
a znaesh naa starata od cueno do videno e golema razlikata dojdi stapni uveri se a i sekoe ubavo kratko trae
Абе пријателе, не сум ја у Македонија, така да знам како е. Не мора мене да ми продаваш пуфки.
Пошто гледам дека се жалиш само те прашав зошто не се вратиш тогаш?
 
Член од
4 февруари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
2
Абе пријателе, не сум ја у Македонија, така да знам како е. Не мора мене да ми продаваш пуфки.
Пошто гледам дека се жалиш само те прашав зошто не се вратиш тогаш?
pa ce si se vratam be prijatele sedite vo amerika izgubite si ja mladosta mislite deka ce specalite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom