Се имате ли онесвестено?

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Јас само еднаш или два пати и тоа на школо :uvo:
 

Xhizors

Ok!
Член од
24 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
5
eeeeh koa padnav na glava i koa dobiv potres na mozok sum bil onesvesten 10 sekundi i niso ne se sekjavam.Znaci sum se onesvestil!
P.S. neam makedonska podrska vcera go preinstalirav PC-to
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Се важи онесвестување од пијанство :kesa::kesa::kesa:
 
S

Stefi070

Гостин
se imam 3 pati. isto e kako da zaspes nabrzina i da se razbudis po nekoja minuta, mozam da recam deka e interesno
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Претходно се сметав за многу цврста особа на која не може ни во еден момент да изгуби концентрација, но еднаш пред 5 години се онесвестив и тоа на чудно место (на гробишта, од свеќите најверојатно бидејќи долго зјапав во нив, а не бев јадена утрото)
Оттогаш фала Богу не ми се има десено, се испитав после тоа и се беше во ред, само моментен пад на шеќерот во крвта било.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
да,ама само неколку секунди бев во несвест...како мал,си играв со фудбал на улица,и едно време го нагазив фудбалот,и паднав точно на аркадата...сум се онесвестил...првата работа што ја осетив коа се вратив у реалност беше земјата меѓу прстите на рацете...после тоа окото ми беше модро долго време...онесвесување е исто како спиењето според мене...:smir:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
А што има врска темава со здравје? И што е финтава со темава? :toe:

Несвестицата сигурно не настанала бидејќи состојбата во организмот ти била стабилна за тоа време. Има повеќе причини за нејзино настанување како анемија,невнесување на доволно течности или храна, низок крвен притисок, хипогликемија, аритмија, commotio cerebri и други нарушувања на ЦНС, психички фактор како стравот и така натаму и така натаму...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
За среќа досега во мојот живот се немам онесветесно.:)))
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Фала богу до сега се немам онесвестено ниту сакам :).
Btw кога видов Young Boys-Sion 1-2 лошо ми стана и за малку не се онесвестив но потоа се смени 2-1 грешка било :pos:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Kako pomal na sistematski koga mi zemaa krv neznam zaso mi se slosi naednas osetiv slabost pocnaa usite da mi zujat i naednas mi se stemni srekja so majka mi bev na sistematski i me pridrza da ne padnam potoa me legnaa na krevet me mackaa so alhohol na liceto i se osvestiv LOL...
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Гледајќи ја тетка ми како за глупости крева паника и се онесвестува..(ке и ставиме некоја играчка змија и после по лекари женава)
Нвм..он топик..фала богу се немам онесвестено..уште тоа ми фали:uvo:
 
Z

Zoza

Гостин
da se imam onesvesteno edno 5-6 pati....i mnogu e nikakvo custvoto :icon_frow:icon_frow:icon_frow
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Да пред 4 години од алкохол
 
Член од
14 април 2009
Мислења
37
Поени од реакции
5
Се немам онесвестено, а баш би сакала да осетам какво е чуството да се онесвестеш, хе! :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
jas se imam povekje pati koga od nejadenje ts pad na seker vo krv, interesno e u sekoj slucaj nekako imas custvo deka si tuka ama ne si svesen interesno e. e sea najgadno bese kola koa me udri i se onesvestiv verovatno nekoja odbrana na organizmot neznam zasto se onesvestiv samo gadnoto e otvaras oci i glea 50 dusi okolu tebe i sekoj kazue so treba da se prai a ti takov cekajte malce stop :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom