Се' или нешто

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Муабетиве :pos:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
сум немал и јас, сите вакви квизови се наместени

Т.е. имав братучетка во Милионер со Трендо што беше, изигра требаше да земе околу 20 - 30 илјади (не ме фаќај за збор) ама не зеде ништо од тоа.

Исто е и ова.
Хах, маж ми беше на Милионер и го зеде тоа што го освои. Нормално, 10% идат на данок.
 
B

Beck's

Гостин
Не знам дали некој ја следел емисијата на некој друга земја и да спореди колку аматерски и глупо делува овдека. Какви суми даваат, 1 ден, 5, 10, 40:facepalm: Од друга страна најголемите цифри место 250.000 па 500.000 па 1.000.000 иде од 250.000 во милион денари, банкарот па друга прича, да е во можност и кило ајвар би понудил
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Не знам дали некој ја следел емисијата на некој друга земја и да спореди колку аматерски и глупо делува овдека. Какви суми даваат, 1 ден, 5, 10, 40:facepalm: Од друга страна најголемите цифри место 250.000 па 500.000 па 1.000.000 иде од 250.000 во милион денари, банкарот па друга прича, да е во можност и кило ајвар би понудил
и цел месец дремеш таму и на крај си одиш со 20 денари :eek:
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Боље е Трендо да го вратат него оваа да прашува зошто сакаш да одиш на шопинг.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
Госпожа Филиповска т.е. Стојановска си мисли дека води емисија некаде кај северниот сосед, па кога некој натпреварувач ќе дојде со сестра му во публика (нешто слично, последен пат се случи вчера), водителкава го прашува дали таа сестра му е “родена“!?!?!?
Натпреварувачиве се чудат на прашањето и мислејќи дека водителкава нешто се зеза, смеејќи велат: “да, да родена“.
Лило, ако читаш да ти објаснам дека кај нас сестра си е сестра, а ти ако сакаш да правиш разлика помеѓу сестра која е родена и сестра која НЕ Е родена, треба да знаеш дека за овие вториве “сестри“ имаме посебен роднински термин: БРАТУЧЕТКА.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
сите овие што отвораат кутии ќе играат некој ден?
пошо еднашка видов познајник на кутија и после неколку дена беше играч.
коа ќе игра катеринчено да ме пингате обавезно
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
сите овие што отвораат кутии ќе играат некој ден?
пошо еднашка видов познајник на кутија и после неколку дена беше играч.
коа ќе игра катеринчено да ме пингате обавезно
ако мислиш за ова бомбончето подолу оти не знам дали има други (не гледам редовно) те пингам :)

ангелче (како од викторијас сикрет да е дојдена) :love:
само штета,ќе ни замини :(

како и на сите така и на Кејт и посакувам 1м денарос

п.с да видиме дали е мажена :D

1.JPG
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
ако мислиш за ова бомбончето подолу оти не знам дали има други (не гледам редовно) те пингам :)
Вечер е?!
Тенк ју.
Ептен е слатка, убава коса има и знае да се нашминка по мој мерак.
Не коби сеа и ти, нема шанси да е мажена... ако е, тој муж и невиден нуб, да ја пушта на ова...
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Вечер е?!
Тенк ју.
Ептен е слатка, убава коса има и знае да се нашминка по мој мерак.
Не коби сеа и ти, нема шанси да е мажена... ако е, тој муж и невиден нуб, да ја пушта на ова...
абе да ја грабниш и да бегаш

ја носи амајлијата на една натпреварувачка ромка (црвена танга)

пс
уште 42 мин и 46 сек
 

Kajgana Shop

На врв Bottom