Се' или нешто

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Наследникот на Земи или остави што одеше на Алфа до пред две години со Игор Џамбазов.
Истата лиценца, само во малку изменета форма и со Лила како водителка.
Искрено ме изненади тоа како Сител го има сработено проектот, обично тие потфрлуваат во домашна продукција, ама овој пат навистина се подготвиле ОК.
Во првата емисија натпреварувачката беше истата онаа која во Земи или остави претходно ја имаше добиено најголемата освоена добивка (666.666 денари), а сега освои 200.000 денари.
Првата емисија според рејтинзите од AGB Nielsen добила 17,80% што ја прави убедливо најгледана домашна програма во текот на декември и победена само од турските Љубов и казна и Солзи на есента.
Се дава во недела во 22:00 на Сител.

 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Уште не можам да поверувам дека емисијата ја крстиле „Се или нешто“. Fking нешто!
Е де де и Бананамен се вика Ерик....ама ти го знаеш ко Кире Бананамен:) ....јбш ...коа ќе ти уфрлат нешто,после долго време се навикнуваш.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Е де де и Бананамен се вика Ерик....ама ти го знаеш ко Кире Бананамен:) ....јбш ...коа ќе ти уфрлат нешто,после долго време се навикнуваш.
Вистинскиот израз е „Се' или ништо“. Арно ама, ништо во овој случај не одговара, бидејќи натпреварувачите секогаш си одат со „нешто“, па макар и тоа биле 5 денари. Затоа „креативните“ луѓе во Сител го смислиле овој наслов и со тоа уште од старт заебале работа.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Вистинскиот израз е „Се' или ништо“. Арно ама, ништо во овој случај не одговара, бидејќи натпреварувачите секогаш си одат со „нешто“, па макар и тоа биле 5 денари. Затоа „креативните“ луѓе во Сител го смислиле овој наслов и со тоа уште од старт заебале работа.
Исто така до денес сите Ерик Бананамен,го знаеме ко Кире Бананамен....или Патката Доналд ние ја знаеме ко Пајо Паторот и итн.:icon_lol:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Емисијава е лудило, порано ја гледав италијанската верзија и беше топ, оваа нашава е добра али за споредба со италијанската е ништо...Добра беше натпреварувачката им собра 200К :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
И мене не ми е јасно зошто го одбраа овој наслов, требаше да го остават оригиналниот „Земи или остави“, ама Сител направија се' за да испадне дека квизот првпат доаѓа во Македонија, како ние гледачите да имаме кратка меморија.
 
В

Вори

Гостин
Многу интересна емисија,нешто ново и невидено,како само им текнало.Иновативно до даске.
Вакви работи во Америка се емитуваа пред 20 години,кај нас сега.
Али добро е,за тепање време,некад кога стварно ти е досадно и ништо нема на телевизија.
Плус Лила е добра за ковање,тоа е позитивната ствар.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
На грчката Antena1 телевизија порано си следев ваков квиз Deal or No Deal.
Прекрасно шоу, сумите беа исти како нашиве, само во евра :), водителот неверојатен, плус музика во студио, плус интересни натпреварувачи...

Лила е истрошена роба, и спрема ова погоре, на Сител ми изгледа многу вештачки и многу досадно :oops:
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Баш е интересно со Лила, баш ми е позитивна :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имаше на ТВ тој што го освои милионот? Знам дека кажаа летово дека некој го освоил но дали прикажале на ТВ незнам...
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Имаше на ТВ тој што го освои милионот? Знам дека кажаа летово дека некој го освоил но дали прикажале на ТВ незнам...

Никој не освои милион.Најмногу до кај 300 и нешто земаа до 400
 

Kajgana Shop

На врв Bottom