Се' за воздушни пушки

Член од
24 септември 2018
Мислења
48
Поени од реакции
23
Здраво
Што би препорачале за рекреација ЦО2 или Аирсофт? И каков е законот за Аирсофт, пошо не можам да најдам никаде законски одредби за поседување на Аирсофт оружје, има само за ЦО2. И дали некој продава Аирсофт тука кај нас?
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Каде се продаваат дијаболи?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
6.35 е озбилен калибар за воздушна пушка, внимавај опасна е оваа пушка. Хатсан е моделот?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
6.35 е озбилен калибар за воздушна пушка, внимавај опасна е оваа пушка. Хатсан е моделот?
Има и 9 мм, и 11 мм воздушни пушки. сега брзо еден од мојот град купи воздушна со 11 мм калибар
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Здраво
Што би препорачале за рекреација ЦО2 или Аирсофт? И каков е законот за Аирсофт, пошо не можам да најдам никаде законски одредби за поседување на Аирсофт оружје, има само за ЦО2. И дали некој продава Аирсофт тука кај нас?
Ако уште бараш одговор изгуглај или побарај на FB или инстаграм аирсофт Македонија. Има неколку групи пиши им ке ти помогнат со се што те интересира. Ако не ги најдеш пиши ми ке ти пратам линк подоцна
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
То да, а на федер 6.35 е максимум калибар
 
Член од
8 март 2019
Мислења
4
Поени од реакции
3
Dobar den
Dali nekoj znae kade vo Makedonija mozi da se najde
DIANA vozdusna puska, koja prodavnica gi prodava
Ima vo Di Man Co vo gtc,
Автоматски споено мислење:

Ova e mojata nova (prva) vozdusna puska Stoeger x20 4.5mm, so feder. Preporacajte nekoja optika
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
24 септември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
31
добар ден на сите
би сакал да купам воздужна пушка пример од микеи, гледам ги продавааат само со лична карта и гледам дека треба да се пријави во МВР пушката, е сега ме интересира тоа пријавувањето како иде, дали треба дозвола за оружје да се вади, колку време се чека за се тоа да се среди, колку пари е целата таа процедура итн, пребарав на сајтот на мвр и пак не ми е јасно, зошто едноставно ништо административно кај нас не е објаснето како што треба...
Република Македонија - Министерство за внатрешни работи (mvr.gov.mk) - ова е линкот што успеав да го најдам... секое објаснување е добредојдено
ви благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom