Се' за воздушни пушки

Член од
24 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
18
Здраво
Што би препорачале за рекреација ЦО2 или Аирсофт? И каков е законот за Аирсофт, пошо не можам да најдам никаде законски одредби за поседување на Аирсофт оружје, има само за ЦО2. И дали некој продава Аирсофт тука кај нас?
 
Член од
22 август 2018
Мислења
191
Поени од реакции
81
Каде се продаваат дијаболи?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.482
Поени од реакции
13.560
Член од
14 август 2010
Мислења
1.066
Поени од реакции
1.287
6.35 е озбилен калибар за воздушна пушка, внимавај опасна е оваа пушка. Хатсан е моделот?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.482
Поени од реакции
13.560
6.35 е озбилен калибар за воздушна пушка, внимавај опасна е оваа пушка. Хатсан е моделот?
Има и 9 мм, и 11 мм воздушни пушки. сега брзо еден од мојот град купи воздушна со 11 мм калибар
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
226
Поени од реакции
358
Здраво
Што би препорачале за рекреација ЦО2 или Аирсофт? И каков е законот за Аирсофт, пошо не можам да најдам никаде законски одредби за поседување на Аирсофт оружје, има само за ЦО2. И дали некој продава Аирсофт тука кај нас?
Ако уште бараш одговор изгуглај или побарај на FB или инстаграм аирсофт Македонија. Има неколку групи пиши им ке ти помогнат со се што те интересира. Ако не ги најдеш пиши ми ке ти пратам линк подоцна
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.066
Поени од реакции
1.287
То да, а на федер 6.35 е максимум калибар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom