Се гадите ли од орален секс?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од konzul-bt, 20 февруари 2010.

 1. konzul-bt

  konzul-bt

  Член од:
  1 февруари 2010
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  3
  kako ja podnesuvate spermata ako partnerot od nesakanje vi svrshi vo usta:nesum:
   
 2. the Consigliere

  the Consigliere не читам дугачки постови

  Член од:
  17 јуни 2007
  Мислења:
  5.596
  Допаѓања:
  263
  Како може од несакање на некоја да и свршам у уста?

  Мислам, да не се лажеме:icon_lol:
   
  На Govinda и NightWish... им се допаѓа ова.
 3. Sex&love

  Sex&love

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  kako ja podnesuvate spermata ako partnerot od nesakanje vi svrshi vo usta:vozbud:ti da ne si gledal nekoj pornic pa sea nesto te interesira... nekoj devojki se gadat od jadenje pa kamo li od sperma i preispitaj se sto pisuvas pozz
   
 4. КиреМали 1911

  КиреМали 1911 Модератор Неимар

  Член од:
  23 јуни 2007
  Мислења:
  1.314
  Допаѓања:
  221
  [​IMG]
   
  На Govinda и Крусер им се допаѓа ова.
 5. SlippedAwayGirl

  SlippedAwayGirl

  Член од:
  21 февруари 2010
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  ne da se gadam.......iuuuuuuu do gadno nesto zdravje:nenene:
   
 6. Aurora~Borealis

  Aurora~Borealis

  Член од:
  6 јануари 2010
  Мислења:
  1.120
  Допаѓања:
  102
  Сега така викам.
  Кога ќе се случи, можда и нема да се гадам.
   
  На глуФче, damn и аллександар им се допаѓа ова.
 7. GoD.HateUSaLL

  GoD.HateUSaLL Фар акрос д диштанс

  Член од:
  30 март 2008
  Мислења:
  8.261
  Допаѓања:
  8.192


  Yum yum! O-oo-oh maih God!
   
 8. Sex&love

  Sex&love

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  za ova si potpolno vo pravo nekoj koj ne probal da pipne na golo dr polov organ nema vika deka e mn gadno ama ja so toa ne se slagam :vozbud:
   
 9. КиреМали 1911

  КиреМали 1911 Модератор Неимар

  Член од:
  23 јуни 2007
  Мислења:
  1.314
  Допаѓања:
  221
  Многу horny постов некако... Ti ima6 probano?
   
 10. Sex&love

  Sex&love

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Ne brat ne so homosex.(ako se raboti za sperma):nenene: a ne e horny bas si e na mesto postot , zatoa se digaat akcii i nemoze da se podnesat nekoj gluposti.Oralen sex moze da bide dogovor pomegu 2cata clenovi .
   
 11. Magde.

  Magde. Модератор

  Член од:
  13 септември 2007
  Мислења:
  5.649
  Допаѓања:
  3.673
  Ако несакајќи сфршил, несакајќи ќе го гризнам.
  :angel1:
   
  На StayVoice и Capitano им се допаѓа ова.
 12. gunner_mkd

  gunner_mkd >МиСтЕр ТиПсТеР

  Член од:
  12 септември 2009
  Мислења:
  1.482
  Допаѓања:
  79
  :pos2::pos2::pos2:

  Спермата никогаш повкусна
  [​IMG]
  И девојките отсега ќе можат повеќе да уживаат во оралниот секс, благодарение на новиот додаток во исхраната кој вкусот на спермата ќе го промени од непријатно соленкаст, во благ и овошен.

  Sweet Release Male е додаток во исхраната, 100% природен, а се состои од мешавина од природни овошни состојки (јаболка, манго, брусница, боровница, цреша и друго).

  Се конзумира два пати дневно пред оброкот и за неколку недели спермата ќе има вкус и мирис на јаболка.

  [​IMG]
  Изгледа како идеално решение за сите оние на кои оралниот секс им е одбивен поради непријатниот мирис и вкус на спермата.

  Овој нов начин за подобрување на сексуалниот живот, попрецизно кажано на оралниот секс, е вистинско изненадување, и за мажите и за жените.

  Мажите уживаат во оралниот секс и веројатно би сакале да бидат почесто почестени со него, но за повеќето жени е одбивен токму поради вкусот и мирисот на спермата.

  [​IMG]
  Благодарение на овој додаток во исхраната, жената на крајот од оралниот секс нема да биде непријатно изненадена.

  Но тоа не е се!

  Освен тоа што ќе го подобри вкусот и мирисот на спермата, воедно е делува и антибактериски, го зајакнува имунолошкиот систем, содржи омега-3 и омега-6 и го намалува холестеролот. Не се забележани нуспојави, а можат да го конзумираат и вегетаријанци.

  [​IMG]
  Покрај препаратот треба да знаете и кои други начини се потребни за да го подобрите вкусот на спермата.

  Чекор 1
  Иако ова е голем чекор, воедно е и најголем. Значи, за подобрување на вкусот на спермата, потребно е да се намали внесувањето на кофеин, никотин и алкохол. Со други зборови, поретко цигари, кока кола или пиво. Наместо тоа пијте вода. Два литри вода дневно се доволни за прочистување од разните токсини.

  Чекор 2
  Јадете што повеќе овошје и зеленчук. Особено лубеница, ананас, брусница, манго и цитрони.

  Чекор 3
  Нема ништо лошо во повременото конзумирање зачинета храна или повеќе лук и кромид, но доколку планирате заеднички викенд, едноставно заборавете на тоа. Лукот, кромидот и зачинетата храна и даваат дополнително непријатен вкус на спермата. Наместо тоа земете цимет, цитрон, целер, мента...

  #

  Ај сега да те видам дали ќе гризаш илки ќе бараш уште :smir:
   
  На Govinda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Вилинско коњче

  Вилинско коњче It is my party :))

  Член од:
  31 декември 2009
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  61
  Искрено да кажам, не ми е баш пријатно чуството кога партнерот ејакулира во мојата уста ... посебно ако длабоко продре ... имам чуство дека ќе повратам ... можеби затоа и избегнувам "орална ејакулација" и повеќе сакам ког ќе си ејакулира вагинално ... :drk:
  Сепак, доколку партнерот посакува да ејакулира во мојата уста, не се противам, но се трудам да биде семето исфлено поплитко (не да ме угуши/ засркне/ задави:vozbud:) или да поработам со јазикот ... или демек се прскам ... што да се прави ... тоа е :pusk:

  Кире мали, опасен си ... ти можеш да си го собираш семето и да го препродаваш:vozbud:
   
  На Govinda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.928
  Aпсолутно точно. Секогаш вака се случува.

  И ќе ти се помоча. :)))

  Жнескиве се гадат од сперма, додека не пробаат, а машкиве се гадат да даваат орален?
   
 15. ^MerMaiD^

  ^MerMaiD^

  Член од:
  11 јануари 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  :)

  како нов член наж форум, гледам тука има најмалко коментари, па можам да се приклучам :wink:

  Не се гадам од орален, се додека станува збор за два различни пола...

  имаше скоро, не знам на која страна објавено една емисија, The new goodbye kiss...како у суштина, да се има орален и не е нешто посебно и екстра специјал these days :)
   
  На TheGeneral му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: