Серии од нашите телевизии :)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А знае ли некој како се викаше на А1 детската серија со еден чичко со коса виткана и во еден подрум правеше експерименти. Паметам ставаше цвеќиња во боја и цвеќињата се обојуваа листовите, исто од лист хартија направи змија и со линијар наелектризиран ја движеше змијата. Повеќе беше како емисија отколку серија.
Сами, Семи некако? Кадрава коса, наочари имаше и правеше експерименти, мислам дека беше германска продукција.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Сами, Семи некако? Кадрава коса, наочари имаше и правеше експерименти, мислам дека беше германска продукција.
Уште да знаеме како е насловот. Мислам јас на македонски преведено беше Лабараторијата на Сем ама не сум сигурен.[DOUBLEPOST=1504800795][/DOUBLEPOST]Сега ми текнува на Сител документарната серија Дивиот свет на Тојота и уште една детска серија на А1 со еден зелен камелеон на и уште едно животно на почеток се појавуваа и збореа. Не ми текнува на името.

Ови две исто не можам да ги најдам на интернет.
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Automan одеше на МТВ (тогаш РТС).



Ако има утре (If Tomorrow Comes) од Сидни Шелдон одеше исто на МТВ.



Династија (МТВ)

 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Сами, Семи некако? Кадрава коса, наочари имаше и правеше експерименти, мислам дека беше германска продукција.
Уште да знаеме како е насловот. Мислам јас на македонски преведено беше Лабараторијата на Сем ама не сум сигурен.[DOUBLEPOST=1504800795][/DOUBLEPOST]Сега ми текнува на Сител документарната серија Дивиот свет на Тојота и уште една детска серија на А1 со еден зелен камелеон на и уште едно животно на почеток се појавуваа и збореа. Не ми текнува на името.

Ови две исто не можам да ги најдам на интернет.
Јас порано го наоѓав како Los experimentos de Sami.
Сега по тоа име дојдов само до видеово.

[DOUBLEPOST=1504802136][/DOUBLEPOST]И уште некои кратки се наоѓаат на YT гледам.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Можно е серииве веќе да се спомнати, не ги разгледав детаљно претходните мислења.

Twin Peaks


Black Adder



Shaka Zulu



Peter the Great



Star Trek: The Next Generation
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Јас порано го наоѓав како Los experimentos de Sami.
Сега по тоа име дојдов само до видеово.

[DOUBLEPOST=1504802136][/DOUBLEPOST]И уште некои кратки се наоѓаат на YT гледам.
што е ова бре, овој сигурно е некој терорист ги учи децата како бомби да прават :D

Sami’s Science Lab
deutsche welle продукција
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Оваа серија го означи почетокот за турските серии на македонските телевизии.
Но истата оваа серија можеби е и единствената добра турска серија која кај нас е емитувана.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.590
МТВ 1 негде околу 2001/2002 година, секоја недела попладне идеше World's Most Amazing Videos, а одма потоа се даваше The Planet's Funniest Animals

Интрото на 0:45

 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Леле Most Amazing Videos секој ден едвај чекав да ја гледам. Не си нормален од кај ја ископа, скроз сум ја заборавил една од најдобрите серии. Додека па Funniest Animals не ми беше толку интересна бидејќи водителот премногу ме нервираше и општо дебелите американци што чуваа џукели ме нервираа, уште од тогаш. :icon_lol:
Ама затоа за првава. :cuc:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ова беа хит серии, не денешниве турски срања...:D

Серија.JPG

Серија.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom