Серии од нашите телевизии :)

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Порано, негде средина на 90ти, отсабајле, мислам во 10, секој работен ден, даваа по некоја детска серија. Некои се веќе спомнати, како "Дали се плашите од темнината" и "Супер полицаец", а еве уште неколку:
јјј.jpg
"Детско одделение", мислам дека во петок идеше, дејствието се одвива, како што кажува и насловот, во болница. Во првата епизода носат едно девојче, Фиона, повредена во сообраќајка, и девојчево паѓа у кома, а уствари заплетот е што еден од докторите ја удрил со кола (така барем ја се сеќавам дека беше). Успут има и разни дешавки со останатите пациенти од одделението.

MV5BMTYwMDUwMDg5NF5BMl5BanBnXkFtZTcwODI1MTUyMQ@@._V1_UY268_CR6,0,182,268_AL_.jpg

"Валцер низ ридиштата", како дете ептен ми беше тажна серијава. Се работи за две деца, брат и сестра, остануваат сираци и бегаат од едни роднини со цел да стигнат кај баба им и дедо им, кои живеат некаде уџум, на другиот крај на Австралија. Свашта им се дешава по пат, се сеќавам дека овој црнецов на сликата им помагаше и на крај среќно заврши нивната голгота.


81dUVC4i8WL._SY445_.jpg

Супер бабичка, ова е класика, нема што да се објаснува, уствари не ми ни текнува на деталите.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
A1
Сител, Дневникот на црвените чевлички :D со Мулдер
A1

Сител

Сега брзо ја читав книгата, must-read е ако ви се свиѓаше серијава/филмот
Мтв
Сител
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Знаете ли дека може да се гледаат овакви постари серии, на торент не верувам да ги има сепак се постари серии, ме фати некоја носталгија од темава, па да погледанам некоја епизода?
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
На A1 ја даваа, под името "Како ќе каже Џим"

4e06db6e8991a3ef0cf09b797c6f9e7b-according-to-jim-season-6-1475111058.jpg

На С(Ш)ител ја даваа, "Бегство од затвор"

TAGd6eHCnKfhruK7Y7HufmG6.jpeg

На А1 ја даваа, позната како "Млади бунтовници" (шпански - Rebelde Way)

68219_b340fb2c57-f.jpg

На Канал - 5 ја даваа, "Monk"

6daf686547d8f1237a27aae437ad272e--monk-tv-show-adrian-monk.jpg

На С(Ш)ител ја даваа, позната како "Маската на Зоро" (шпански - El Zorro, la espada y la rosa), оваа серија кога бев четврто одделение (втора смена) секој ден со трчање доаѓав дома да ја фатам, затоа што ја даваа околу 17:00 :D Можеби мојата прва серија која што сум ја изгледал целосно (117 епизоди)

El-zorro-500x741.jpg

Ииии имаше уште една серија мислам дека на Телма ја даваа, секој ден ја гледав (одамна беше, можеби 10+ години), каде што неколку другари (црни и бели/женски и машки) имаат авионска несреќа во Африка но преживуваат и подоцна се киднапирани од едно африканско племе каде што ги носат во нивниот град, и го принудуваат еден од белците да се земе со една од нивните принцези или... пффф не ми текнува понатаму, знам дека имаше и едно непријателско африканско племе кои што беа и канибали... нема врска :D ако му текне на некому нека пише :))

Други не ми текнуваат што ми оставиле впечаток...[DOUBLEPOST=1504736914][/DOUBLEPOST]
Знаете ли дека може да се гледаат овакви постари серии, на торент не верувам да ги има сепак се постари серии, ме фати некоја носталгија од темава, па да погледанам некоја епизода?
Која ти треба, ќе се обидам да најдам линк :)
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Имаше една француска серија која што се дешава во тениска академија, ама не ми текнува како се викаше... Ја даваа на МТВ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
My Family (TV Series 2000–2011)


MTB 1 или А1 не сум сигурен точно на која.

А знае ли некој како се викаше на А1 детската серија со еден чичко со коса виткана и во еден подрум правеше експерименти. Паметам ставаше цвеќиња во боја и цвеќињата се обојуваа листовите, исто од лист хартија направи змија и со линијар наелектризиран ја движеше змијата. Повеќе беше како емисија отколку серија.

Ако знае некој името нека пише и нека стави слика/видео да се потсетиме на тоа.[DOUBLEPOST=1504740662][/DOUBLEPOST]Les vacances de l'amour (TV Series 1996–2007)

МТВ 1 мислам беше они беа едно време со француски серии.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Renegade, со Лорензо Ламас, џандар, го наместија ни крив ни дужен дека бил поштен во службата, го осудија, па он бега, па работи со еден индијанец и сестра му да фаќаат криминалци.
Многу добра серија, со топ музика од најава.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Binbir Gece (1001 ноќ) на А1 телевизија

1001 ноќ.JPG


Charmed, исто така на А1 телевизија

1001 ноќ.JPG
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Знаете ли дека може да се гледаат овакви постари серии, на торент не верувам да ги има сепак се постари серии, ме фати некоја носталгија од темава, па да погледанам некоја епизода?
секако дека на торент ги има. и на јавни тракери има некои постари серии
ама најдобро некој добар приватен тракер и таму нема што нема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom