Серии на кои би им дале поинаков крај (спојлери)

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
Во последно време актуелен е крајот на How I met your mother и незадоволството кое тој го нанесе врз гледачите. Токму тоа ме инспирира да ја отворам оваа тема.

Кои серии би сакале да имаат поинаков крај, и каков би бил тој?

Јас ќе се изјаснам утре :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.103
Поени од реакции
29.294
Сасвим нормално е да има спојлери, така да - да нема плачење. Читате на свој ризик.

 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.346
Поени од реакции
12.317
Lost. Ми се чини дека тајмингот на серијата е крив, бидејќи се емитуваше од 2004 па натаму во зенитот на интернет-присуството, и од старт сетија луѓето дека одат на „Чистилиште“ сценарио, па уште 1000 други теории проникнаа кои држеа вода и можеа лесно да се реализираат, па овие намерно одбраа некој lame-ass крај со единствена цел да ги „заебат“ теоретичарите чиј што главен клифхенгер беше дека сцените кои тек последна сезона почнаа да се прикажуваат всушност се некој вид на Чистилиште. Seriously guys? Би се задржал на оригиналната идеја која сум убеден дека ја имаа - Островот е Чистилиште на кој паѓаат луѓе со проблеми од минатото, на Островот ги решаваат истите и преминуваат или во Пеколот (преку Смоуки) или во Рајот преку Џејкоб. The Others да беа servants of God или така нешто.

How I Met Your Mother. Овие нешто слично како горните, ко да сакаа да докажат дека можат оригинални да бидат и дека ниедна теорија не погодивме, па преминаа FULL ON драма од тоа што Робин не може да има деца, до смртта на мајката. :facepalm: Било кој друг крај... Буквално. Пример вонземјани слегуваат ги земаат сите групно ги носат на нивната планета и тоа е најава за спин-оф.

Dexter. ... Да умреше поарно ќе беше и пореално наместо lumberjack.
 
Последно уредено:

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.397
How I Met Your Mother. Само ќе кажам, идиоти. NOBODY ASKED YOU TO WRITE THE LAST EPISODE, PATRICE!!!:tapp::tapp:
Gilmore Girls. Рори и Џес.:place::place::place::place::place::place: Жими се ви кажувам колку што имам плачено што тие двајца раскинаа и не останаа заедно, па за ниедна моја врска толку немам плачено. Море сите мои врски да ги собереш заедно ќе излезе дека тродупло помалце ми било жал за разлика од овие двајца. Сега што ми текна на ова, пак ме фати нервоза и жал. :( Ќе завршеше поинаку да ме прашуваше некој мене. Таман во 7мата сезона, двајцата зрели, паметни, веќе професионалци, патуваат, си бркаат работа и се среќаваат на свадбата на Лорелај и Лук и тука хемијата повторно проработува.
The Good Wife - Не е завршена серијата, но бидејќи го убија ликот кој го обожавав, апсолутно би го вратила. Сега како и да заврши серијата, нема да ми е ок и ќе сакам друг крај.
Buffy the Vampire Slayer - Не остана типката ни со Ејнџел, ни со Спајк. :mad::mad::mad::mad: КАКО Е МОЖНО? Ај Ејнџел и вака и така, ама со Спајк бе да не бидат заедно? :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Сега на овие ми текна....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.987
Поени од реакции
5.465
The Office - Би ги исекол скроз осма и деветта сезона и последните 3 епизоди од седма. Серијата би завршила на аеродромот кога Мајкл Скот го вади микрофонот и го кажува последното "That's what she said".
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.711
Dexter - Дебра не може повеќе да го издржи притисокот кој го има поради вистината која ја знае за Декстер и одлучува да го предаде на полицијата. Декстер се обидува да ја спречи во тоа, велејќи и дека нејзина ќе биде вината што Харисон ќе расте без два родители. Дебра е во невидена ментална криза, се тресе целата како Декстер се обидува да ја смири и и се приближува... го зграбува ножот од шанкот во станот на Декстер обидувајќи се да го заплаши. „Stay away from me“ му вели целата во солзи, телото и трепери како лудо. Декстер ја фаќа за рака и пробува да и го тргне ножот... Следува кратка борба по која Декстер гледа како неговата рака го држи крвавиот нож забиен во стомакот на сестра му. Целиот во паника, ја прегрнува, паѓа на колена и почнува да плаче. На ќошот од собата стои Харисон, нем сведок на целата ситуација, а во рацете држи телефон... По краток црн екран, се враќаме назад во собата на станот. Ништо не е променето. Харисон е во ќош, Декстер плаче над телото на Дебра. Имаме посебен ефект на зуење во уши, успорена снимка, слабо отчукување на срце... фактички како да сме во главата на Декстер. Во еден момент погледнува дека син му е сведок на целото случување. Во ист момент низ врата упаѓа Батиста. Да не должам сега многу, Декстер завршува со лисици и полиција го носи од станот. Батиста се приближува до Харисон, и го зема со себе (како Хери што го зема Декстер на времето). Како го изнесува низ просторијата, го слушаме последниот монолог на Декстер во кој разбираме дека раскажал во полиција за тоа кој е тој и во исто време се префрламе на сцена како полицајци го носат до неговата ќелија во затворот. И последната сцена е профилен приказ на Декстер во портокаловата униформа како стои на средина од ќелијата и камерата се придвижува навнатре кон него. На себе има во исто време тажна и рамнодушна фаца. Во позадина оди одјавната песна на серијата.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.399
Поени од реакции
21.918
The Mentalist - значи поглуп лик не можеа да одберат да биди јас. Уништија билдање на лик од 6 сезони во 3 епизоди. Значи серијава треба да се пушта на курсови за како да не уништите нешто јако.
 

Shahbaz

Северен Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
425
Поени од реакции
793
Гејм оф троунс: УН да испрати плави шлемови и да ги прекине сите војни, а за владетел да постави 60 годишен чичко-бирократ. Дополнително да се изгласа закон за декриминализација на инцест, за да може Серсеи да се плеска со брат и, а Џон Сноу да земе 20 000 како трето дете. Иван исцелител да го воскресне Шон Бин, и да го задолжи ретороактивно да плаќа издршка за вонбрачно дете. Калиси да најде добар фризер да и ја опраи косата, а змејовите да бидат надгледувани од тим зоолози специјализирани за рептили.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
391
Поени од реакции
600
Вистински детектив, Расти требаше да умре на крај, тоа би го кажал само. :)
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.517
Поени од реакции
3.316
Dexter - Дебра не може повеќе да го издржи притисокот кој го има поради вистината која ја знае за Декстер и одлучува да го предаде на полицијата. Декстер се обидува да ја спречи во тоа, велејќи и дека нејзина ќе биде вината што Харисон ќе расте без два родители. Дебра е во невидена ментална криза, се тресе целата како Декстер се обидува да ја смири и и се приближува... го зграбува ножот од шанкот во станот на Декстер обидувајќи се да го заплаши. „Fucking Stay away from me you piece of shit“ му вели целата во солзи, телото и трепери како лудо. Декстер ја фаќа за рака и пробува да и го тргне ножот... Следува кратка борба по која Декстер гледа како неговата рака го држи крвавиот нож забиен во стомакот на сестра му. Целиот во паника, ја прегрнува, паѓа на колена и почнува да плаче. На ќошот од собата стои Харисон, нем сведок на целата ситуација, а во рацете држи телефон... По краток црн екран, се враќаме назад во собата на станот. Ништо не е променето. Харисон е во ќош, Декстер плаче над телото на Дебра. Имаме посебен ефект на зуење во уши, успорена снимка, слабо отчукување на срце... фактички како да сме во главата на Декстер. Во еден момент погледнува дека син му е сведок на целото случување. Во ист момент низ врата упаѓа Батиста. Да не должам сега многу, Декстер завршува со лисици и полиција го носи од станот. Батиста се приближува до Харисон, и го зема со себе (како Хери што го зема Декстер на времето). Како го изнесува низ просторијата, го слушаме последниот монолог на Декстер во кој разбираме дека раскажал во полиција за тоа кој е тој и во исто време се префрламе на сцена како полицајци го носат до неговата ќелија во затворот. И последната сцена е профилен приказ на Декстер во портокаловата униформа како стои на средина од ќелијата и камерата се придвижува навнатре кон него. На себе има во исто време тажна и рамнодушна фаца. Во позадина оди одјавната песна на серијата.
*************
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.696
Поени од реакции
16.837
Гејм оф троунс: УН да испрати плави шлемови и да ги прекине сите војни, а за владетел да постави 60 годишен чичко-бирократ. Дополнително да се изгласа закон за декриминализација на инцест, за да може Серсеи да се плеска со брат и, а Џон Сноу да земе 20 000 како трето дете. Иван исцелител да го воскресне Шон Бин, и да го задолжи ретороактивно да плаќа издршка за вонбрачно дете. Калиси да најде добар фризер да и ја опраи косата, а змејовите да бидат надгледувани од тим зоолози специјализирани за рептили.
Знаеш како ќе заврши серија базирана на серија книги каде што и самиот автор не знае како ќе заврши? :cautious:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.478
Кога лисјата паѓаат... ќе беше многу подобра серијата ако имаше поубав т.е. посреќен крај. Јас би и дал ваков крај.... наместо Али Риза да умреше можеше да се излечи и повторно да застане гордо како столб на своето семејство, а во меѓувреме некое од неговите деца да уплатеше лото и да добиеја поголема сума на пари со која ќе ги платеа долговите и ќе ја сопреа продажбата на нивната куќа, на тој начин што повторно ќе останеа да живеат како едно цело среќно семејство во нивната куќа.

:)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.151
Поени од реакции
10.194
Серанови - Оваа прва ми текна, пошто и до ден денес ми е онака нај при срце. Абе крајот мислам сите го знаете, од една страна да сфатиш им се намалуваа идеите и популарноста, па мораа да направат нешто да заврши серијата. Ама од друга страна па зар мораше све да биде сон, цела серија...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.946
V the Visitors - еден од поглупавиите краеви, ваљда тоа Вонземјаните завладеаја со Земјава, ама шо како и точно само сценаристите ваљда си знаат.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
Јас имам цел список. Sucker сум за овие работи, сакам среќни краеви, а посебно во љубовта.

Почнувам, one at a time.

The office, америчката верзија - Мајк требаше да заврши со Џен, а не да се пресели со таа плавушата. Еве ја Џен.


http://data:image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxQSEhQSEhQVFRQVFRgUFBUUFhUVFRUVFBUWFxQUFRUYHCggGBolHBQUITEhJSksLi4uFx8zODMsNygtLisBCgoKDg0OGxAQGiwkHyQsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLP/AABEIAOEA4QMBIgACEQEDEQH/xAAcAAAABwEBAAAAAAAAAAAAAAAAAQIDBAUGBwj/xABMEAABAwEEBgcDCAgEAwkAAAABAAIRAwQSITEFIkFRYXEGEzKBkbHBcqHRByMzQlKC4fAUU2KSorLC0iQ0Q3Njs/EVFhdkk6PD0+L/xAAZAQADAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAAQMCBAX/xAAnEQEBAAICAgICAgEFAAAAAAAAAQIRAzESMiFRE0Ei8BQEUmGRsf/aAAwDAQACEQMRAD8A1IRokpTIEaJGmAQQQSAkaNCEASCNEgCQRoIABEUYRFAIIQSkSDEiRoIAkSNEkBII0SQBGgggEV+yoJCn1+yoQUs+250NGo1qtrKfaOO7ae5Udu0q9+DdUcMz3rFum5ja0t5BYhBLya/G6QjTAqHcj6w7l1bjn0fQTQedyWx8zsgx7gfVPYKRokaZAjRI0AESNEgCQQTNrtLabS95gBIHlEr6RpMMOqMaeLmj1WN0jpR9VzyHPuuxDLxgACMhy81U07I+o662AdzRMc9yx5xSYOm0bQ1+LXNdyIPknFyOqTZ3GK0HI3TieGCWzpJaWAllocQdjgx0ci4JzKUrhY6wguVs6V2w/wCuPvNp/wBiePSq2ASbRZ+91EHwwWmXTUS5aenVqH+pQPc0+TkP/EG1D9QfuH0ejQdRRLmI+UW0bW0D91//ANiUPlIrbadH+Mf1I0HTEYXNqfyj1CQOppknIBz1aM6X1XNxpsYTlDi6O7esZWY9tTG3prrfaGsYS5wA47eQ2rMWzTROFPAbzme7YqarbHPN57i47z+cEm+oZZ7q2OGuz5dJkmSdpQcmesjEmAlX/JTqhSCKUEjT3dL4ydZjz6weqDulzg0O/wAMQSRN54EiDE96df8AdKQ9ogagzO7hxXb8OIbemFS6HBtmMuI+kfGABzjPFafQNrdWoiq8NBcTgwktgG7gTn2VibS10YNoxfMBxx7DM9bOfdC2XRYf4ankO12cvpHZcE4FqjQRrRAggjQBII0EAkrnfSvS/WVYn5tuzYVqOl2lepokDtPBAzwwOXFczFrjB7Q5pxadon0UeS/pXjn7XGi6xLX1HcmhT6NNwb1bLzqjxNxglxaci4TDW4ZkidxVJY68tcYwBkDeTkurdFdHMpMF7tu1qjtrnHPuGQ4BS3urY47cytHQe0OBc4AOOzD0VaNGusxIqjVIg7fcV3K3hs4LBdNWNLHAxMGD3fgted3qtXCa3GX0BaYJa0lu0QSPBXxtdWI62pG6+74rMaDAaac7W48y4Eea1j2gDaeQJ/JV8b+nJnP2rrTkS8zxdj5qmrVwZiiDsDroniQCPNT7YK7nSKcN2A4nmYyKj9XW2sHgfitbKRTGzCY6t/gD6J9mjHOypOHMAecKxLKn2R70sVqo/E/FGz1UBuiLhDyACMc8fcpbQg60uyIGOZ/FRNIVXNaLkSdpx/OahyTyykivHdTdTH1A0S4gDioFXS84Uml3E4AJDNGyZqEuPH4ZKW2kBg1uX5wCJxSdleW/pXOs9Wr23GIyGAV9Z+w32R5JptEwSRsPluS7OdRvsjyCzy9Q+K7tSEEmUSguuHg/Z8MPRBzcBqvzO08OKJ7GnA3vD/8AKUQ26MX5n6p3D9ldv9/vy4UK02UkfQh2uTJcQ46jRJ8I7lsOi7YszBduxewzjXdhKx9potMnqqjtftZTqATEZbO5bDos2LMwAEYvwOY13Zpw1qjQRrRCQRo4QBII0kuQGC+US3NFSnT+tBMnITET4ZrNCzhwJaOJxBHMEKf08YHVr86wkEcJgeh71lrTXNPCnF843mneMpU/Dy+VZl4r/Q4uubfwb1gJJE9nEYDNdG0F0qpVTcuwcg4YsdyOYPApPRmyUXUmtc0TkXbZG0HYrf8A7Npsc0NEycJxjGcN2OKhHXMdGNKaYoUh87UDZyGbjyaMVh+mtqa+iHMmDtMZEjccM9q11v0JStDqt5rb18gkid0Y7IjYsZ000ayz0BTp/SVKgOAkNaDeIA2NwA7wnJNxnLeqzNikPpl2Gu0n2ZAC6S2z4SBhyKxVlsN/qWAgFzrpLsAN8ndmOYK6LZLFaA0BtqowBAmrTwAER2d0Lo4/nbk5Fc6zkbCO4pLqR4+BV3/iRh+lUyf92n/aoekNJ2ikJNoYdwY+i93MNAnvVNJKp7UxUMZqZU6S2giOtP7tP+1Vlotrnm89znHe4zHLd3JGZtz9R2GwrNW0YD87Qr61VZa7kVQW46o5jzUsveK4+taC1UBgYOWQGHjCjPEHEhvvKnWrIaxAgYQPFRLmODfFaqcN4YwCcDicslHs/YHIeSmuG9wyOA5KHRGoPZHkFDl6X4e6elElSiUFlp+kj7Z/d/FOfpOqNc5n6o3BJNR361v7p+Kc6x136Rued07hhmuvdciBaagJm9W7WbcG9gbJy9Vr+iv+XbmcX9rPtuzWTtFpgwa5BnIMMdnLLvWt6KumztM3tZ+OU6xW8SXCCOEYWiEAlNR3EC1AC6s9pu1Cm64KoplwvQ4EjiRBwx2K+qPugk7ATjlguZ9KdPsqVmupaxaxweRsAk55SDPisZ9NYz5WHRmg2rbKzCS9po1JLvrB0BxjZicBsAUqx/JhZ69moGo6qys5t9zmuEAHG65hEQJG48Vnfky0gW2x5cSQ6k+8TsALTJ4Lr1O0gyJ2hn3RHnKxLp0THcZqho2pZwWzMYgxF4cBOfBKdpFroNKszrmdqm97WydzgcWwq35SNK2mzV2dW4CjUpQJaDD2l17E4TBZ4Kh0VpP9INyqKRccjUGDjuBjVdw28Mkvx3tXHll/jWtZpBzWEuLXPdLnXMgNgB2gDCVznS2mr1qc55MNaWgCduJn3eCstN6VZY6bqVMM6x+xjQAB9p0LN2QU7svlzzieJdiZ4yfes4zXyzyZb/jFnYtJQQ8gENm60mJMRsyAU8dI3HKmw/eeY96rf0XAcEKdEA54niFXHLU+HNlN35Ta2mnOPYDY+ySZ44omaQMScB47viogbnzSiwkQPzl8AtTOsWfHwmfpZOwo6tUtElFTEDFRdJV5bhs/Pql5XY18FOtROCh6Q7A9oeqZslUlzgTMRHfKft41PvDyKWXvG8fWtJWfqjWAwGYx2cVEMT9ZykvcboxaRAzzyCivfj2vAJ1OHIMGGgYHyO5QaZ1B7I9FKF2PrHA5zuKjUxqjkFDl6X4e6cQQhBRXWZB+w3+H4JZm72G58Nw4KGbQ3d/7jf70vrmXcvrfrGxl7S67HGZtVoIMB1NuI1S0H6u+73rZdEXzZwSQdZ+IwHaWKr4jVFKLw7Tmk9k7b3BbLod/lhl239nEZjJbhVfBKSJRgrRHGhU/SnTX6LRvNAL3G7TBymJLjwA9FaSsD8pl7rKEGG3H4ftXmyfC6nOwpLdp+01QQ6s+DgQ03AQcwQ2JCrNG2B9Wo2nTY57nAi63MgC8f5UkOjPLf8Upry0y0kHYWkgjkQt3GWNS6TNHWCpSquqWdhLwC11N83hJF4RuIBHeuidHNJX2jPCAQ7tAjY4bxl3LntDTtpaQRXqXm5OcQ90e08EqVoHT76doqVK7nVBUgkgNDg4ZmMAcPJc+fFdbi2HJN6ro3yh2EV7C8gS+n86zfLMSBzF4d64tT6x7mswEHC7GeclwzyXZdIdI6VSx1DZ3B77t0MODw52ABaccznkuZaN0e4WhrMiJOPCNmzMpzKyWC4TKth0T6LUrYbTTrCXFoDHnNpgw4cbwWG0noirY6r6FoYWlpzjZ9Wow7Wn84hdj6FUxTrEn6zMuLSPQnwV3046PMttmf+sYxzqZaG3sBN3Hf3JYzywGf8c9OEOtYLBdN7KcpzGYTL6QDmugSXjYAdu1M2qx02tY6hW6xjgLwcwsqU3tgkOa4ZHYRhmNifpWeo4NdfaQDMQQnOPxieWW1dbh84/mPIJhTNJWYtN8kYkCBO78FClKzRyltU6v9D+dwUFpU60n5nOMR5BKdjJG0bg5wP7OfIqfbTqfeHk5VQZdc0u1rz2xwOMH3q1tvY+8PJyeXvBj61pHtlrTAOAx25clHdM7AhUq6jTdnVGIMbNolRi/HseJWqlDtU6vaG3CBuPFRaJ1G+yFIcTd7IGeR4HgotF2q3kPRc/L0vw9n0ElBRXMCl/5b+IqSaXzeFD6w1Zd9k4+neqyxkZCnUbtxIj+VSqNIGmQ4PADxhMzDXCRq5fFd7iSWNHVmaID77SGyYLbrpM75u4cStp0L/y+V35x2G7Bq5sKYvT1T+c+lxdE6Cf5Y4EfOuwOeTOCA0aCKUJTIqVjvlIGpQO2+4dxaPgtfKx/ykz1dExI6x08y3D3Byc7DDOB4JsYYbPJOtJSagkKhhPuS6JBEgptuMcc/VOAAHmPJAOsqFpDmkggyCMCCNoKu7BpV1e2UalSL8hjiBHWGHAPcBhexEnbAgDGc9UqQJKs+iVGLTZKhJh1do2idYNPdrxnGG3JZym5prG6u3SrG8tqsO53nh6rFdMul1tda7RTp2h9KgHOpCnTDRLW6jiXRelxDjM7V0G22EtqlgznV7+yua/KHZOrt9UYQ6HiMtZoJ995Q4JZuVf/AFFl1WeAU/RztQ8HegVepOiqmDm9/ft9F0ZdOYnTfYHtDyKppVvps6g9oeRVLKjk1ieal6WqEU2DYTiOTWwmmuR6VOozmf5WrOPbWSJZ6xc9gOxzY8Qr/SJ+b+8P5XLOWT6RntN8wtFpX6P7w8nIy9oMfWronUHsjEHhuUcnHafFLqHAGD2Rjs7PJMOfJz8FrJOJTnyMiM9+5RKB1W8k6HiDjsPkmbP2W8gufl6W4u0iUElBRXUzKzD/AKlUfnmpFK0N6s61Qi+M4Jxa7jl+ChNeP1zvB/xT7amofnX9ofa2A4Z8V6GnEPrGSMamXDeRvXRugDh+jOifpXZ59li5x1oJ+kf4H+5dD+T502Z+JPzzsTn2KaA1CCKUEEVKzXygU5soP2ajT4hzfVaNU3TFgNjqzsuHvFRqc7DmjQg9G1JLpyVDE2mO8Y+KE4jvRk5Hj5pI380wYtlYDAmABePIbFp9B2gPsdnrGBUo2trXcGk9Yw+DSNnZOIWNt1S+8UxkMXHyHqrax1ixrmgwCASN7mSWnmJdjxKzQ9MWuxg1OsiXRHLiuM/LDZ7ltZxosPfeePRdvFUFjXDaAfELjXy0n/FUf9kf8x6Ug25245p/RoN6ACSW7BPFMHzSnPLZIdcwi9jh4Y7E70B6YqAsHtDyKqU5ap6oP6wO+dLLgAkNa2Q/DGMYTIKllGsS2lK0lNxmGWfg1LsrcZPIc0em6wGoMmi7zce0fzuSkOq+yH5xntN8wr/Sz9Qj9oeTlnLIfnGe03zCv9KHUPMeTksvaHj61budgM+yOR1U1fMoF+AxPZGH3eabGfonU4kXjBxGR8im7MdVvII5wOGw+RSLN2W8gocvS3F2kSgkygoLpw6Ns3W3/wBFo/8AjT7OjlO6Rdtmc4sYD/y1vEF36cTBDo4z9TbD30x/QtP0WsfU0nNuvYDULg2oQXdlgzGByVuggFI0lBMilX9IaN+zVm7erLhzYLw/lU6Umo2QQciCD3iEBx6o5GE0RnObTl5hKn8+SqYgfT0SXugdyM7fzsVbpevlTG3PkgHbE0GXbye/ZKltdlzjuPNQKALQLuI3KSyriHDeJ8QgPS9gthfYqD5iaNJxcDObG4zJ37yuI/KD0gFqtRLSCym3qmuH1oJLncpJjhCkaQ6fVP0CnYqYIcKbaT3bS1gAhuJiYEk5ZbZXPq9qxDRi45nYOAWYFlSN507B5/mE7aWS0iJkHD/ombIIaPen3OlaDPMsZuzrTKsrPQ1Wi6RgJzmVoLJRa5gOJ2HHaERot4rjz5Mt60tjhFBaAaYDhJg4CNqrbbVmN5klX2mWC5uEt47Xfgs7UpE8YKrxXc+WM/iisj/nGe23zC0elOweY8nLN2VsVGe23+YLR6V7B5jyKWftDx9atwdQA/ZGB9nYmro3FJdUgAH7Iz9nYUA7inknDpaIz2HyKRZjqt5BLnDfgfIqnt5xocj/AEqWWPlZFMLrdXSCEo1zul1BBJlGu9wlIJKNAKQlJQlAKQSZQlAYnptoK6XWqn2c6rd3/EHqO9ZBrh8F03pfXDLHXJEywsji/VHmuLkvb2T3FblNbWisGtJOQVXYml7i923LgEyQ+oQHnDcrmzUboTBQpDZgmbUyBMc/xUsInZFMItWgHF2eJOAMT3gAlRHWYCIEQZVm+g4NDyDdcTBxxIAJGJzxHiodoxyMHekEizHDBPQd/uUKw1MSD7slPTCXo15BcNkA96XCh0zdIPjy2p8uXHz46y2tx34Q9NslhAwkt4xF74qno0YHqrvSDpb3j1VbCpw+rHJ2ap09ZvtDzCstK9g8x5FQmDWbzHmpelDqHmPIoz9oMeqml3Zy7Iz9lETju8klx7O3VHPsopx3YZHJOsRHtFOq44PAbwEGFEtFIh9Mz2uAGURlzVs3iNhy5Kvt83qO6PfIn0Wd/ManS9QSUFyOt1BGkyhK73CUhKSjlAKlCUmUJQCpQlJlCUBjPlCt/wBHQB/4jx7mA/xHwWIdSBWt+UFreupwIeWEvO8TDMO5yy8KmPRmmUQE80JOPD896NvFMHERKJIqnA+HjggLMaYDbLUsjWseH1L4qEA3QGhoLIydqzJ2E5ys8+oAYfhuP1T37FKa7LvETuM5bM0mqyRjigGKYAcIyOHerNhVObJdktJgYxOBjNWFnqYICQU7Sgj02ppN1BtWM8POaaxy0PSrfm8DGIxVPfcCMQQTjgrWtLm3ScFCdQI4rOGFxmhld0TTrN5jzU3SnYPMeqrxm3mPNTtJnUPMeqxn7Q8eqlP+rhOqMsxqoA7scMjmkvOR/ZGI2au5HnjmN+1arEO0zuwwOB5FOMpBzWyAYynYmmeIg88k/Q7IUOTpXi7LlBBBQXdPlCUiUcrvcRcoSkSjlAKlCUmUJQByjlIQlAc46YV79rqfsBrB3Nk+9xVOnrdX6yrUf9p7j3EmPcmVWGCCCJAGm65yGe3w/EhLTTW3je8N0ckAkP8Ac7Kd43dyDnFGe0d0A7Nh+BTpCAjtfAhCz5RuMeGXonXU0zTbddwd5j8PJATGOQKSEpBkgpUJucUsFBEuoA4xxSLdTLmkAYzPuPxUiUoFK4ynvRqoYIzGr2h7O0JW4n95uXgkvAnOM+WW1KbIO4/wlSyhHm8dx1hyTtA4DkmaeeGqccNhwTtHsjkPJQ5eleLs8gkSjUV3TJRykI13OIqUcpEoXkAuUJTd8bx4odYN48UvKHqlyiKR1o3hJNcb0vPH7Pxv0yOkOhpBJoOBH2X4EcA7b3wqC16Oq0u2wjjgR4iQulutDfyCqXSr70wD4J/ln2PHL6YREo+mLC6lUkFzWukiCYnaFDFMnNziN0qsu5skx9YOwGW07/2R6p4FRWAjKB7063xTBZ7QjbLcI2jinGnBMVXwAdxB96emJHHDls90IBabrUpHkeKUHI5QZqi6Rj380+odWpcJwJnEAbTtH53qy6K0xWtLadYAMcDDQSDIEgE55A5Rks26mzk3dIVfDFHSqA5LommuilF1EtpsDHDEObnhvnMcFzqsx1NzqbhD2mCPIjgUsOSZNZ8dxLLtnjwTqapMhLJW2AcgzcP3D/SURRA/eAzH1m8QsZkfZwxwMtOYw2J2g7Ach5JhrtsyMYcMxhk4JyzHAch5Lm5VeLs7KCTKCisnu6Yu/V+NQ/BAdKKxEtpAiJnXIjfI2KJYLDUouFRtMlwyc5pIB3tGzmfcnNKdIKoF2trkYhji/wATrYN4rp/Bx/X/AK5/yZAeldU5Np+Dj/UiHSituYPun4qgqaQfXcalQycAIF0BrRAAAyCSXbk/wcf0PyZfbQP6V1hm5o+6E3/3ntBAIqZ7mN+CztbWwMfFP0ch4J/iw+oXnl9rp3SGvMGqQTwaPRMjTtYuLesfhxhVdajejgl3U/DH6Lyv2sH6Sqn/AFH/ALzviotW2POb3Hm4plzkzUeteMG6j22q47Sm6dqIzHghVTYCcJLbbAnWWkHIhQRTnYrLQRNOs18aom/7Bwdht39yMsrJuHOwdUBBCWypIad4g8xh5QtVU0tZHZ486Z+CohVoNqyBepTeLbp2yDAPMHuUcObLLvGxTLCTqowejvq7NawHZH3XjyRBthJgE4/7gS/yL/sv/R/j/wCYo3gHNTtCVxTr0nHAB8fvAtHvcFeP6N0tl4fePqo1o6NNg3XvBjDLPZsWf8zjymmvw5S7dJNUXWk5LNdK+jra7etpxeAzHjB4Jek7bWp2ak6kAahDYDpugkaxMY4Yqu0D0jrsf1VraC2oYa9ghsn6rhs5rMykvxVrq/FZKqwtJa7MHFNq46WWA0a5+y8Xmn3EeXiqYlduN3NuPKauikxUYZvN2bs+fH85p6cAjpnHuSz+MdlJukWeuHHY18fddhtClWfst5DyUWvZgcRgfcfgVJoiA0cB7guTPKWK4Y6pUoIYIKSrS2Hs+Cw3Sv6erzp/yo0F3ORGsmSOrmggmAORTll7IQQQDyCCCAaemHoIIBhyJmaCCAl006ggmBOQ2Hl6hBBAIPYPNK2ePkiQQHTU29BBeA9JO0p9FT7v5VRW/sH87USCvl7wv0f6f9ihzd5BYx2SCC9bi9XHze4xkEbc+5GgtZ+tTx7OBOBBBcFdMIQQQSN//9k=
Malcolm in the middle - Рис не требаше да стане чистач во училиште. Мисла океј, не очекував да стане научник, ама барем со достоинство да го завршеа. Имаше голем талент за готвење, очекував готвач да стане.

Sex and the city - серијата заврши супер. Никогаш не сум била фан на Ѕверка ама ајде, се трпи некако. После дојдоа филмовите и се заебаа. Саманта раскина со Смит, Стив ја изневери Миранда, а Кери продолжи да се тркала помеѓу Ејдан и Ѕверка. Нема 15 години па да биде толку неодлучна мме. Кој ми е крив што барам логика во сапуница.

Монк - премногу избрзано заврши. Го решија убиството на Труди, таа да ти имала ќерка и животот на Монк одеднаш доби смисла. Сакам среќни краеви, ама ова заврши вака од нигде никаде, само колку да има среќен крај. Нелогично.

Лас Вегас - ова се простува бидејќи серијата беше неочекувано прекината.

Harper's Island - вториот најсладок пар во историјата на телевизијата, умре. Кал и Клои. Ја гледав епизодата со нивната смрт на Валентин и се растурив од плачење. Песната во позадина утредента ја сминав и и се изнаслушав. Требаше да преживеат.

Еве ја песната:

Ми останаа уште неколку, ќе се надополнам.[DOUBLEPOST=1397488947][/DOUBLEPOST]Уште две серии чиј крај би го сменила.

How I met your mother, дефинитивно најлош крај кој можеле да го смислат. Одвај чекам да го видам алтернативниот.

И Cheers, епизодата со најслаткиот пар во историјата на сериитe:


Знчи совршен пар, совршен. Не можам да се помирам со крајот на серијава. Кој ја терал Дајен да брка филмска кариера и да ја напушти серијава, пусто и виран. Се појави во последната епизода, договорија брак и се премислија во последен момент. Зошто?? И Сем на крај сфати дека барот е неговата најголема љубов. А сезони пред тоа трубеше како животот му е празен без жена и без дете. Абе ајде. Плус и во неколку епизоди од Фрејзер гледаме дека Дајен не може да го заборави Сем. Требаше заедно да завршат.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom