Сервис Kia

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од bobi-sk, 25 јули 2018.

 1. bobi-sk

  bobi-sk

  Член од:
  18 ноември 2010
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  19
  Не можев да најдам постоечка тема за ова. Ми треба сервис (освен овластениот) за KIA во Скопје.
   
 2. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.660
  Допаѓања:
  2.024
  Киа Моторс кај, до електроелемент (комшии се) и таму има сервис ама не е тоа сервис всушност тоа е само за прв сервис и тие ќе ти кажат


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 3. bobi-sk

  bobi-sk

  Член од:
  18 ноември 2010
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  19
  Тие ќе ми кажат сервис друг каде има? не сфатив баш :)
   
 4. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.660
  Допаѓања:
  2.024
  Ако си во скопје Киа Моторс автосалон се наоѓа кај електроелемент и таму вршат сервис ама само како прв сервис што значи купуваш нова кола КИА и тие вршат прв основен сервис масла ,филтри и ситници и толку додека голем сервис тие ќе ви кажат каде се наоѓа


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ron0n

  Ron0n The Mercedes Guy

  Член од:
  16 август 2009
  Мислења:
  324
  Допаѓања:
  166
  Овластен сервис да не сечат, колат, бричат и уште да препорачуваат други сервиси? Браво за КИА, искрено првпат слушам за вакво нешто.

  Обично јас кога ќе влезам во овластен сервис за Мерцедес бараат да го жртвувам првороденчето и плус бубрегот!
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.660
  Допаѓања:
  2.024
  Јас да имав нова кола би однел овластен сервис за ситни работи само колку да истече гаранцијата а после по истекот на гаранцијата ќе ги баталам овластен сервис оти ќе ти тера да го продадеш душата на ѓаволот затоа ќе однесам проверен и докажан автомеханичар во локален сервис во моето маало


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baramrabota1

  baramrabota1

  Член од:
  26 септември 2017
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  1
  Zravo na site. Imam KIA CAPITAL GLX 1994g , tesko se naogaat delovi.
  Mi teba DISKOVI , PLOCKI , GURTNI I OSTANATI DELOVI za ovoj model ....
  Kade moze da se nabavat delovi ???/
  Doma i stranstvo ????
   
 8. A62

  A62

  Член од:
  15 септември 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ова од искуство или од памет делиш совети?

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   
 9. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.660
  Допаѓања:
  2.024
  Јок , комшија мој си има купено нов Киа Цид и ми кажа точно онака како што пишав


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 10. A62

  A62

  Член од:
  15 септември 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Брат ми работи во киа и кога му го кажав овој муабет само ми кажа кој ти ја кажал оваа глупост

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   
 11. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.660
  Допаѓања:
  2.024
  Не знам , комшијата си купил Киа Цид од прва генерација порано ,а сега можеби е сменето не знам


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 12. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.514
  Допаѓања:
  587
  Најдовте ли сервис за Киа ?
  Дали знаете некој делови што продава
   
 13. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  684
  Допаѓања:
  920
  Најарно во старо железо да ја фрлиш ко неможиш да најдиш основни поѕрошни делови за редоврн сервис, за поголеми делови да не прајме муабет.
   

Сподели преку: