Сервис за Alfa Romeo

Член од
28 април 2006
Мислења
154
Поени од реакции
4
sovet za dobar majstor za alfa romeo vo skopje ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.034
Поени од реакции
194.609
sovet za dobar majstor za alfa romeo vo skopje ?
Да, Илија во Ѓорче Петров, на главната улица, нема шанси да го промашиш,одма спроти стара последна петка.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.073
А ти да дадеш совет за добар рекетар во Скопје?
 
Член од
28 април 2006
Мислења
154
Поени од реакции
4

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Ме интересира како се движат цените на резервните делови,сакам да земам алфа 159
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Меѓу поскапите за оддржување се
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Меѓу поскапите за оддржување се
Де кажи нешто повеќе,не биди скржав,амортизери,каиши,водна пумпа,воа-ноа.Што цена се деловите од прилика,да си знаеме.
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Горна виљушка алуминиумска 4900
Долна виљушка 2500
Стабилизатор 1700
Дискови предни 3300
Плочки предни 2400
Освен кочници, другово морам да го сменам се Х2 зашто опалив една отворена шахта и сега предницата ми е ЉОМ

Ова е за 156 ! а не бега цената и за 159 ако не и повеќе
 
Член од
28 април 2006
Мислења
154
Поени од реакции
4
Горна виљушка алуминиумска 4900
Долна виљушка 2500
Стабилизатор 1700
Дискови предни 3300
Плочки предни 2400
Освен кочници, другово морам да го сменам се Х2 зашто опалив една отворена шахта и сега предницата ми е ЉОМ

Ова е за 156 ! а не бега цената и за 159 ако не и повеќе
prijatel a kade go nabavi sevo ova ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom