Сервисирање на мобилни телефони

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.391
Екран за Sony Xperia Z2 колку би ме чинело да сменам ?

Мислам дека тачскринот би требало да функционира, само стаклото е пукнато (ако прави разлика )
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.526
Имам Алјател 5020х Мпоп. Не пали свети само ледот бело. На компј го чита инсталира драјвери. Пробав се со SP Flash Tool бе бива цело време го дава истиот ерор "BROM ERROR ,DRAM FAIL (3002). Некој со идеја или совет пред да го баталам оти се ми мириса на hard brick

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Имам Алјател 5020х Мпоп. Не пали свети само ледот бело. На компј го чита инсталира драјвери. Пробав се со SP Flash Tool бе бива цело време го дава истиот ерор "BROM ERROR ,DRAM FAIL (3002). Некој со идеја или совет пред да го баталам оти се ми мириса на hard brick

Sent from my ST21i using Tapatalk
Точно
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Ме утеши сеа :D
Да не ти се наоѓа нешто половно со исправна плоча?
Немам, фрли го телефонот во заборав или зему му некој динар за делови, некој може му треба за екран-тач
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.892
Поени од реакции
149
Na sony V ispdnato stranicno kapace kaj otvorot za polnac dali i kade moze da se smeni i kolku bi kostalo.

Sent from my LT25i using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали некој знај каде можам да се обратам за обука за сервис на телефони ?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Дали некој знај каде можам да се обратам за обука за сервис на телефони ?
Ако имаш кликер, некое познавање, можеш да ми се обратиш за пракса со можност за вработување во пп.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Тач за Samsung S4 mini i9195 шо пари е?

Sent from my E2003 using Tapatalk
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Екран за Sony M4 Aqua Dual...телефонот си работи, тачот функционира ама стаклото е цело скршено...колку пари би била замена на екран?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.113
Ееее како дојде работава денешново време...

Поефтино е да смениш шофершајбна на кола, отколку стакло на мобилниот ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom