Сервисирање на мобилни телефони

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Серивисираме мобилни, со секакви можни дефекти.

Може темава и за консултации за форумџии и помош за DYI сервисирање во домашни услови кој има храбро срце да пробува077 90 80 80
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.706
Поени од реакции
1.094
Имам Sony Ericsson T280i со скршена школка/пластика.
Можеш да го средиш?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Da najdam kukiste i ne e problem. Donesi go ke iskopame nesto.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
320
Поени од реакции
35
Колку пари сакаш да ми смениш батерија на ајфон 4s?
Батерија и работна рака колку пари?
И колку ке држе после?И имам проблеми со телефонот мн брзо троше батерија и ако седам на 3г наедаш и по 10-20%ми троше батерија и на моменти има 50%( или помалце) i наедаш це намале или не се ни намалува и ке се исклуче телефонот и вика нема батерија да го ставам да се полне покажува од пример 30%па нагоре а на моменти после 1саат можам да го уклучам и си пише колку имал батерија толку
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.562
Поени од реакции
415
За нокиа 5800 ако имаш некоја ефтина батерија случајно, да не нарачувам од алиескпрес?

Ќе ми се најде телефончето по дома.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
За нокиа 5800 ако имаш некоја ефтина батерија случајно, да не нарачувам од алиескпрес?

Ќе ми се најде телефончето по дома.
Која шифра има батеријата пишими конкретно.

Колку пари сакаш да ми смениш батерија на ајфон 4s?
Батерија и работна рака колку пари?
И колку ке држе после?И имам проблеми со телефонот мн брзо троше батерија и ако седам на 3г наедаш и по 10-20%ми троше батерија и на моменти има 50%( или помалце) i наедаш це намале или не се ни намалува и ке се исклуче телефонот и вика нема батерија да го ставам да се полне покажува од пример 30%па нагоре а на моменти после 1саат можам да го уклучам и си пише колку имал батерија толку

за оригинална батерија 1200д со работна рака комплет.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
320
Поени од реакции
35
Која шифра има батеријата пишими конкретно.
за оригинална батерија 1200д со работна рака комплет.
скапичко а за проблемот нешто знаеш?
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Кажи ми батерија за Xperia SP и M2 дали имаш и која цена
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ново цени за некои екрани.

Контакт на 077908080


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.081
Поени од реакции
2.587
Kolku kosta promena samo na staklo za lg f60 , touch si raboti besprekorno.
 
На врв Bottom