Los Serrano

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Абе ја гледав на времето место да одам на факултет, нај јака серија беше, тешка комедија со Фити и син му, само ептен глупо заврши.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.115
Ja gledav zasto se pokodi letoto da ja davaat na A2 ama veke dojde septemvri i morav da zaminam i krivo mi e sto ne ja dogledav... :( :( :(
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Ма мн глупо постапија..колку шо знам ја даваа и у 6 и пол..ама ја даваа само летото..кога сите можевме да си глеаме ноќта..а кога почна учебната година само сабајле..

Иначе на крајот колку само се забележуваше дека Маркос и Гиље се поголеми..можеле крајот да го снимат уште коа почнале да ја снимаат серијата,ама тоа е..:toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Иначе на крајот колку само се забележуваше дека Маркос и Гиље се поголеми..можеле крајот да го снимат уште коа почнале да ја снимаат серијата,ама тоа е..:toe:
Хаха да да. Али сигурно оваа серија не е била испланирана од почетокот како ќе заврши, бар јас така мислам. Снимањето траеше 5 години, и стварно многу глуп крај.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Хаха да да. Али сигурно оваа серија не е била испланирана од почетокот како ќе заврши, бар јас така мислам. Снимањето траеше 5 години, и стварно многу глуп крај.
Апсолутно се сложувам..ете денес на крајот ја фатив репризата и сите се забележуваа дека се поразлични,но тоа е..Иначе никогаш нема да заборавам како Фити го заеба Раул кога требаше да потпише договор со Реал Мадрид :pos:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
СЕРАНОВИ ОД МАРТ
Серанови од март ќе се дава на сите локални телевизии во Македонија. Само во Скопје нема да се прикажува.
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
точно ли е ова ????
на кои телевезии ке се дава и дали мозе да се најде на нет да се гледаат ?? колку што разбрав ке нема на скопските окални телевизии
серанови гледав секој ден но морав да прекинам кога почнав со школо..
многу интересна серија уште од првата епизода многу ми се допаднаа ...
 
С

сашенко

Гостин
СЕРАНОВИ ОД МАРТ
Серанови од март ќе се дава на сите локални телевизии во Македонија. Само во Скопје нема да се прикажува.
Дискриминација, не е фер.Некој заинтересиран за протест?
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дискриминација, не е фер.Некој заинтересиран за протест?
Со тебе сум кај треба ке протестираме порано даваа на а1 но неверувам дека пак ке ја пуштат на а1 ..тогас беше во глуп термин сабајле кога сите тинејџери спиееа (претезно е за нив наменета серијата) така да не постигна голем успех како во другите дрзави каде сто се приказувасе какко на пример србија па дури и некои од глумците дојдоа во посета на србија..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Oд утре почнува на телевизиите во сите градови, освен во Скопје.
Кај нас прво на А1 се даваше, ама ланското лето се даваше и на А2 и тоа во повеќе термини, и претпладне и попладне и ноќе.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
Би било супер да ја даваат и во Скопје пример на А2.Ептен е интересна серија,смешна забавна,емотивна.
Раул Фити и Таткото (диего мислам беше)беа ептен смешни и луди работи правеа.Чим решиле да ги даваат на сите други локални телевизии треба и А2 да дава сигурен сум дека ќе има пооголем интерес отколку онаа глупа тин серија што ја даваат после Саут парк навечер.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Серанови и Лост - моите омилени серии. :)

Фантастични се и двете, ама и двете имаат нешто заедничко - глуп крај (барем за мене). Сега ја даваат Серанови пак на TV Avala, Босанска телевизија мислам дека е, и си ја гледам редовно. Глумците се фантастични, умирам од смеење кога ја гледам. Денеска беше епизодата кога место да одат во Австралија, заглавија во Индија. Легендарниот Сантјаго со неговиот какитис и смрдејшн... зверови! :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
http://telekabel.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=116&lang=en
еве линк кој сака да гледа ..телевизија тера (мислам дека е од битола) секој ден од 15:00 часот
уште малце првата епизода ќе почне
Да да во Битола на Тера телевизија ја даваат. Серијата беше закон кога ја даваа на А2 само за жал не ја догледав. А и сега се мислам како оти не знам дали има друг термин освен во 15.00 часот. Ај некој во споилер нека го пиши крајот многу ме интересира

--- надополнето ---

Едит
Прочитав поназад за крајот ама сепак пишете вие :) Посебно за Лусија ме интересира
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Добро бе гледа некој или стап гледа ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom