Сенке над Балканом

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Како што реков - кој ќе плати...
http://www.netfilm.tv/serija/senke_nad_balkanom
Да на интернет ќе ја има дали на платформа за плаќање дали пиратски. Мене ми беше моабетот дека ако замине на некоја кабелска што ја немаат сите оператори многумина ќе неможат луѓе да ја видат поготово оние што не знаат или не сакаат да се замараат на интернет да бараат каде ја има.

Ете од РТС избега и онаа Убице мог оца па многумина на социјални мрежи се бунеа за тоа.

Сепак барем на балканот сеуште телевизијата е моќен медиум и поголеми се шансите било каков проект (серија, филм, емисија, концерт) поголема бројка на луѓе да го приметат затоа што мислам дека се гледа доста телевизија на баланот.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Гледање телевизија не е природно право. Башка благодарејќи на помалите канали добиваме ваква добра продукција, особено во САД. Ете, видовте што може да се очекува од Дракче и екипата, па ако сакате, платете и гледајте натаму.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.047
Има некој друг што не му се свиѓаше ликот на Јана? Ко некоја нафурана скопска дроља да гледав, ептен антипатична ми беше некако.

Иначе серијава немам зборови, одлична е.
Од ликовите најинтересен ми е Станко за гледање, каква еволуција имаше дечкото :icon_mrgr:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
одлична серија....
ја изгледав за 3 дена :D

иначе одлично глумеа македонскава гарда на актери освен јована сестрата. И одлично им се вклопени ликовите и улогите.
Тони Михајловски, колку и да е политички дегенерик и обоен вмровец, ОДЛИЧНО ОДГЛУМИ, капа доле, мора да се признае дека сеуште е еден од најдобрите македонски актери.

Малце крајот не ми беше по шмек искрено, пошо тука 8 и 9та епизода ми беа ептен врв. 10тата можеше подобро. ОДЛИЧНА серија за балкански стандарди.
Сеа да не се лажеме, приметив многу онака ситни фејлови и се приметува на моменти краткиот буџет. Но сепак, балкан е во прашање.

Многу ми се свиѓаше фактот што сите "битни" историски ликови на балканот, за кои и ден денес се караме као балканци, токму тие ликови биле баш онакви како што се претставени у серијава - преваранти, криминалци, убијци, насилници, алкохоличари и тн.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Покрај снимање нова сезона Бјелогрлиќ ќе снима и уште една серија со наслов Жигосани у рекету. Содржински со кошарка ќе биде нешто.
http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:737888-NOVA-SERIJA-DRAGANA-BJELOGRLICA-Prijateljstvo-Srbina-i-Hrvata
http://rs.n1info.com/a403211/Showbiz/Showbiz-vesti/Zigosani-u-reketu-od-jeseni-na-TOP-kanalu.html

Серијата ќе се емитува на Top tv. Штета тој канал го немаат сите оператори во Македонија но да се надеваме ќе го стават во понуда со оглед на тоа што повеќето канали од United Media ги има.

Бјелогрлиќ го бива за филмови и серии. :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Додека чекаме март 2019 за почеток на втората сезона Сенки над Балканот препорачувам да ја гледате Жигосани у рекету (не знам како би бил точниот превод на македонски на насловов)
Серијата почна со прикажување на Top каналот кој го има на Total tv, но доколку немате Total tv се надевам знаете каде може да се најде по интернетов торент или онлајн за гледање. Серијата е со кошарка.

Aко серијава има гледачи од форумов ќе отворам и тема за неа.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Во прилогот на N1 за сериите на Top tv и United media e и Сенки над Балканот каде Бјелогрлиќ открива и детали што содржински ќе биде втората сезона.

Веќе и почнати се снимањата на втората сезона која со прикажување би требало да започне некаде март 2019 година.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Новости околу серијава :
Ќе се снима и дел во Македонија, интересно е да се спомене дека покрај емитување на кабелскиот српски канал Top серијата потоа ќе се емитува и на српската национална телевизија Prva.


Заборавив да пишам дека американска компанија има купено права на серијата да може и да се емитува во некој делови од светот, но не откри Бјелогрлиќ за која се работи.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Првата сезона некој ја прикачил и на Јутјуб па кој не ја гледал или сака да ја изгледа уште еве ви линк
https://www.youtube.com/channel/UCtg17U3KaV2lWluyzxlqetw/videos

Само побрзајте додека не ја избришале.

Тоp телевизија го менува името во Nova S, Телевизијата се менува и визуелно и програмски така да Сенки над Балканот втора сезона ќе одат на Nova S сигурно и на Nova BH, Nova M, Nova HR. Почетокот на емитување е поместен за во септември поточно на есен.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Првата сезона на торент да не ја има некаде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom