Сенке над Балканом

Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Кој забележа на крај од последната епизода кога адвокатот дојде во с.Буково и детето што се затрча да му ја зема актовката, а овој го прашува како се викаш, и овој му одговара Киро Глигоров. o_O
Овој од дете бил со Организацијата. :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.954
Поени од реакции
17.718
Кој забележа на крај од последната епизода кога адвокатот дојде во с.Буково и детето што се затрча да му ја зема актовката, а овој го прашува како се викаш, и овој му одговара Киро Глигоров. o_O
Овој од дете бил со Организацијата. :D
Нема логика ова.Буково е во Битола он е роден во штип.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Кој забележа на крај од последната епизода кога адвокатот дојде во с.Буково и детето што се затрча да му ја зема актовката, а овој го прашува како се викаш, и овој му одговара Киро Глигоров. o_O
Овој од дете бил со Организацијата. :D
Го тролаат Кирота :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.954
Поени од реакции
17.718
Има друг Кирил Глигоров кој бил атентатор на Ванче Михајлов ама и тој е од Штип.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
А каква врска има селото Буково? Тоа е само локација за снимање, зошто го поврзувате со тоа дека Глигоров не е од таму. Ко демек другите ликови од Буково се. Тролање било, ма дај бе, ќе тролаат на ваква серија. Историјата не си ја знаете.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.954
Поени од реакции
17.718
А каква врска има селото Буково? Тоа е само локација за снимање, зошто го поврзувате со тоа дека Глигоров не е од таму. Ко демек другите ликови од Буково се. Тролање било, ма дај бе, ќе тролаат на ваква серија. Историјата не си ја знаете.
Па по која логика Киро Глигоров бил поврзан со ВМРО.
Единствено Стојан Мишев неговиот дедо(таткото на неговата сопруга)бил член на ВМРО.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Па по која логика Киро Глигоров бил поврзан со ВМРО.
Единствено Стојан Мишев неговиот дедо(таткото на неговата сопруга)бил член на ВМРО.
Мора да има некоја врска штом е ставен, не е тролање, не мислам дека се до толку да земат да го тролаат првиот претседател на Македонија кој не е ни жив. Така е тоа ај ќе ги троламе хаха смешно многу.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Не се напињајте толку за историската точност на серијата :icon_lol:
Киро Глигоров е роден 1917 така што одговара на возраста на детето кое се појавува (претпоставувам уште не сум ја гледал десетта). Нема да ме чуди намерно да е спомнато името и презимето за да генерира дискусија, а со тоа и да насочи влијание кон серијава.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А демек ова ни е историјата. И сами чувте дека е фикција, што се смарате? Мене би беше тролање то со Киро, ко секакво претставување на нашите за прости селани, додека Србите ерудити ебаго. Идат по Швицарска, факултети завршвет, додека нашине трева пасет и овци чувет.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Ја следам серијата и мислам дека е одлична, но имам неколку прашања, не знам дали јас нешто пропуштив или нешто како Plot holes се.

Прво што беше планот на Маја и обвинителот за тоа сликите со генералот ? Мислам што сакаа да постигнат со тоа ?
и второ како Танасиевиќ дозна дека калуѓерот е Алимпие ?

Само ве молам без спојлери за 10 епизода уште ја немам гледано.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.954
Поени од реакции
17.718
Не можам да разберам како Кројач ја смени страната најверојатно сум го пропуштил тоа.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не можам да разберам како Кројач ја смени страната најверојатно сум го пропуштил тоа.
Претпоставувам сите ја изгледале и последната епизода што ја даваа вчера на МРТ1, па ќе пишам без спојлер.

Виде слика како Калуѓерот му предал некој негов близок. Не разбрав што му беше тој на сликата, али очигледно многу му значел за така нагло да смени страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom